9 Tornike Gaprindaszwili
7 Kacper Chodyna 72'
20 Marko Poletanović 60'
Kacper Tobiasz 1
65' Radovan Pankov 12
Rafał Augustyniak 8
Steve Kapuadi 3
78' Paweł Wszołek 13
Bartosz Slisz 99
90' Juergen Elitim 22
Patryk Kun 33
78' Josue 27
Blaz Kramer 9
90' Ernest Muci 20
Dominik Hładun 30
Yuri Ribeiro 5
65' Artur Jędrzejczyk 55
78' Gil Dias 17
90' Filip Rejczyk 26
78' Igor Strzałek 86
90' Maciej Rosołek 39
Relacja

Piorunujący początek i wreszcie trzy punkty!

Legia Warszawa wygrała w niedzielę na wyjeździe z Zagłębie Lubin, kontynuując tym samym swoją dobrą passę zwycięstw z tym zespołem. "Wojskowi" różnicą dwóch goli prowadzili już po kilku minutach od pierwszego gwizdka, gdy do siatki trafili Rafał Augustyniak i Radovan Pankov. W drugiej połowie rezultal ustalił Josue, który wykorzystał rzut karny.

Pierwsze pięć minut było jednymi z najbardziej produktywnych w ostatnich latach. W tym okresie zobaczyliśmy dwa gole strzelone przez legionistów! Najpierw do siatki trafił Rafał Augustyniak. Zawodnik gości zdecydował się na odważny strzał z 30 metrów, który zaskoczył bramkarza Zagłębia. Szymon Weirauch był bliski złapania lecącej futbolówki, ale wyślizgnęła ona mu się z rąk i wpadła do siatki. Chwilę potem było już 2-0 dla Legii. Tym razem golkipera gospodarzy pokonał Radovan Pankov. Serb zdobył swoją pierwszą bramkę, gdy popisał się mocnym strzałem pod poprzeczkę. Od tego momentu można było mieć nadzieję, że reszta spotkania będzie toczyła się już pod dyktando Legii.

Zagłębie nie zamierzało się jednak poddawać. W 10. minucie bramkarz Legii uratował swoich kolegów przed stratą gola, kiedy w ładnym stylu zbił do boku uderzenie przeciwnika. Nieco ponad kwadrans po pierwszym gwizdku lubinianie zdołali trafić do siatki, jednak powtórki pokazały, że zawodnik gospodarzy był na pozycji spalonej i finalnie gol został anulowany. Wszystko zaczęło się jednak od prostego błędu w wyprowadzeniu piłki przez defensywę "Wojskowych". Spowodowało to, że sam na sam z Kacprem Tobiaszem stanął jeden z przeciwników, który niepotrzebnie odgrywał piłkę do partnera z drużyny, który był na pozycji spalonej.

W 23. minucie idealna okazja na gola dla Blaza Kramera. Słoweniec dostał podanie z prawej strony od Pawła Wszołka, jednak mając przed sobą już tylko bramkarza... trafił wprost w niego. Kilkanaście minut potem blisko było gola dla Zagłębia. Bartłomiej Kłudka wpadł w pole karne Legii na jego prawej stronie, gdzie dosyć skutecznie przeszkadzał mu Patryk Kun. Na całe szczęście pomocnik dosyć mocno przestrzelił. Do końca pierwszej połowy Zagłębie kilkukrotnie jeszcze zagroziło Legii. Gospodarze nie mieli problemów z przedostaniem się w szesnastkę legionistów, gdzie jednak brakowało im skuteczności. Ostatecznie do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Można było odnieść wrażenie, że gdyby nie dwa szybkie trafienie Legii, to warszawiacy mogliby mieć tego dnia nieco kłopotów. Grę obydwu zespołom mocno utrudniał padający śnieg, dlatego klarownych sytuacji strzeleckich i celnych uderzeń nie zobaczyliśmy zbyt wielu.

