Michał Mokrzycki 14
63' Engjëll Hoti 11
82' Pirulo 10
80' Kay Tejan 9
64' Bartosz Szeliga 26
Dawid Arndt 99
Artemijus Tutyskinas 3
Marcin Flis 5
Grzegorz Glapka 17
64' Kelechukwu 18
80' Piotr Janczukowicz 20
82' Maciej Śliwa 23
63' Juliusz Letniowski 27
80' Mieszko Lorenc 28

Wieczór po czesku

Legia Warszawa w dobrym stylu zainaugurowała nowy ligowy sezon. Na własnym stadionie "Wojskowi" nie pozostawili złudzeń beniaminkowi - ŁKS-owi Łódź, którego pokonali 3-0. Strzelec wszystkich goli był jeden - to był piękny wieczór dla Tomasa Pekharta, autora hat-tricka!

Swój kolejny ligowy sezon Legia rozpoczęła przy pełnych trybunach. Niesieni głośnym dopingiem piłkarze gospodarzy starali się szybko narzucić przeciwnikowi swój styl gry. Początkowo jednak legioniści mieli nieco problemów z przedostaniem się pod pole karne przeciwnika. W 11. minucie po raz pierwszy do wysiłku zmuszony jednak został bramkarz ŁKS-u. Bobek nie dał się zaskoczyć Josue, który dobrze kopnął piłkę z rzutu wolnego. Wkrótce ponownie golkiper stanął na wysokości zadania między słupkami gości. Tym razem akcja została rozegrana prawą stroną, skąd futbolówka została dośrodkowana do Tomasa Pekharta. Czech wyszedł w górę, jednak jego strzał został z dużym trudem sparowany ponad poprzeczkę. W 25. minucie wszystko potoczyło się już po myśli podopiecznych Kosty Runjaicia. Raz jeszcze kluczowe podania miały miejsce na skrzydle, gdzie walkę z defensorami wygrał Paweł Wszołek. Po chwili pomocnik płasko dośrodkował w szesnastkę, gdzie tylko na to czekał Pekhart. Czech strzałem bez przyjęcia nie dał Bobkowi żadnych szans na skuteczną interwencję! Tym samym były ligowy król strzelców strzelił dla Legii bramkę numer 4000 w Ekstraklasie.

W 33. minucie Josue sprytnym podaniem uruchomił wychodzącego na czysta pozycję Juergena Elitima, którego dośrodkowanie ręką zablokował Engjel Hoti. Arbiter po krótkiej analizie VAR zdecydował się wskazać na punkt oddalony o jedenaście metrów. Do wykonania rzutu karnego podszedł Josue i niestety przegrał pojedynek z Aleksandrem Bobkiem. Portugalczyk ostatnio rzadko mylił się z tego fragmentu gry, jednak tym razem, pomimo dobrego strzału w lewy dolny róg, nie zdobył gola. Ostatecznie do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Legia prowadziła zasłużenie, chociaż szkoda, że jedynie jednym golem.

WYNIKI SONDYLegia w eliminacjach Ligi Konferencji Europy:
SUMA GŁOSÓW: 28483
START: 11.06.2023 / KONIEC: 10.08.2023

Chwilę po przerwie pod polem karnym przeciwnika znalazł się Patryk Kun. Letni nabytek Legii chciał zaskoczyć Bobka strzałem po ziemi, lecz ten był dobrze ustawiony. Za moment z dystansu huknął z kolei Elitim, który podczas sparingów pokazywał już, że dysponuje dobrym uderzeniem, lecz jeden z obrońców zdołał go zablokować. W 54. minucie było o krok od wyrównania. Dani Ramirez bardzo dobrym prostopadłym podaniem uruchomił Kaya Tejana, a ten stanął oko w oko z Kacprem Tobiaszem. Holendrowi zdecydowanie zabrakło zimnej krwi i w stuprocentowej okazji trafił jedynie w słupek.

