REKLAMA

470. numer Naszej Legii

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Już od wtorku w sklepach Pelcowizna i sklepiku przed Trybuną Krytą, a od środy także w kioskach i salonach prasowych w całej Polsce nabywać można najnowszy, 470 numer Tygodnika "Nasza Legia". Znajdziecie w nim między innymi:

- Polonia - Legia 0:2 - "Polonia wypunktowana". "'Nie od dziś wiadomo, że wielkimi kibicami piłkarskiej drużyny Legii są uznani w Polsce i na świecie bokserzy, Grzegorz Skrzecz i Krzysztof Kosedowski. Nie wiemy, czy trener Dariusz Wdowczyk korzystał ostatnio z ich rad, ale na boisku podopieczni 'Wdowca' skutecznie wypunktowali swoich rywali pokonując Polonię po raz dziewiąty z rzędu. Chć trzeba przyznać, że mecz był wyjątkowo słaby."
- Mecz na trybunach - "Ta ostatnia niedziela...". "Legia na trybunie głównej stadionu Polonii? Plan wydawał się niemożliwy do zrealizowania, ale gdy podczas wyjścia piłkarzy z głównej rozległo się donośne 'Mistrzem Polski jest Legia', po raz kolejny okazało się, że na kibiców Legii nie ma rady! Oni wejdą wszędzie!"
- Temat tygodnia: kto mistrzem? - "Ostatnia prosta". "Za nami półmetek rundy wiosennej sezonu 2005/2006. Kandydatów do mistrzostwa Polski pozostało dwóch. Legia i Wisła. Do ostatniego weekendu oba kluby szły 'łeb w łeb', a ich piłkarze i trenerzy na każdym kroku podkreślali, że nie oglądają się na rywali tylko chcą wygrywać swoje mecze. Po porażce Wisły w Poznaniu i kolejnej wygranej legionistów sytuacja uległa zmianie. Stawia to podopiecznych Dariusza Wdowczyka w roli zdecydowanych faworytów."
- Zapowiedzi: Legia - Lech - "Zdrowy klasyk". "Mecze Legii z Lechem to już klasyki polskiej ligi. Trochę im jeszcze brakuje do atmosfery pojedynków Legii z Widzewem, jednak 'Kolejorz' przyciąga na trybuny większe niż zwykle ilości fanów, a w Poznaniu magia nazwy 'Legia' sprawia, że stadion przy Bułgarskiej zapełnia się do ostatniego miejsca." Wisła Płock - Legia - "Nielegalny najazd?". "Po dwóch najazdach kibiców Legii na Płock miejscowa policja i władze klubu powiedziały: stop. Tym razem dla fanów ze stolicy przeznaczono tylko 300 biletów. Wątpliwe by zatrzymało to jednak wszystkich chętnych do oglądania Legii, którym nie uda się zdobyć wejściówek."
- Wojciech Szala - "Trzeba grać ostro". "Przy Łazienkowskiej występuje już prawie pięć lat. Jeszcze dwa lata temu większość kibiców chciała bez żalu się z nim pożegnać. Dziś mało kto wyobraża sobie defensywę 'wojskowych' bez niego. WOJCIECH SZALA ma w Legii ugruntowaną pozycję i pewne miejsce w drużynie. Furorę robią jego dyskretne zagrania łokciem, które skutecznie odbierają rywalom ochotę do gry."
- Pamiętnik "Kiero" - "Przewaga rośnie". "Tym tygodniem rządziły derby. Atmosfera się zagęszczała z dnia na dzień. IRENEUSZ ZAWADZKI cieszy się nie tylko ze zwycięstwa Legii, lecz także z porażki Wisły."
- Archiwum - 90-lecie Legii - "Historia herbu". "'Czarna eLka w kółeczku się mieni – to jest Legii święty znak' – śpiewają kibice klubu z Łazienkowskiej. Herb, z którym utożsamiają się dzisiejsi fani Legii i który jest rozpoznawalny dla większości Polaków i wielu fanów futbolu w Europie, w obecnej formie istnieje od roku 1957. Zanim przybrał ostateczną formę, przez 41 lat ewoluował. Dziś, świętując okazały jubileusz 90-lecia powstania klubu, przybliżamy Wam tę ewolucję."
- Horoskop Dr. Yry - kwiecień. "Horoskop Po... kiełbaszony: BYK 20 kwietnia - 20 maja"
- Wspomnienia kibica - "Wystarczyła iskierka" - wspomina Wiktor Bołba
- Skazani na Legię - Łukasz Ostrowski
- Liga ultras - "Piłka nożna bez kibiców". "Śledząc rozgrywki naszej ekstraklasy, a także zapowiedzi rewolucyjnych zmian w przepisach, można odnieść wrażenie, że polska piłka nożna w ligowym wydaniu, może się obyć bez udziału kibiców. Dzisiaj kibic to nie gość, którego warto zaprosić do obejrzenia widowiska sportowego. Dzisiaj kibic jest problemem."
- Trybuna Legionisty - Wasze głosy w naszych sprawach
- Z Łazienkowskiej - Derbowe echa - co za lista?; Problem w ataku - bez Janczyka i Gottwalda; Służbowo... - "Wdowiec" w Glasgow; Fifa Street 2 - grali na konsolach; SKLW rozmawiało z KP - pieniądze za pracę; Niepełnosprawni też do Płocka.
- Nowa formuła KONKURSU NL - do wygrania płyty DVD "Historia Futbolu", t-shirty A&T oraz szaliki Legii
- Felietony - Zarzeczny, Piątek i Kowalski
- Poster - Herb Legii (1916-2006)
- Zdjęcie tygodnia - Legia na Polonii
- I wiele innych spraw związanych z Legią!
Więcej w wydaniu papierowym. Zapraszamy do lektury!

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.