Niedługo po zmianie stron niebezpiecznie było przed polem karnym Zagłębia. Po prostopadłej piłki dobrze wyszedł Kramer, jednak nieco szybszy od niego był wychodzący z bramki Weirauch. Kolejne minuty to ataki obydwu stron, które jednak nie kończyły się żadnymi poważniejszymi sytuacjami. Po godzinie gry arbiter podyktował dla Legii rzut karny za zagranie ręką we własnym polu karnym Kłudki. Do wykonania jedenastki podszedł Josue i pewnym strzałem zmusił do kapitulacji bramkarza Zagłębia po raz trzeci. Weirauch wprawdzie był bliski odbicia piłki, jednak Portugalczyk kopnął ją na szczęście wystarczająco mocno. W 69. minucie podwyższyć wynik powinien Wszołek. Pomocnik Legii dostał świetnie podanie z głębi pola, stanął niemal oko w oko z golkiperem lubinian, jednak przegrał ten pojedynek.

Wkrótce Zagłębie nie wykorzystało dotychczas najlepszej okazji do zdobycia bramki. Sam na sam z Tobiaszem stanął Juan Munoz, który jednak w kluczowym momencie posłał piłkę obok słupka. Na uwagę zasługuje jednak fatalne rozegranie piłki przez obrońców Legii, co ostatecznie sprokurowało doskonałą okazję strzelecką dla przeciwników. Do końcowego gwizdka arbitra nie zobaczyliśmy już żadnego gola. Legia zasłużenie przywozi z Lubina komplet punktów, chociaż gospodarze kilkukrotnie poważnie zagrozili bramce Tobiasza.

Minuta po minucie

14:30 - Witamy z Lubina. Lubina zaśnieżonego, ale murawa jest w dość dobrej kondycji i spotkanie nie jest zagrożone. Do jego rozpoczęcia pozostało już tylko pół godziny!
14:32 - W składzie Legii trzy zmiany podłóg ostatniego, czwartkowego spotkania z Aston Villą. Szefem defensywy będzie dziś Rafał Augustyniak, który zastępuje Artura Jędrzejczyka. Na lewym wahadle zagra Patryk Kun w miejsce Gila Diasa. Za wykończenie akcji będzie odpowiadać Blaz Kramer, który wskakuje do "jedenastki" w miejsce Marca Guala.
14:36 - Aktualne rozgrywki dla dzisiejszego rywala "Wojskowych", Zagłębia, to niemały rollercoaster. Lubinianie nie uniknęli niechlubnych porażek. W październiku ulegli aż 0-3 Jagiellonii, natomiast na początku listopada skompromitowali się przeciwko Rakowowi, który ograł ich na własnym stadionie 5-0. Ogólnie w 16 rozegranych jak na razie spotkaniach "Miedziowi" zanotowali bilans 7-3-6, który pozwala im na zajmowanie siódmej pozycji w tabeli, tylko punkt za Legią. Statystycznie lepiej grają u siebie, gdzie jak na razie przegrali tylko raz, 2-3 z Radomiakiem Radom.
14:42 - Legioniści w Lubinie jednak grać umieją. Na ostatnie dziesięć spotkań rozgrywanych na KGHM Arenie gracze Legii zwyciężyli w siedmiu spotkaniach, w jednym padł podział punktów, a tylko dwukrotnie zwyciężyli gospodarze. Większość z tych spotkań kończyło się również dość okazałą ilością bramek i miejmy nadzieję, że dziś będzie podobnie.
14:45 - Łącznie drużyny rywalizowały ze sobą 75 razy. Legia górą w tych starciach była 40-krotnie, a Zagłębie 14-krotnie. Remis padał 21 razy. Bilans bramkowy to 116 - 64 na korzyść warszawiaków. Legioniści wygrali również sześć ostatnich spotkań z rzędu z "Miedziowymi".
14:46 - Obie ekipy kończą już rozgrzewkę i opuszczają murawę. Już za niecały kwadrans wybrzmi pierwszy gwizdek arbitra.
14:55- Na trybunach w Lubinie widać wiele pustych krzesełek, a całkowicie pusty jest sektor gości, który na kilka dzień przed spotkaniem został zamknięty przez wojewodę dolnośląskiego. To drugie wyjazdowe spotkanie w tym tygodniu, którego kibice Legii nie będą mogli obejrzeć z trybun.
14:58 - W akompaniamencie orkiestry, grającej z okazji barbórki, piłkarze opuszczają tunel!
14:59 - Śnieg zaczyna sypać niestety coraz mocniej, ale miejmy nadzieję, że to nie przyniesie legionistom większych problemów w drodze po zwycięstwo.
15:00 - Legioniści dziś w klasycznych, wyjazdowych trykotach o kolorze zielonym, a gospodarze cali na pomarańczowo.