W 57. minucie gospodarze trafili po raz drugi! Z lewej strony dośrodkował piłkę Kun, następnie z powrotem do środka boiska zgrał ją Wszołek, gdzie tylko czekał na to Pekhart. Czech niczym prawdziwy snajper wyłonił się zza pleców obrońców i głową wpakował piłkę do niemal pustej bramki. Od tego momentu mogliśmy odetchnąć, gdyż wydawało się, że "Wojskowym" tego wieczoru już nic złego stać się nie może. Po niespełna godzinie gry Pekhart miał świetną szansę na hat-tricka, lecz niestety dogranie do niego od Muciego było minimalnie zbyt mocne i tym razem napastnik nie zdołał skierować piłki do siatki.

W 68. minucie znowu w roli głównej wystąpił bohater tego meczu - Tomas Pekhart. Czeski napastnik skompletował hat-tricka, tym razem wykorzystując dogranie od Slisza, który urwał się rywalom, biegnąc środkiem pola. Legionista tym razem zaskoczył Bobka strzałem lewą nogą. Od tego momentu warszawski zespół mógł grać na jeszcze większym luzie, czego efektem były kolejne szanse. Jedną z nich zmarnował wkrótce Marc Gual. Hiszpana uderzenie zdołał sparować do boku Bobek.

Minuta po minucie

19:30 - Dzień dobry. Warszawskie lato w pełni i może się wydawać, że jest wiele powodów, żeby spędzić inaczej czas... A jednak! Na Łazienkowskiej zjawi się komplet kibiców, którzy wypełnią stadion do ostatniego miejsca i głośnym dopingiem bedą wspierać Legię Warszawa.
19:32 - Pierwsze ligowe spotkanie przed nami. Sparingi przed rozpoczęciem rozgrywek, a także mecz o Superpuchar pokazały, że Kosta Runjaić ma w kim wybierać. Nawet, jeśli transfery Maika Nawrockiego czy Lindsaya Rose są coraz bliżej. Tym samym, zobaczymy dziś m.in. Radovana Pankova w wyjściowym składzie.
19:40 - Poznaliśmy również wybrańców Kazimierza Moskala. Cóż, patrząc na skład, zdecydowanym faworytem są gospodarze. Łodzianie wrócili do ekstraklasy i z pewnością będą chcieli urywać jak najwięcej punktów, żeby się utrzymać, ale... nie dzisiaj. Zdecydowanie.
19:46 - Od kilku minut na rozgrzewce są bramkarze ŁKS-u. Za chwilę przygotowania rozpoczną Kacper Tobiasz i Dominik Hładun.
19:47 - Bramkarze Legii już na rozgrzewce. A całość uzupełniło wideo na telebimie z najlepszymi akcjami wymienionych.
19:53 - "Deszcze niespokojne..." na wyjście piłkarzy z Łodzi na rozgrzewkę. Sektor gości zareagował żywiołowo na pojawienie się swoich idoli.
19:57 - Są i oni! Rozpoczęli rozgrzewkę. Pierwszy raz przed własną publicznością. Piłkarze warszawskiej Legii.
20:12 - Piłkarze są w trakcie ostatnich przygotowań do meczu. A Żyleta dała o sobie znać, głośnym, naprawdę głośnym śpiewem. A to dopiero przedsmak...
20:15 - "CEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE...", czyli duet "Juras" i "Deobson" już przy mikrofonach.
20:16 - Natomiast piłkarze Legii schodzą już do szatni. Za chwilę ŁKS-iacy podążą tym samym tropem.
20:20 - Prezentacja składów obu ekip. Ole!
20:25 - Czas na "Sen o Warszawie". "Mam tak samo jak Ty, miasto moje a w nim..."
20:27 - Ruszyli! "Mistrzem Polski jest Legia, Legia najlepsza jest..."
20:28 - Gospodarze zagrają w pięknych, nowych, zielonych koszulkach i białych spodenkach. Natomiast goście w biało-czerwonych strojach.
20:28 - Maciej Rosołek odbiera nagrodę dla młodzieżowca miesiąca. To nagroda jeszcze z zeszłego sezonu.
20:30 - "Tylko Legia, ukochana Legia... Dziś Warszawa czeka, na zwycięstwo Twe..."

