24 Muris Mesanović 61'
45 Rok Kidric
70 Wojciech Hajda 78'
Dominik Hładun 30
46' Artur Jędrzejczyk 55
Rafał Augustyniak 8
Yuri Ribeiro 5
46' Paweł Wszołek 13
Bartosz Slisz 99
Jurgen Celhaka 21
80' Josue 27
Makana Baku 32
65' Ernest Muci 20
75' Maciej Rosołek 39
Kacper Tobiasz 1
46' Tomas Pekhart 7
Patryk Sokołowski 18
80' Juergen Elitim 22
65' Marc Gual 28
46' Patryk Kun 33
Bartosz Kapustka 67
75' Igor Strzałek 86

Przepuszczone punkty

Legia Warszawa tylko zremisowała w wyjazdowym spotkaniu z Puszczą Niepołomice. To pierwsza strata punktów przez legionistów w tym sezonie. W niedzielę to gospodarze wyszli na prowadzenie, ale potem trafienie niezawodnego Josue doprowadziło do remisu.

W wyjściowej jedenastce zobaczyliśmy kilku nowych zawodników względem tego, kto zagrał od pierwszej minuty w ostatnim meczu. Najpoważniejsza zmiana zaszła między słupkami. Tym razem na ławce rezerwowych zasiadł Kacper Tobiasz, a w jego miejsce pojawił się Dominik Hładun. Niedługo po rozpoczęciu meczu bramkarz Legii popisał się pierwszą dobrą interwencją, udanie piąstkując dośrodkowanie z rzutu rożnego jednego z rywali. Piłkarze Puszczy od samego początku skupiali się głównie na obronie. Ustawiali defensywę głęboko, czekając na ataki legionistów. Ci z kolei nie mieli początkowo pomysłu na to, jak przełamać linię obrony rywali. W 18. minucie groźnie było w polu karnym Puszczy. Wówczas piłkę sprzed własnej bramki wybijał Kewin Komar, który trafił wprost w nadbiegającego Macieja Rosołka. Na całe szczęście dla gospodarzy piłka za moment w niedalekiej odległości przeleciała obok słupka. Kolejne ataki gości nie przynosiły wymiernego efektu w oddaniu chociażby celnego strzału. Piłkarze z Niepołomic z kolei konsekwentnie realizowali swój plan, który skupiał się głównie na maksymalnym wykorzystaniu stałych fragmentów gry.

W 26. minucie Puszcza niespodziewanie wyszła na prowadzenie. Zamieszanie w szesnastce Legii, walkę o górną piłkę przegrał Rafał Augustyniak, a w konsekwencji za moment kilka metrów przed bramką znalazł się Łukasz Sołowiej. Zawodnikowi gospodarzy nie pozostało nic innego jak skierowanie futbolówki obok bezradnego Dominika Hładuna. Przez kolejne minuty na boisku nie działo sie zbyt wiele, Puszczy udawało się skutecznie oddalać grę od własnej szesnastki.

W 34. minucie Legia wreszcie doprowadziła do remisu. Z rzutu wolnego dobrze dośrodkował Josue, nikt nie musnął kopniętej przez niego piłki, dzięki czemu wyszedł z tego bezpośredni strzał, z którym nie poradził sobie Komar. Bramkarz Puszczy do ostatniej chwili myślał, że tor lotu piłki zmieni skaczący do niej Maciej Rosołek. Pomimo strzelonego gola "Wojskowi" wyraźnie mieli kłopot, aby znaleźć sposób na obronę Puszczy. Po raz kolejny z kolei oglądaliśmy proste błędy w rozgrywaniu piłki, co kończyło się stratą, a raz nawet żółtą kartką dla Artura Jędrzejczyka, który faulem zatrzymał sunącą kontrę gospodarzy. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 1-1, co było dokładnym odzwierciedleniem tego ile celnych uderzeń zobaczyliśmy w pierwszych 45 minutach.

W przerwie trener Runjaić dokonał dwóch zmian w składzie. Na boisku pojawił się m.in. Tomas Pekhart, który w tym sezonie jest najskuteczniejszym legionistą. Pierwszy kwadrans drugiej połowy upłynął jednak spokojnie. Po godzinie gry wreszcie uderzenie w kierunku bramki, ale główka Rosołka była niecelna. Niebawem z dobrej strony pokazał się wprowadzony Marc Gual. Hiszpan mocno strzelił lewą nogą w kierunku bliższego słupka, jednak skuteczną obroną popisał się Komar.