1' - Początek pierwszej połowy
1' - Zaczynamy! Od środka Legia.
2' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
2' - Strzelec gola: Rafał Augustyniak (Legia)!
4' - Ależ początek w wykonaniu Legii i śnieg, który mógł Legii przeszkodzić zdecydowanie jej pomaga. Augustyniak zdecydował się na mocny strzał z około 30 metra, leciał on w środek bramki, ale mokra piłka wyślizgnęła się z rękawic golkipera i jakimś cudem wpadła do siatki. To była świetna decyzja obrońcy i mamy szybkie prowadzenie!
4' - Kun faulowany przez Makowskiego na lewej stronie boiska.
4' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
4' - Strzelec gola: Radovan Pankov (Legia)!
5' - Proszę państwa co tu się dzieje, ale początek Legii! Josue zagrywa z rzutu wolnego do Muciego na pole karne, ten centruje w głąb, wybija jeden z obrońców, ale piłka spada pod nogi Pankova, który ładuje piłkę pod poprzeczkę i zdobywa pierwszego gola w barwach Legii!
6' - Dośrodkowanie Kłudki w pole karne Legii, wybija piłke Augustyniak.
7' - Kolejna centra z prawej strony i znów przytomnie Augustyniak.
7' - Josue czaruje w środku pola, ale trzeba zwolnić tą akcje i wycofać do tyłu.
8' - Kun przeciągnął dośrodkowanie z lewej strony, jest jeszcze Wszołek na drugiej stronie, ale przez podwojone krycie traci piłkę.
9' - Zagłębie w ataku, dośrodkowanie z prawej strony padło łupem Tobiasza.
9' - Pieńko faulowany przez Wszołka na połowie rywala.
10' - Gospodarze chcieli szybko rozgerać stały fragment gry, podanie do Pieńki na pole karne, który nabija Augustyniaka. Pierwszy korner dla Zagłębia.
10' - Dośrodkowanie pewnie wybite przez Wszołka, jeszcze jedna centra, strzał tyłem głowy... świetna interwencja Tobiasza!
11' - Legia rozgrywa piłkę w obronie, Tobiasz przyciśnięty pressingiem gubi się i wybija na aut.
12' - Strata Elitima na własnej połowie, szybko uderza Makowski, ale strzał jest zablokowany. Piłka dalej w posiadaniu gospodarzy.
12' - Zagranie Pieńki w pole karne łatwo wyłapane przez Tobiasza. Bramkarz jednak znów pressowany i łatwo traci.
13' - Płaskie dośrodkowanie Kurminowskiego na głowę Wdowiaka, strzał powędrował minimalnie obok prawego słupka.
14' - Świetne dośrodkowanie Wszołka z prawej strona pomiędzy linią obrony, a bramkarzem, ale nie zdążył do piłki Kramer, choć brakowało bardzo niewiele.
15' - Josue na prawą stronę do Wszołka, wbiega w pole karne, lekkie zamieszanie, piłka trafia na 5. metr od bramki do Muciego... jak Albańczyk tego nie trafił! Był jednak i tak na pozycji spalonej.
17' - Legioniści spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie.
18' - Gol dla Zagłębia, ale na szczęście pozycja spalona. Fatalną stratą popisał się Tobiasz z Kapuadim, wykorzystali to ofensywni gracze Zagłębia, lecz gol nie może być uznany.
20' - Legia w akcji, odskakuje piłka Sliszowi i fauluje on Dąbrowskiego.
20' - Kombinacyjna akcja Muciego z Kramerem, ale świetnie przecina ją Ławniczak.
21' - Zagłębie wciąż wychodzi do Legii wysokim pressingiem, ciężko jest legionistom wydostać się z własnej połowy.