1' - Początek pierwszej połowy
1' - Gramy! Rozpoczęli piłkarze gości.
2' - Marciniak naciskany przez Josue, ale musiał wycofać do Bobka.
2' - Kun blisko Ramireza. Będzie piłka z autu dla gopodarzy.
4' - Pankov, Josue... Akcja prawą stroną boiska, gdzie był Wszołek. Bobek z Marciniakiem... nieporozumienie w szeregach gości. Rzut rożny dla Legii. Szansa na zagrożenie pod bramką przeciwnika.
4' - Josue w pole karne... Pankov wybił się w powietrze, ale Bobek uprzedził legijnego obrońcę.
5' - ŁKS lewą stroną. Za mocne zagranie w pole karne do kolegi... Piłka wyturlała się poza plac gry. Tobiasz od bramki.
6' - Ruszył Kun lewą flanką, ale został zastopowany. Tymczasem Ramirez potrzebuje wsparcia poza boiskiem. Goście chwilowo w osłabieniu.
7' - Tejan naciska na Augustyniaka, ale ten dobrze zastawia się do samego końca. Piłka poza boiskiem.
8' - Wycofanie z głębi pola do Bobka, który po chwili adresuje piłkę w stronę Szeligi. Jednak rywale nie mogą rozwinąć skrzydeł.
9' - Muci do Pankova, Josue, Wszołek... Legioniści prawą stroną. Hoti przy Josue i tylko aut dla Legii. Rywal nie dopuścił do wrzutki w pole karne.
9' - Elitim, Ribeiro... Yuri traci piłkę na rzecz Pirulo, i gdy wydawało się, że akcja rozwinie się, to legioniści szybko odzyskali posiadanie.
10' - Wrzutka z prawej strony... Pekhart strącił nogą, co trochę utrudniło zamknąć akcję z lewej strony pola karnego. Ostatecznie gospodarze nie oddali strzału, ale wciąż budują akcję ofensywną.
11' - Rzut wolny dla Legii na prawej stronie. Josue będzie dogrywał w pole karne, gdzie czekają jego koledzy.
12' - Sprytnie, dziwnie zagrana piłka. Tak, jakby zmierzała bezpośrednio w światło bramki, płasko. Ostatecznie Bobek przytulił futbolówkę do piersi.
13' - Mokrzycki... Płaskie zagranie w kierunku Dankowskiego, który wbiegał w pole karne. Jednak trzech legionistów asekurowało akcję. Bez zagrożenia.
13' - "LEGIA Warszawa! LEGIA WARSZAWA !!!" niesie się z trybun hit z Wiednia.
14' - Piłka mija Mokrzyckiego i Wszołka. Lewa strona boiska, gdzie ŁKS kreuje akcję. Próba wrzutki w pole karne... Bez większego zagrożenia pod bramką gospodarzy.
16' - Elitim, Kun z pole karne... Jednak piłka trafia na drugą stronę boiska. Jeszcze Josue w szesnastkę, gdzie Kun faulował Dankowksiego. Przypadkowo, ale mogło być to niebezpieczne zdarzenie i zderzenie jednocześnie.
17' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
18' - Slisz, Josue do Wszołka... Slisz w polu karnym, ale ma rywala obok siebie. Próbował zgrywać do partnerów i wywalczył rzut rożny.
18' - Muci! Zza pola karnego, ale jeszcze rykoszet, podbita piłka przez gracza w białej koszulce i jest kolejny korner dla gospodarzy.
19' - Muci do Josue, który dośrodkował w pole karne z lewej strony i... Bobek musiał uratować swój zespół!
19' - Akcja legionistów na lewej stronie, ale przerwana interwencją Dankowskiego.
20' - Wymiana podań... Wszołek w pole karne na głową Pekharta. Napastnik Legii podbija, próbuje skierować w światło bramki, ale... Bobek przenosi nad poprzeczką! Tylko róg dla ekipy Kosty Runjaicia.
22' - Rzut rożny dla gości. Pirulo z narożnika na bliższy słupek, ale... znowu róg. Jeszcze jedna próba, ŁKS przy piłce, ale jest skutecznie wypychany przez legionistów.