Dopiero kwadrans przed końcem kolejny celny strzał piłkarza Legii. Po wrzutce od Josue głową Komara chciał zaskoczyć Pekhart, ale golkiper Puszczy spokojnie złapał lecącą wolno piłkę. Przez ostatnie kilkanaście minut Legia wydawała się bić głową w mur. W doliczonym czasie gry dwie dobre szanse miał Gual. Napastnik najpierw przegrał jednak pojedynek z bramkarzem Puszczy, a potem źle podawał do Pekharta. W jednej z ostatnich akcji meczu ładny strzał z dystansu Guala. Niestety i tym razem górą był między słupkami Komar.

Minuta po minucie

16:28 - Witamy ze stadionu Cracovii, gdzie za godzinę Legia Warszawa będzie walczyła o kolejne trzy punkty w ligowej tabeli. Rywalem jest beniaminek z Niepomłomic, który z powodu niewystarczającej infrastruktury na swoim obiekcie musi korzystać z gościnności krakowskiego klubu.
16:37 - Główną zmianą w składzie Legii jest zmiana obsady bramki. Na ławce usiadł Kacper Tobiasz, a w jego miejsce zagra Dominik Hłądun. Czy ten ruch oznacza problemy młodego bramkarza, czy po prostu odpoczynek przed rewanżem w Wiedniu?
17:23 - "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Legia gra!" - pół tysiąca kibiców ze stolicy rozpoczęło doping.
Drużyny wychodzą na boisko. Legia zagra dziś w zielonych koszulkach i czarnych spodenkach. Puszcza na biało.
Zmiana stron, bramkarz Legii będzie miał mocno pod słońce. Zaczynają Wojskowi.

1' - Początek pierwszej połowy
3' - Legioniści przy piłce spokojnie konstruują atak pozycyjny.
3' - Josue postanowił spróbować sam, przedarł się środkiem i oddał strzał, ale został on zablokowany.
4' - Przy linii bocznej faulowany Ernest Muci.
4' - A teraz faul Rosołka w ataku.
6' - Strata Baku na własnej połowie, Puszcza próbuje przedostać się w pole karne Legii, ale dobrze zablokował piłkę Celhaka.
7' - Dziś Josue wyraźnie ustawiony na środku pomocy a nie na prawym skrzydle. Portugalczyk bierze się za rozgrywanie od linii środkowej.
8' - Za mocne podanie Josue w pole karne do Wszołka.
10' - Pierwszy rzut rożny w meczu wykonali niepołomiczanie, ale nie przyniósł im żadnego efektu.
10' - fot. Woytek / Legionisci.com
11' - Drugi korner dla Puszczy.
11' - Kibice Legii zdecydowanie głośniejsi od młyna Puszczy.
12' - Kolejne zablokowane uderzenie Josue.
14' - Zdecydowana przewaga Legii w pierwszych minutach. Puszcza cofnięta tuż pod swoje pole karne. Podopieczni Runjaicia szukają dziury w szczelnej obronie.
16' - Baku w narożniku pola karnego, odegrał do Muciego, ten zrobił zwód i dośrodkował, ale poradzili sobie obrońcy.
16' - Faul Zapolnika na środku boiska.
18' - Dobry odbiór Celhaki na połowie rywala, ale nie wykorzystał tego Baku, który szybko stracił piłkę.
19' - Wrzut z autu w pole karne Legii - piłka wybita daleko.
20' - Ajjjj... wycofanie piłki do bramkarza Puszczy. Komar wybijał, ale trafił prosto w szarżującego Rosołka - niestety piłka przeszła tuż obok słupka!
21' - Makana Baku lewym skrzydłem... płasko w pole karne prosto pod nogi obrońców.
24' - Piotr Mroziński dośrodkowuje w pole karne... Ribeiro blokuje na rzut rożny.
24' - Makana Baku wybija piłkę głową, a Ernest Muci wykopuje daleko na połowę rywali.
25' - Jakub Serafin uderzył z nieprzygotowanej piłki zza pola karnego - daleko od bramki Hładuna.
27' - GOL! Puszcza Niepołomice
28' - Strzelec gola: Łukasz Sołowiej (Puszcza)!
29' - Klasyczna bramka z niczego... chwila gapiostwa w polu karnym nikt nie skoczył do piłki i przypadkowo dopadł do niej na 3 metrze Sołowiej i nie dał szans Hładunowi.
31' - Rzut wolny dla Legii z prawej strony pola karnego, dośrodkowanie Josue i mamy rzut rożny.
32' - Przerwa na nawodnienie.
33' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
33' - fot. Mishka / Legionisci.com
35' - Rzut wolny wykonuje Josue. Będzie dośrodkowanie.... i GOL!
35' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
36' - Strzelec gola: Josue (Legia)!
37' - Żaden legionista po drodze piłki nie dotknął choć najbliżej tego był Rosołek. Bramkarz zdołał ją musnąć, ale zbił tylko do słupka i wturlała się do siatki.
41' - Gospodarze domagają się karnego po zagraniu ręką jedneg z legionistów
42' - Sędzia po konsultacji VAR uznał, że ręka Celhaki była naturalnie ułożona i nie podyktował jedenastki.
43' - Kiks Slisza w środkowej strefie i Jędrzejczyk musiał ratować się faulem.
43' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
46' - Strzał Muciego zza pola karnego zablokowany
47' - Sędzia dolicza 3 minuty.
50' - Koniec pierwszej połowy