23' - Muci pędzie lewą stroną, zagrywa w pole karne, ale robi to za mocno. Do piłki dobiegł jednak Wszołek, zgrał w głąb do Kramera, napastnik strzela, ale prosto w golkipera.
25' - Muci zagrywa na lewą stronę pola karnego do Kuna, ale robi to bardzo źle. Kontra Zagłębia, dośrodkowanie Wdowiaka z prawej strony zablokowane przez Kuna. Będzie rzut rożny.
25' - Dobre dośrodkowanie, ale dobrze reagują defensorzy Legii i wybijają daleko piłkę.]
26' - Zagranie na pole karne do Kurminowskiego, ale dobrze pilnuje Pankov. Jeszcze Pieńko na prawej stronie, dobrze reaguje Slisz i będzie aut dla Legii.
28' - Strata Slisza na własnej połowie, na szczęście szybko naprawia jego błąd Josue.
28' - Legia wychodzi z kontrą, Josue zagrywa w stronę Kramera, ale robi to niedokładnie.
30' - Kapuadi napędza Kuna na lewej stronie, wahadłowy mija dryblingiem jednego z rywali, centruje na pole karne, ale piłka nieznacznie mija głowę Kramera.
31' - Muci uderza sprzed pola karnego, ale piłka przyblokowana przez jednego z defensorów, trafia do rąk golkipera.
32' - Kun odbiera piłkę na połowie rywala, kilkukrotnie centruje na pole karne, ale jakość tych podań zostawia wiele do życzenia.
34' - Pankov chciał uruchomić Wszołka na prawej stronie, ale dobrze przewidział to Mata.
35' - Dośrodkowanie na pole karne Legii z prawej strony dobrze wybija Wszołek. Jeszcze jedna próba centry z drugiej flanki i znów dobrze wahadłowy.
35' - Pieńko w polu karnym, źle interweniuje Pankov, młody Polak uderza, ale blokuje Serb i będzie korner.
36' - Centra wybita. Jeszcze uderza Dąbrowski... blokuje Pankov.
36' - Kłudka centruje z głębi pola na pole karne, ale do nikogo i łapie Tobiasz.
37' - Muci potknął się i traci piłkę, prostopadłym podaniem uruchomiony Kurminowski, ale dobrze przed niego wchodzi Augustyniak i zostaje zahaczony przez napastnika.
39' - Ależ szansa dla gospodarzy! Dąbrowski zagrywa górą ponad linią obrony do rozpędzonego Kłudki na prawej stronie, boczny obrońca wychodzi sam na sam z Tobiaszem, ale fatalnie przestrzelił. Było bardzo groźnie.
40' - Strata Legii na własnej połowie, podanie na pole karne, Pieńko ma świetną okazję... ależ blok Pankova! Jeszcze zamieszanie w polu karnym... wybija piłkę Elitim.
41' - Coraz groźniejsze ataki gospodarzy i rozprężenie w poczynaniach Legii.
43' - Josue zagrywa do Wszołka na pole karne, wahadłowy wysoko centruje, ale za wysoko.
44' - Zagranie do Kurminowskiego na pole karne, ale napastnikowi nie udało się zabrać z piłką i ta pada łupem Tobiasza.
45' - Szybsza, drużynowa akcja Legii. Josue zagrywa na pole karne do Slisza, ale minimalnie za mocno.
46' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy legioniści prowadzą w Lubinie 0-2, a prowadzenie wypracowali już w pierwszych pięciu minutach spotkania. Późniejsza część meczu była równie otwarta, ale już w obie strony i zasadniczo to Zagłębie tworzyło zdecydowanie lepsze okazje na powrót do meczu. Jak mawia klasyk - 2-0 to bardzo niebezpieczny wynik, więc legioniści będą musieli utrzymać koncentrację na drugą część.