23' - Ramirez, Hoti.. Niedokładnie goście. W odpowiedzi Wszołek tuż przed polem karnym, ale... był faulowany.
24' - Josue ustawia piłkę. Koledzy z zespołu czekają w okolicach 10-12 metra...
24' - Josue z rzutu wolnego i... Bobek wybił na róg!
25' - Josue z narożnika. Tym razem zawinął piłkę, która po chwili trafia do Ramireza. Zagrożenie oddalone od bramki łodzian.
25' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
26' - Strzelec gola: Tomas Pekhart (Legia)!
26' - GOL! Ależ pięknie to poszło... Josue obsłużył idealnie Wszołka, który zagrał w pole karne z pierwszej piłki, a akcję wykończył Tomas Pekhart. Od razu. Wszystko na jeden kontakt. Pyk, pyk i gol! Legia 1. ŁKS 0!
29' - Legia nie ma zamiaru poprzestać na jednym trafieniu. Teraz Pekhart do Wszołka, który nakręcił się, wpadł w pole karne, szukał sobie miejsca do zgrania do kolegów, ale ostatecznie Bobek był na posterunku.
32' - Faul w środku pola. Juergen Elitim oberwał w twarz.
32' - fot. Mishka / Legionisci.com
33' - Josue do Kuna... Jednak ten potrzebował chwili na opanowanie piłki. Odegranie do Portugalczyka. Pojawił się Elitim w polu karnym i wywalczył rzut rożny.
34' - Jednak zmiana planów... Sędzia Karo Arys musiał obejrzeć akcję na wideo. Okazało się, że rywal dotknął piłkę ręką i stąd ten rzekomy róg. Jednak nie będzie kornera, będzie rzut karny. Josue już czeka z piłką pod pachą.
34' - Hoti zagrywał ręką i nie ma już wątpliwości...
34' - Josue i...
35' - ...Bobek obronił! Rzucił się w lewą stronę, gdzie Portugalczyk uderzył. Piłka leciała nisko nad ziemią. Akcja wybroniona i jest wciąż 1-0 przy Łazienkowskiej.
36' - Pirulo chwilowo poza boiskiem. Potrzebuje wsparcia medyków.
37' - Josue do Wszołka, ale przy nim Hoti. Gospodarze wciąż w posiadaniu.
38' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
38' - Pankov... Dobrze w destrukcji, a po chwili... w ataku. Wywalczył rzut rożny przy próbie zagrania z prawej strony pola karnego.
39' - Dośrodkowanie w pole karne. Wysoko zawieszona piłka, ale Mokrzycki odbija głową i piłka nie dociera do Augustyniaka.
40' - Muci zabrał się z piłką. Sunie przez większą część boiska. W końcu pokusił się o strzał zza pola karnego, ale... skiksował.
41' - Pankov, Slisz, Elitim... Legioniści coraz bliżej celu, ale w końcu Muci był faulowany.
42' - Josue... Za mocno w pole karne. Jeszcze Pankov chciał utrzymać piłkę w obrębie boiska, ale bez powodzenia.
44' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
44' - Składna akcja legionistów zakończona strzałem Josue. Nad poprzeczką.
45' - Tejan, Hoti... Za mocno w pole karne. Piłka praktycznie do nikogo. Tobiasz może spokojnie rozmyślać, komu by tu podać.
46' - Sędzia doliczył 2 minuty.
46' - Augustyniak do końca asekurował Tejana. Aut dla przyjezdnych.
47' - Dośrodkowanie z lewej strony w kierunku Tejana, ale był Pankov na posterunku.
48' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Legia prowadzi zasłużenie, ale... tylko 1-0. ŁKS robi wszystko, żeby utrzymać się przy życiu i to jest najniższy wymiar kary dla łodzian za sprawą dobrej postawy Aleksandra Bobka.
Legioniści wracają na boisko. Nie widać roszad w składzie. Na murawie pojawiają się także wybrańcy Kazimierza Moskala. Również bez zmian.