Piłkarze Legii wracają na murawę.
Będą zmiany.
Na boisku pojawią się Patryk Kun i Tomas Pekhart.

45' - Zmiana Legia: Artur Jędrzejczyk Patryk Kun
45' - Zmiana Legia: Paweł Wszołek Tomas Pekhart
46' - Początek drugiej połowy
47' - Zaczynamy drugą część, ze środka boiska gospodarze.
47' - Bartosz Slisz zajął miejsce na prawej obronie za Artura Jędrzejczyka.
48' - Baku natomiast zajął miejsce Wszołka
48' - Mamy faul i rzut wolny dla Legii z około 30. metra.
49' - Dośrodkowanie Josue wybite... jeszcze wrzutka Kuna i Baku, ale bez strzału.
49' - Baku wbiega w pole karne, oddaje mocny, lecz zablokowany strzał. Dodatkowo jest na pozycji spalonej.
50' - Wrzut z autu na pole karne Legii... lekkie zamieszanie, ale radzą sobie leioniści.
51' - Kun wychodzi z obiecującym kontratakiem... bardzo słaby przerzut wahadłowego i strata.
52' - Josue na przebój w środku pola faulowany przez Zapolnika.
52' - Żółta kartka: Kamil Zapolnik (Puszcza)
53' - Centra Josue ze stałego fragmentu gry łatwo wybita. Puszcza wychodzi z kontrą, ale przerywa ją faulem Baku.
53' - Kolejny faul w środkowej tercji boiska. Tym razem mocno ucierpiał Muci.
54' - Przerzut Josue na prawą stronę, Baku do Rosołka, a ten na pole karne... Kun oddaje strzał... zdecydowanie za wysoko.
55' - Starcie Slisza z Zapolnikiem... napastnik trafia łokciem w pomocnika Legii.
56' - Cholewiak na lewej stronie zablokowany przez Baku... jeszcze wrzut z autu... zawodnik Puszczy trafiony przy wybiciu piłki w głowę padł na murawę.
58' - Podanie Komara za linię obrońców wybite przez Augustyniaka. Teraz to Puszcza zdecydowanie dłużej przy piłce.
59' - Josue na lewą stronę, Muci w pole karne, ale piłka wybita... jeszcze raz próbuje Muci... nicelnie.
59' - Ribeiro wbiega w pole karne, centruje... będzie rzut rożny.
60' - Josue dośrodkowuje... ogromne zamieszanie, a gracze Legii sygnalizują zagranie ręką. Sędzia jednak milczy.
60' - Baku centruje, Zapolnik blokuje, będzie kolejny rożny.
60' - Zbyt lekkie dośrodkowanie Josue, łatwo wybite.
62' - Zmiana Puszcza: Michał Walski Jordan Majchrzak
62' - Zmiana Puszcza: Marcel Pięczek Artur Siemaszko
62' - Zmiana Puszcza: Kamil Zapolnik Muris Mesanović
63' - Potrójna, ofensywna zmiana w barwach gospodarzy.
63' - Muci na lewej stronie, powstrzymywany jednak przez trzech obrońców i z ataku nici.
64' - Dobra piłka na pole karne do Muciego... Albańczyk fatalnie traci.
66' - Dużo zamieszania pojawiło się na boisku. Mnóstwo wybić i strat z obu stron.
66' - Dośrodkowanie na pole karne Legii przecięte przez Augustyniaka... Kun przejmuje piłkę i jest ostro faulowany.
66' - Zmiana Legia: Ernest Muci Marc Gual
67' - Strata Guala w środku pola chwilę po wejściu... Cholewiak biegnie na bramkę, strzał zablokowany i będzie korner.
67' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
68' - Centra przeciągnięta, od autu zacznie Legia.
68' - Rosołek uruchomiony przez Baku, próbuje centrować, będzie korner.
68' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
69' - Josue na dalszy słupek, strzela Rosołek... niecelnie.
70' - Faul Augustyniaka na około 40. metrze od bramki. Natomiast żółtą kartką ukarany trener gospodarzy.
70' - Centra na pole karne wybita przez Slisza... Baku napędza kontrę, lecz Rosołek przegrywa pojedynek biegowy.
71' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