46' - Początek drugiej połowy
47' - Zaczynamy drugą połowę. Przy piłce Zagłębie.
48' - Legioniści szybko przejęli futbolówkę i spokojnie rozgrywają w defensywie.
49' - Pressing zastosowany na Pankovie i Serb popełnia błąd. Zagłębie wraca do posiadania.
49' - Wysokie podanie w kierunku Kłudki, zwycięsko w pojedynku z defensorem wychodzi Kun.
50' - Wdowiak na około 20 metrze od bramki Legii faulowany przez Kramera. Może być zaraz groźnie.
51' - Uderza Buletsa... trafia prosto w mur. Będzie tylko korner.
51' - Rozegranie na krótko, ostatecznie centruje Makowski... jeszcze jeden korner.
52' - Znów na krótko, centra Pieńki, uderza Ławniczak, ale bardzo niecelnie.
52' - Szybka kontra Legii, Kramer zaskakująco wychodzi sam na sam z bramkarzem... przegrywa ten pojedynek.
53' - Pieńko do Makowskiego na lewe skrzydło, blokuje podanie Augustyniak, kolejny rzut rożny dla Zagłębia.
54' - Wrzutka Dąbrowskiego po rozegraniu na krótko na dalszy słupek, wybija Wszołek za linie końcową.
54' - Buletsa centruje na bliższy słupek, wybijają defensorzy Legii.
56' - Odbiór Kramera na połowie rywala, napastnik biegnie w kierunku pola karnego, ale łatwo traci. Zagłębie wychodzi z akcją i Elitim fauluje Makowskiego.
57' - Makowski centruje z prawego skrzydła zbyt głęboko i wyłapuje piłkę Tobiasz.
58' - Slisz próbuje zagrać do Kramera na pole karne, ale zdecydowanie za lekko.
58' - Kramer faulowany w środkowej strefie boiska przez Ławniczaka.
59' - Zagłębie wychodzi z kontrą, nie może jej przeciąć Elitim, ale świetnym wślizgiem ratuje sytuację Pankov.
60' - Akcja gospodarzy lewą stroną, rozpędzony Kurminowski goni piłkę, ale dobrze ubezpieczał tę akcję w defensywie Augustyniak.
61' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK fot. Piotr Kucza / FotoPyK
61' - Pieńko przedziera się z lewej strony w pole karne, decyduje się na uderzenie... bardzo niecelnie.
61' - Zmiana Zagłębie: Tomasz Makowski Marko Poletanović
62' - Buletsa centruje miękko w pole karne, dobra interwencja Kapuadiego głową.
63' - Slisz zagrywa przed pole karne do Josue, ten przytomnie odgrywa na lewą stronę do Kuna, który wysoko centruje i trafia w Kłudkę. Była ręka, arbiter odgwizduje rzut karny.
64' - Josue już trzyma piłkę w rękach i szykuje się do oddania strzału.
65' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
65' - Strzelec gola: Josue (Legia) z karnego!
66' - Kapitan uderza wysoko w lewą stronę, wyczuł jego intencję golkiper, a piłka poszła jeszcze po jego ręce, ale była na tyle mocno uderzona, że nie miał on z nią najmniejszych szans. Mamy 3-0!
66' - Zmiana Legia: Radovan Pankov Artur Jędrzejczyk
68' - Legia w natarciu, Slisz zagrywa do Muciego, ten z pierwszej piłki na lewo do Kuna, ale wahadłowy nie opanował piłki.
70' - Muci świetnie drybluje na lewej stronie i schodzi do środka, zagrywa na prawą stronę do Josue, który z pierwszej piłki uruchamia Wszołka na polu karnym, wahadłowy stoi oko w oko z golkiperem, ale ten popisuje się świetną interwencją.
71' - Josue podaje do Kramera na pole karne, napastnik obraca się i zagrywa w głąb, ale podanie jest zablokowane i będzie korner.
72' - Josue centruje po rozegraniu na krótko, wybija obrońca prosto pod nogi Kramera, napastnik uderza... tylko wyblok i będzie jeszcze jeden korner.
73' - Dośrodkowanie za miękkie i łatwo wybite.
73' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK fot. Piotr Kucza / FotoPyK
73' - Josue zagrywa do Kuna na pole karne, ale za mocno i wybijają obrońcy. Jeszcze powracający Jędrzejczyk fauluje rywala.
74' - Zmiana Zagłębie: Dawid Kurminowski Juan Munoz
74' - Zmiana Zagłębie: Tomasz Pieńko Kacper Chodyna
74' - Josue faulowany około 30 metrów od bramki gospodarzy.
75' - Legioniści przez chwilę w dziesiątkę, pomocy medycznej potrzebuje Kun.
75' - Centra Josue mocna, ale zbyt krótka, dobrze interweniuje Kopacz. Jeszcze jedno dośrodkowanie Wszołka, tym razem dobrze Kłudka.
76' - Bułeca na lewej stronie łatwo zatrzymany przez Wszołka.
77' - Zagłębie w ataku pozycyjnym, Kłudka wychodzi z piłką za linie boczną.
77' - 6 235 widzów dziś zgromadzonych na KGHM Zagłębie Arena.
78' - Dalekie podanie za linie obrony Legii, dobrze reaguje przed polem karnym Tobiasz. I tak była jeszcze pozycja spalona.
78' - Zmiana Legia: Josue Igor Strzałek
78' - Zmiana Legia: Paweł Wszołek Gil Dias
79' - Strzałek otrzymał piłkę od razu po wejściu i jest faulowany w kole środkowym.
80' - Strata Kapuadiego, dośrodkowanie Kłudki na pole karne, ale świetnie interweniuje Augustyniak.
80' - Dośrodkowanie z rzutu rożnego wybite przed defensorów. Jeszcze Bułeca centruje płasko na pole karne... Munoz minimalnie przestrzelił głową.
81' - Ależ kolejna szansa Munoza! Złe zagranie Kuna wykorzystali pomocnicy, szybkie zagranie na pole karne do Munoza, ten mija Augustyniaka, ale fatalnie przestrzelił.
82' - Wdowiak faulowany około 30-35 metrów od bramki Legii przez Elitima.
83' - Żółta kartka: Juergen Elitim (Legia)
83' - Dośrodkowanie z rzutu wolnego wybite przez Kramera. Zagłębie nadal w posiadaniu.
84' - Zmiana Zagłębie: Mateusz Wdowiak Damjan Bohar
84' - Zmiana Zagłębie: Serhij Bułeca Marek Mróz
86' - Tobiasz przyciskany pressingiem wybija na aut. Golkiper Legii ma dziś z tym ogromne problemy.
86' - Dośrodkowanie Kłudki zablokowane, piłka odbija się jeszcze od defensora i od bramki zacznie Legia.
87' - Prostopadłe podanie na pole karne w kierunku Bohara łatwo przejęte przez Tobiasza.
87' - Poletanović zagrywa na pole karne do Munoza, dobrze interweniuje Kapuadi.
89' - Strzałek w pojedynku biegowym z Ławniczakiem, ostatecznie wszystko wyjaśnia golkiper "Miedziowych".
90' - Muci drybluje na lewej stronie, zagrywa w pole karne, ale do nikogo.
90' - Munoz dostaje podanie na pole karne, świetnie pilnuje go i wypycha Kapuadi na współkę z Jędrzjeczykiem.
90' - Zmiana Legia: Ernest Muci Maciej Rosołek
90' - Zmiana Legia: Juergen Elitim Filip Rejczyk
91' - Bohar wykłada piłkę Dąbrowskiemu na pole karne, świetnie interweniuje Augustyniak.
92' - Trzy minuty doliczone do drugiej części.
93' - Kontratak Legii i dwa strzały, najpierw Diasa, potem Strzałek, oba zablokowane.
94' - Wysokie podanie w kierunku Chodyny, spokojnie interweniuje Kapuadi.
94' - Koniec meczu!

Legia Warszawa pewnie pokonuje w Lubinie Zagłębie Lubin i po ostatnich dwóch remisach z drużynami z Poznania wraca na zwycięską ścieżkę. Legioniści grali dziś bardzo pewnie w defensywie, a w ofensywie wykorzystali wszystko co mogli, ponieważ wszystkie strzały celne zatrzepotały w siatce. To było bardzo przyjemne zwycięstwo w niedzielne popołudnie!
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji tekstowej, a po więcej materiałów z KGHM Zagłębie Arena zapraszamy na stronę legionisci.com!