46' - Początek drugiej połowy
47' - Gwizdek sędziego. Elitim. Gramy! Druga odsłona rozpoczęta.
48' - Josue w stronę Wszołka. Piła w polu karnym, utrzymał to. Wszołek próbował zwieźć rywala, ale zabrakło ułamka sekundy. Akcja legionistów. Kun próbował wykańczać sytuację, ale bez powodzenia.
49' - Elitim zza pola karnego... Pokusił się o strzał i wywalczył rzut rożny. Piłka otarła się jeszcze o rywala.
49' - Josue z narożnika... Piłka zmieniła lot po dotknięciu przez gracza w zielonej koszulce i... nikt nie domknął akcji strzałem. Bobek.
51' - Pirulo... Wycofał do Monsalve. Jednak dalsza akcja i decyzje w wykonaniu przedstawicieli z Łodzi nie przyniosła jakiegokolwiek powodzenia.
52' - Josue, Wszołek... Wydawało się, że legioniści są blisko pola karnego rywala, ale nic z tego...
53' - Tejan! Błąd legionistów i poleciał pół boiska, wyszedł sam na sam z Tobiaszem. Strzał i... trafił w słupek!
54' - Race na Żylecie, a na boisku... Kolejna groźna akcja łodzian.
55' - Wszołek! To powinien być gol, ale trafił głową z metra... w bramkarza!
56' - Kolejna próba. Tym razem Szeliga huknął z dystansu, ale Tobiasz ustawił się należycie.
57' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
58' - Strzelec gola: Tomas Pekhart (Legia)!
58' - GOL !!! Legia dostała dwa sygnały ostrzegawcze, ale wybiła bramkę na 2-0. Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne, gdzie Wszołek zgrał do środka, a Tomas Pekhart należycie wykończył akcję z bliskiej odległości.
59' - Niewykorzystane akcje szybko zemściły się na rywalach.
60' - Josue do Muciego, który był na lewej flance... Popędził skrzydłem, zgrał po ziemi w kierunku Pekharta, który zamykał akcję. Jednak zabrakło precyzji i zamiast w siatce, piłka obiła bandy reklamowe.
61' - Brawa żegnają Juergena Elitima, który schodzi z boiska.
61' - Zmiana Legia: Juergen Elitim Marc Gual
62' - Tymczasem Ramirez w pole karne, ale nie dochodzi do zagrożenia pod bramką Kacpra Tobiasza.
63' - Tymczasem do wejścia szykuje się Juliusz Letniowski.
64' - Tejan zatrzymany przez Pankova i Legia krok po kroku zdobywa kolejne metry boiska.
64' - Zmiana ŁKS: Engjëll Hoti Juliusz Letniowski
64' - Zmiana ŁKS: Bartosz Szeliga Kelechukwu
66' - Josue co rzucił do Wszołka teraz na prawo... Dokładnie, do nogi rozciągnięcie na prawą flankę.
67' - Legia zamknęła rywali w... polu karnym. Był Marc Gual bliski oddania strzału, był Kun podający do partnerów, ale nikt nie poszedł w środek akcji. Szkoda.
68' - Marc Gual ruszył z piłką i zagrał... W zasadzie do nikogo.
69' - Tymczasem na rozgrzewce Maciej Rosołek, Blaz Kramer i Jurgen Celhaka.
69' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
69' - Strzelec gola: Tomas Pekhart (Legia)!
70' - GOL !!! Tomas, Tomas, Tomas! Slisz zagrał do Pekharta w pole karne, a ten wykłada koledze z zespołu i ten wieńczy dzieło solidnym strzałem będąc w polu karnym. Legia 3. ŁKS 0!
70' - fot. Mishka / Legionisci.com
71' - Teraz Wszołek... Pokusił się o uderzenie zza pola karnego, ale obok celu. Zdecydowanie.
73' - "Wyginam śmiało ciało, wyginam śmiało ciało, 3-0? Mało!"
73' - Zmiana Legia: Josue Jurgen Celhaka
74' - Zmiana Legia: Ernest Muci Maciej Rosołek
74' - Podwójna roszada w szeregach Legii.
75' - Błąd Augustyniaka, który podał do Ramireza. Jednak ŁKS, choć jest na połowie legionistów, to nie potrafi wymienić kilku podań.
75' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
77' - "Gdybym jeszcze raz, miał urodzić się...!" niesie się po Łazienkowskiej i okolicach.
77' - Tymczasem 26584 kibiców przyszło dziś na Łazienkowską.
78' - Marc Gual utrzymał piłkę w boisku, ale to Dani Ramirez dopadł do niej po chwili. Hiszpan musiał ratować się faulem.
79' - Pirulo i Kelechukwu próbują namieszać pod bramką Legii, ale na razie to wciąż dalekie od realnego zagrożenia.
80' - Zmiana ŁKS: Kay Tejan Piotr Janczukowicz
80' - Zmiana ŁKS: Dani Ramirez Mieszko Lorenc
81' - Podwójna zmiana w zespole Kazimierza Moskala.
81' - Gual! Dostał piłkę na 10 metr, ale Bobek stanął na wysokości zadania i sparował piłkę po strzale Hiszpana!
82' - Zmiana Legia: Tomas Pekhart Blaz Kramer
82' - Zmiana Legia: Bartosz Slisz Filip Rejczyk
83' - Zmiana ŁKS: Pirulo Maciej Śliwa
84' - Obaj trenerzy wykorzystali komplet zmian.
85' - Rosołek uprzedził Mokrzyckiego, ale jego podanie do kolegi, żeby stworzyć zagrożenie, było dalekie od ideału.
87' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
88' - Gual, ależ uwolnił się, zagrał do Rejczyka. Szkoda tylko, że debiutant nie zrozumiał się z doświadczonym Wszołkiem.
90' - Rzut wolny dla ŁKS-u. Zawodnicy w białych koszulkach ustawieni przed polem karnym. Dośrodkowanie... Letniowski przy piłce. Próbował wrzucić do kolegów, ale wywalczył tylko rzut rożny.
91' - Kelechukwu w szesnastkę, ale Kramer pokazał, że głowy używa również w destrukcji.
91' - Sędzia doliczył 4 minuty.
92' - Ribeiro, Tobiasz, Pankov, Wszołek do Kramera... Kun na lewej flance przy nim Dankowski. ŁKS zamknięty.
93' - "Mistrzem Polski jest Legia..." niesie się na koniec tego zwycięskiego meczu.
95' - Koniec meczu!