71' - Gual na prawej stronie próbuje dośrodkować, lecz znów jest zablokowany.
72' - Baku zagrywa na pole karne do Guala, Hiszpan dobrze zabiera się z piłką... świetna interwencja Komara.
72' - Legioniści mieli jeszcze szansę z rzutu rożnego, ale nic z tego nie wyniknęło.
73' - Baku na prawej stronie, kolejne zablokowane dośrodkowanie, nie wiemy już które w tym spotkaniu.
73' - Żółta kartka: Maciej Rosołek (Legia)
73' - Fatalna strata Rosołka, który musi naprawiać swój błąd faulem.
74' - Żółta kartka: Roman Jakuba (Puszcza)
74' - Teraz faul na Gualu i kolejny kartonik.
75' - Żółta kartka: Konrad Stępień (Puszcza)
75' - Mnóstwo fauli w przeciągu kilku chwil. Zaczyna nam się robić brzydko na boisku.
76' - Dośrodkowanie Josue, trafia do niepilnowanego Pekharta, ale łatwo łapie piłkę po strzale golkiper.
76' - Zmiana Legia: Maciej Rosołek Igor Strzałek
76' - Przerwa na nawodnienie.
78' - Wznawiamy grę, z autu Puszcza.
79' - Daleki wrzut na pole karne Legii... ogromne zamieszanie... na szczęście strzał niecelny.
79' - Zmiana Puszcza: Mateusz Cholewiak Wojciech Hajda
80' - Próba podania za plecy obrońców Augustyniaka niecelna, ale powalczył Strzałek i piłkę będzie miała Legia.
80' - Josue na 30. metrze od bramki oddaje strzał... bardzo mocno i wysoko nad bramką.
80' - Gual w pojedynku powietrznym z Sołowiejem fauluje rywala.
81' - Kolejny faul w środku pola. Bardzo ostra gra Puszczy.
82' - Żółta kartka: Wojciech Hajda (Puszcza)
82' - Zmiana Legia: Josue Juergen Elitim
83' - Próba wysokich podań w wykonaniu Legii, jednak żadne z nich nie było celne.
83' - Baku centruje, zamyka akcję Kun, lecz traci.
84' - Celhaka na przebój w środku pola, próbuje na jeden kontakt z Gualem, ale Hiszpan traci.
84' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
85' - Gual przed polem karnym, ale znowu traci. Tylko aut dla gości.
85' - A na murawie leży jeden z graczy gospodarzy, który potrzebuje pomocy medycznej.
86' - Gra zostaje wznowiona.
87' - Gual zagrywa do Augustyniaka, ale za mocno. Obrońca wracając się fauluje rywala.
88' - Ależ zamieszanie w polu karnym Legii... Wysoka piłka, zawiodła komunikacja między Sliszem, a Augustyniakiem. Było blisko samobójczej bramki.
88' - Pekhart przy piłce, faulowany na około 30. metrze od bramki.
89' - Żółta kartka: Artur Craciun (Puszcza)
89' - Centra Elitima oddalona od pola karnego.
90' - Slisz przegrywa pojedynek z Majchrzakiem, Hajda wbiega w pole karne... strzał zablokowany.
92' - Legioniści rozgrywają w środku pola, lecz ciężko im się przedrzeć wyżej. Puszcza całą "jedenastką" na swojej połowie.
93' - Sędzia Przybył doliczył sześć minut do drugiej połowy.
93' - Strzałek próbował zagrać na pole karne, ale zrobił to fatalnie.
94' - Ależ było blisko! Najpierw Gual sam na sam trafia prosto w Komara, zbiera jeszcze piłkę i próbuje zagrać na pustą bramkę do Pekharta, ale wybija piłkę obrońca.
95' - Dobra akcja Legii, Elitim zagrywa na pole karne i wybija obrońca. Będzie korner.
96' - Dośrodkowanie przedłuża Slisz i wybijają defensorzy. Jeszcze jeden stały fragment gry.
96' - Ależ strzał Guala zza pola karne, lecz broni świetnie Komar. Będzie kolejny rzut rożny.
97' - Centra wybita, ale legioniści wciąż przy piłce... dośrodkowanie... Pekhart na spalonym.
98' - Daleki wrzut z autu Puszczy wybity... jeszcze Mroziński... niecelnie.
98' - Koniec meczu!

