REKLAMA

Rozbudowa stadionu Legii zamiast budowy?

źródło: interia.pl - Wiadomość archiwalna

"Stadion narodowy powstanie w Warszawie na terenie obecnego stadionu X-lecia" - powiedział minister sportu Tomasz Lipiec podczas spotkania z dziennikarzami podsumowującego 100 dni pracy ministerstwa.

"Nareszcie jest wspólne stanowisko władz samorządowych i rządu w sprawie lokalizacji stadionu narodowego" - mówił minister Lipiec. "Na terenie obecnego stadionu X-lecia, oprócz stadionu na 55 tys. widzów, powstanie także kompleks sportowy obejmujący krytą pływalnię i halę sportową" - dodał.

"Według naszych uzgodnień stadionem pomocniczym zostanie obecny stadion Legii, gdzie po modernizacji zasiądzie 35 tys. kibiców. A stadion warszawskiej Polonii, jako stadion treningowy, pomieści 8-10 tys. widzów" - kontynuował minister.

Ministerstwo sportu zorganizowało konferencję prasową, aby podsumować pierwsze 100 dni pracy urzędu. Jak na razie jednak więcej jest planów i zamierzeń niż rzeczywistych działań. Minister pochwalił się jednak 20 proc. wzrostem nakładów na sport w budżecie na ten rok, intensyfikacją przygotowań do walki o organizację razem z Ukrainą ME w piłce nożnej w 2012 roku, rozwojem infrastruktury sportowej (stadiony piłkarskie w Kielcach, Krakowie, Warszawie i hale sportowe w Sopocie i Łodzi), walką z patologiami w sporcie (w związkach sportowych i COS) oraz naciskiem jaki położony został na promocję sportu niepełnosprawnych.
Minister zapewnił także, że będzie dbać o rozwój sportu na poziomie gmin i powiatów.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.