Koniec. Formalność dopełniona. Legia była faworytem spotkania i to udowodniła na murawie. Być może szkoda zmarnowanego rzutu karnego Josue, ale w pamięci kibiców pozostaną trzy bramki Pekharta, pełny stadion i dobry doping. Teraz czas na europejską przygodę. Rywalem legionistów będzie Ordabasy Szymkent.
Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na więcej z meczu na Legionisci.com

Relacja z trybun

Lipcowy rekord frekwencji przy Ł3

Komplet na meczu przy Ł3 podczas meczu ligowego? Niemożliwe! A jednak, to co przez wiele lat wydawało się nierealne, dziś jesteśmy w stanie zrealizować. Jak widać, koordynacja działań klubu i kibiców jest w stanie przyciągnąć na stadion dzikie tłumy, również w okresie urlopowym.

Przyzwoita liczba sprzedanych karnetów, choć oczywiście pod tym względem do ideału jeszcze daleko, zwiastuje jeszcze lepszą frekwencję niż w ostatnim sezonie. Cieszy też, że ci, którzy nie zdecydowali się na zakup abonamentów, licznie ruszyli do kas po wejściówki. Niewykluczone, że w ostatniej chwili zdecydują się na zakup karnetów - te bowiem nabywać można tylko do niedzielnego wieczora. A że to zdecydowanie bardziej opłacalne finansowo, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Dwa dni przed meczem w kilku miejscach stolicy wywieszone zostały doskonale widoczne, sporych rozmiarów transparenty "Chodź na Legię" z datą inauguracyjnego spotkania.

