Polska 2-1 Portugalia

Woytek, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Niespodziewanie, ale w pełni zasłużenie reprezentacja Polski wygrała na Stadionie Śląskim w Chorzowie z drużyną Portugalii 2-1. Obie bramki dla "biało-czerwonych" zdobył Euzebiusz Smolarek. Już do przerwy podopieczni Leo Benchakera prowadzili 2-0 - gole padły w 9. i 18. minucie. Goście honorowe trafienie zaliczyli w 90 minucie spotkania. Cały mecz rozegrał Grzegorz Bronowicki - jedyny legionista powołany do kadry. Należy dodać, że "Bronek" był jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników w polskiej ekipie.
Polska 2-1 (2-0) Portugalia
9 min. - Euzebiusz Smolarek
18 min. - Euzebiusz Smolarek
90 min. - Nuno Gomes

Skład Polski: Kowalewski - Golański, Bąk, Radomski, Bronowicki - Błaszczykowski (65' Krzynówek), Lewandowski, Sobolewski, Smolarek - Żurawski, Rasiak (73' Matusiak).

Skład Portugalii: Ricardo - Miguel, Ricardo Carvalho, Ricardo Rocha, Nuno Valente - Petit (69' Nani), Costinha (46' Tiago) - Simao Sabrosa, Deco (83' Maniche), Cristiano Ronaldo - Nuno Gomes.

Żółte kartki: Lewandowski, Kowalewski - Simao Sabrosa, Ricardo Rocha.

Sędzia: Wolfgang Stark (Niemcy).

Widzów: 40 000.