Koniec meczu. Legia Warszawa zaskakująco remisuje 1-1 z beniaminkiem Puszczą Niepołomice i po raz pierwszy w tym sezonie Ekstraklasy traci punkty.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji tekstowej, a po więcej materiałów z Krakowa zapraszamy na legionisci.com!
"Legio klubie ty nasz, pokaż k... jak w piłkę grasz" - śpiewają piłkarzom kibice ze stolicy.
"Tylko zwycięstwo! hej, w Wiedniu tylko zwycięstwo!" niesie się z trybun.

Relacja z trybun

Nie przeszkodził żar tropików - świetny doping fanatyków

W niedzielę Legia po raz drugi w historii zagrała z Puszczą Niepołomice. Pierwszy mecz miał miejsce przed czterema laty w rozgrywkach Pucharu Polski - wówczas mieliśmy okazję podróżować do tej niewielkiej, niespełna 17-tysięcznej podkrakowskiej miejscowości. Po awansie do Ekstraklasy Puszcza nie otrzymała pozwolenia na dalszą grę na swoim przaśnym obiekcie i zmuszona była do znalezienia obiektu zastępczego.

Początkowo klub z Niepołomic chciał grać na stadionie Wisły Kraków, ale veto postawili fani "Białej Gwiazdy". Ostatecznie Puszcza dogadała się z Cracovią i do czasu dostosowania swojego stadionu do ekstraklasowych wymogów, swoje mecze rozgrywa na stadionie przy ulicy Kałuży w Krakowie - 30 kilometrów od domu.

Długo nie było wiadomo, czy beniaminek będzie wpuszczał na swoje mecze kibiców gości, ale ostatecznie w tej kwestii nie robiono utrudnień. Podczas gdy pół Polski korzystało z uroków przedłużonego weekendu i iście tropikalnej pogody, blisko półtysięczna grupa fanatyków Legii, ruszyła w drogę do Krakowa, by wspierać nasz zespół i sławić najwspanialszy klub na świecie.

Tym razem do Krakowa udaliśmy się furami, co w ostatnich latach praktykowaliśmy raczej rzadko. W drogę ruszyliśmy 6 godzin przed rozpoczęciem meczu, co okazało się wystarczającym zapasem. Na miejsce zapewne dotarlibyśmy wcześniej, gdyby nie liczne remonty w Krakowie, co znacznie wydłużyło przejazd pod sam stadion. Policja dopiero w ostatniej chwili zaczęła mędrkować nad miejscem do parkowania naszych pojazdów.

Na stadion cała nasza grupa weszła kilkanaście minut przed rozpoczęciem spotkania, a w sektorze gości zawisło 7 flag - "Legia Warszawa", "Bródno", "Grochów", "Ochota", "Saska Kępa", "Ursynów", "Legia" plus płótno "Ś.P. Beny". Wszyscy elegancko ubrani na biało, zajęliśmy miejsca w jednej części sektora. Jeszcze kilka minut przed spotkaniem zaznaczyliśmy swoją obecność głośnym "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Legia gra...". I choć mogło się wydawać, że w takim upale nasz doping będzie stał na słabym poziomie, było dokładnie odwrotnie. Każdy dawał z siebie sto procent, dzięki czemu zaprezentowaliśmy się jak należy - tak jak na kibiców Legii przystało.