Dojazd na Łazienkowską już w ostatniej rundzie był bardzo utrudniony, a obecnie jest tylko gorzej. Ze względu na remont Trasy Łazienkowskiej korki są niesamowite, ponadto zamknięto przejazd rondem Sedlaczka, a na 4,5 godziny przed meczem wyłączono z użytku również ulicę Myśliwiecką (ze względu na dojazd kibiców gości). Do tego remont linii średnicowej i zamknięcie stacji PKP Powiśle utrudnia przyjazd w okolice naszego stadionu pociągami podmiejskimi i SKM. Dobrze, że większość fanów wzięła sobie do serca informacje nt. utrudnień i do naszej świątyni przybyła odpowiednio wcześniej. Ci, którzy przybyli w okolice stadionu z większym zapasem czasowym, mogli skorzystać z nowości, które przygotował klub. Mianowicie na terenie przyległym do stadionu od strony Czerniakowskiej utworzono przestrzeń, na której znajdują się leżaki, foodtrucki, i wiele atrakcji dla dzieciaków (balon, zjeżdżalnie itp.), a także serwowane jest piwo. Wstęp tam mają także osoby, które nie posiadają wejściówek na mecz. Przy wejściu na stadion Nieznani Sprawcy prowadzili zbiórkę na oprawy, bowiem - jak sami przyznali - "po poprzednim sezonie nasza sytuacja finansowa zbliżona jest to sytuacji budżetowej Zimbabwe".

W związku z rocznicą Krwawej Niedzieli, na Żylecie - podobnie jak niedawno w Częstochowie - zawisła flaga "Wołyń PamiętaMY".

Fani ŁKS-u przyjechali do stolicy głównie pociągiem specjalnym, ale ok. 200 osób dotarło również furami. Wraz z łodzianami, którzy wykorzystali przyznaną im pulę wejściówek, obecne były delegacje Lecha, Zawiszy (22; z małymi flagami) oraz GKS-u Tychy (7). Przyjezdni na stadion dotarli z odpowiednim wyprzedzeniem i zajęli miejsca w sektorze gości godzinę przed rozpoczęciem spotkania, w sumie było ich 1730. W sektorze gości wywiesili 15 flag, w tym najlepiej wyeksponowane "Awanturnicy" i "ŁKS Łódź Polska". Ponadto w klatce wywieszone zostały flagi: Stare Polesie, Retkińscy Fanatycy, Pabianka, Ultras, Kolejorz, Zawisza, Piastów, Górniak, Karolew, Kanzas oraz GKS-u Tychy i fanklubu Lecha z Koła. Pod względem dopingu widać było pełne zaangażowanie przyjezdnych, choć słyszalność była żadna. Wiemy natomiast, że łodzianie próbowali w marny sposób przerabiać naszą pieśń "Gdybym jeszcze raz...". Z kolei w żaden sposób nie odnieśli się do okrzyków fanatyków z Łazienkowskiej, którzy raz po raz wypominali ŁKS-owi ostatnie spotkanie i brak chęci do kolejnego skrzyżowania rękawic. Z Żylety niosły się hasła "Bić się nie chcecie, a teraz k...y sapiecie", "Hej k...y kiedy ten rewanż" oraz "Nas się k...y obsraliście, a z Niemcami się biliście". W trakcie meczu ŁKS wywiesił transparent "Włocłavia nigdy nie zginie!".

Legioniści rozpoczęli doping na maksymalnych obrotach, a swoją moc zaprezentowali już kilkanaście minut przed rozpoczęciem spotkania. Oczywiście nie mogło zabraknąć uprzejmości pod adresem przyjezdnych, którzy przez kilka lat nie grali w ekstraklasie. "Trzyliterowa, to Łódzka K... Sportowa" i "Ch... w d...ę Łodzi, tej k... nic nie zaszkodzi" oraz "A jak zaszkodzi, to drugi ch... w d...ę Łodzi" - to te najczęściej skandowane w kierunku przyjezdnych.

