REKLAMA

Nagroda Orange Fair Play dla kibiców Legii

źródło: Orange - Wiadomość archiwalna

Kibice Legii Warszawa zostali głównymi laureatami trzeciej edycji akcji Orange Fair Play. Sponsor Orange Ekstraklasy – PTK Centertel, doceniając oprawy stadionowe zaprezentowane podczas meczów rundy wiosennej na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej, nagrodzi fanów stołecznego klubu statuetką oraz nagrodą pieniężną w wysokości 7.500 złotych. Dodatkowo nagrody pieniężne w kwocie 5.000 złotych oraz statuetki zostaną przekazane także dla kibiców Kolportera Korony Kielce i Lecha Poznań.
Podobnie jak w poprzedniej edycji akcji, tak i obecnie kapitułą, która dokonała wyboru nagrodzonych klubów kibica była grupa złożona z kluczowych dziennikarzy sportowych zajmujących się tematyka piłkarską. Przedstawili oni swoje typy w specjalnej ankiecie internetowej przeprowadzonej przez Orange. Nagrody i statuetki dla laureatów zostaną wręczone wkrótce po rozpoczęciu kolejnego sezonu Orange Ekstraklasy. Uroczystości będą miały miejsce na stadionach podczas najbliższych meczów, rozgrywanych przez drużyny nagrodzonych klubów kibica przed własną publicznością.

Pomysł na akcję w takim kształcie powstał na początku roku 2005. Punktem wyjścia było wspólne przeświadczenie, że w polskich rozgrywkach ma miejsce bardzo wiele interesujących i atrakcyjnych inicjatyw, które, z uwagi na ograniczony zasięg transmisji telewizyjnych, nie są znane szerszemu odbiorcy. Oprawy stadionowe przygotowywane przez kibiców są najbardziej barwnym i spektakularnym ich elementem i stają się powoli znakiem firmowym naszych rozgrywek.

Uruchomienie programu zostało poprzedzone spotkaniem i konsultacjami z przedstawicielami najważniejszych polskich klubów kibica, którym przedstawione zostały jej najważniejsze założenia. Do współpracy zaproszone zostały także kluczowe media zaangażowane w promocję polskiej piłki nożnej, a w ramach promocji pozytywnych wzorców zachowań nagrana została piosenka i teledysk „Prosta Rzecz” (Nosowska, Rojek, Grabaż), która przekazuje pasję i emocje nierozłącznie towarzyszące futbolowi, jak również nawiązuje do innego wymiaru tej gry – sportowej rywalizacji zgodnie z zasadami ‘fair play’

Wśród dotychczas wyróżnionych statuetkami Orange Fair Play znajdują się następujące kluby kibica: Pogoni Szczecin, Lecha Poznań, Legii Warszawa, GKS BOT Bełchatów i Kolportera Korony Kielce.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.