Jeszcze na początku naszej wizyty zaznaczyliśmy swoje stanowisko względem wiślaków, śpiewając m.in. "Będą filmy! Ale jakie?!" czy "Nożownicy - ch... wam w d...". Później już do samego końca meczu, skoncentrowaliśmy się na wspieraniu Legii. Żadnych uprzejmości pod adresem Puszczy nie było. Gospodarze przybyli do Krakowa w bardzo dobrej liczbie, ponad dwukrotnie większej niż na inauguracyjnym meczu. Ale czy nie inaczej jest w całej Polsce, gdziekolwiek przyjeżdża Legia? Na stadionie pojawiło się łącznie 5,3 tys. kibiców - gospodarze zajęli dwie trybuny proste, a trybuna za bramką, na której na co dzień "Pasy" wystawiają młyn, została wyłączona z użytku. Młyn Puszczy zajął miejsca na sektorze najdalej oddalonym od sektora gości. Tam wywiesili nieliczne flagi, machali trzema flagami na kiju i zaprezentowali baloniki z jakąś mini malowaną sektorówką.

W pierwszej połowie bardzo dobrze wychodził nam "Hit z Wiednia". Zresztą przez pełnych 90 minut naprawdę dopingowaliśmy bez zarzutu. Poza jednym momentem. W 20. minucie "Staruch" zarzucał kolejną przyśpiewkę, a zbiegło się to z sytuacją, gdy golkiper Puszczy trafił piłką w Rosołka i ta nieznacznie minęła bramkę. Jako że działo się to tuż przed naszym sektorem - wówczas niemal cała nasza grupa złapała się za głowy... zapominając o zaintonowaniu pieśni jak należy. "Co tu się k... wyprawia? Mecz przyjechaliście oglądać?! Jak padnie bramka, to będziemy się cieszyć" - zrugał wszystkich "zawiedziony" gniazdowy. Na szczęście szybko zrehabilitowaliśmy się, odpowiednim zaangażowaniem w każdą kolejną pieśń. A tego dnia doskonale niosło się po stadionie i zapewne jego okolicach głośne "Ceeee....". A gola jako pierwsi strzelili rywale, ale kilka minut później do wyrównania doprowadził Josue. Schodzących do szatni piłkarzy żegnały okrzyki "Hej Legio jesteśmy z Wami!".

Żar dalej lał się z nieba, duszno było niesamowicie, cieszyć mógł jedynie dach osłaniający nas od 30-stopniowego upału. Tym bardziej, że przed nami było kolejnych 45 minut porządnego wysiłku. Zaangażowanie było do tego stopnia, że jeden z fanów na chwilę stracił przytomność, przez co konieczna była pomoc medyków.

Kapitalnie wychodził nam w drugiej połowie hit "Gdybym jeszcze raz...", a w samej końcówce "Hit z Wiednia" i "Nie poddawaj się". W doliczonym czasie gry, dążący do strzelenia zwycięskiej bramki legioniści, niesieni byli pieśnią "Tylko Legia, ukochana Legia...", która z każdym razem śpiewana była głośniej. Niestety tym razem nie dane nam było świętować wygranej i po zakończonym spotkaniu, piłkarze ze spuszczonymi głowami przyszli pod nasz sektor, dziękując za wsparcie. "Walczyć, trenować, Warszawa musi panować" oraz "Legio, klubie Ty nasz, pokaż k...m jak w piłkę grasz!" - usłyszeli z naszej strony. A na odchodne jeszcze przesłanie przed czwartkowym, rewanżowym meczem z Austrią - "Tylko zwycięstwo, hej w Wiedniu tylko zwycięstwo!".

Stadion dość szybko opustoszał, a my na opuszczenie sektora musieliśmy poczekać jeszcze 40 minut. Później udaliśmy się do zaparkowanych nieopodal samochodów i ruszyliśmy w stronę Warszawy, gdzie zameldowaliśmy się dość wcześnie, bo trochę po północy. W czwartek czeka nas kolejny wyjazd - tym razem musimy ponieść naszych piłkarzy do wygranej w Wiedniu, by awansować do czwartej rundy Ligi Konferencji Europy. Tylko to oznaczać będzie kolejne europejskie wojaże w tym sezonie - w przypadku awansu, już tydzień po Austrii, przyjdzie nam wspierać Legię w Nikozji lub duńskiej wiosce Herning. A w między czasie, w najbliższą niedzielę, przy Łazienkowskiej zagramy z Koroną. Kupujemy bilety, by po raz kolejny w tym sezonie zapełnić nasz stadion do ostatniego miejsca!