Dominował jednak doping, mający na celu ponieść Legię do wygranej na inaugurację nowego sezonu. I już po 25. minutach mieliśmy pierwszą okazję do świętowania, po tym jak Pekhart posłał piłkę do siatki. Od razu po golu Żyleta zaintonowała "Gdybym jeszcze raz...", przez co "celebrowanie" gola zostało odłożone na kilka minut i dopiero po tym czasie miał miejsce tradycyjny dialog z pytaniem o nazwisko strzelca bramki, a także liczbę bramek dla Legii. Niedługo później sędzia podyktował rzut karny dla naszej drużyny, który był egzekwowany na bramkę przed Żyletą. Tym razem kapitan Legii nie wykorzystał jedenastki, ale zaraz po nieskutecznym uderzeniu pokazaliśmy wsparcie dla naszego gracza, śpiewając "Josue, Josue, Josue...". W drugiej połowie niewykorzystany rzut karny mógł się zemścić, ale rywale nie wykorzystali sytuacji sam na sam - i zamiast doprowadzić do remisu, w odpowiedzi Pekhart po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

W drugiej połowie z obu stron nastąpiło ubarwienie widowiska. Najpierw legioniści rozciągnęli sektorówkę A'la Boras, po czym po odliczaniu odpalili 80 rac, śpiewając przy tym "Legia gol, Legia gol, Legia gol...". Kiedy nasza prezentacja zakończyła się, w sektorze gości wywieszony został transparent "Reprezentacja Łodzi", nad którą rozciągnięta została malowana sektorówka przedstawiająca jeden z łódzkich pomników - Tadeusza Kościuszki, blok z graffiti "ŁKS", a całość zwieńczyło racowisko.

Po trzecim trafieniu Pekharta stadion najzwyczajniej w świecie odleciał. Po kolejnej radości przyszedł czas by znów wbijać szpile rywalom. "Trójka do zera trafiła Legia frajera", "Pierwszy gol, drugi gol, trzeci leci... bo ta łódzka k...a to słabość" oraz "(...) Bo Warszawa jest od tego, aby j...ć was na całego" - niosły się kolejne przyśpiewki z Żylety. Po chwili legioniści dodali pytanie retoryczne - "Powiedz, czy boli, jak Legia w d... pier...?!". A następnie, starym dobrym zwyczajem, zaczęliśmy wygibasy śpiewając "Wyginam śmiało ciało... trzy zero? Mało!".

Było naprawdę głośno, gorąco, iście fanatycznie. Ale to był dopiero przedsmak tego, co zaprezentowaliśmy w ostatnich kilkunastu minutach. Po tym jak Żyleta pozbyła się koszulek i pier...ła z całej mocy "Gdybym jeszcze raz miał urodzić się..." - po prostu nie było co zbierać!

Po meczu podziękowaliśmy piłkarzom za piękne rozpoczęcie nowego sezonu, Mamy nadzieję, że w tych rozgrywkach wrócimy na należne nam miejsce. Po końcowym gwizdku fani skandowali nazwisko strzelca hat-tricka - Tomasa Pekharta. Wraz z piłkarzami zaśpiewaliśmy jeszcze "Walczyć, trenować, Warszawa musi panować!". Odpowiednio pożegnani zostali również fani gości. "Koniec wesela, wracajcie do Izraela" oraz "Łódź to jest wioska..." - śpiewali legioniści.

Bardzo cieszy postawa piłkarzy, ale i nasza bardzo dobra frekwencja, jak również zaangażowanie w doping. Obyśmy utrzymali tę wysoką formę przez cały czas. Przed nami wyjazdowy mecz w dalekim kazachskim Szymkencie. Następnie, ze względu na przełożony wyjazdowy mecz z Cracovią (prawdopodobnie na koniec grudnia), kolejny mecz zagramy z Ordabasami przy Łazienkowskiej w czwartek, 3 sierpnia.

Frekwencja: 26 584