Statystyki w meczu z Gryfem

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa brutalnie przerwała sen Gryfa Wejherowo o Pucharze Polski. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym tych rozgrywek legioniści byli zdecydowanie lepsi od rywali i pewnie wygrali 3-0. Meczowe statystyki potwierdzają, że gospodarze wtorkowego spotkania nie mieli zbyt dużych szans na korzystny wynik. Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki meczu w Wejherowie.

Aż 18 strzałów oddali na bramkę Wiesława Ferra piłkarze Legii. Legioniści bardziej aktywni byli w pierwszej połowie, w której strzelali aż 12 razy. W całym meczu podopieczni Macieja Skorży dziesięć razy uderzali celnie. Gospodarze zdecydowanie rzadziej zagrażali bramce Wojciecha Skaby i oddali zaledwie pięć strzałów, czyli tyle samo co... Nacho Novo.

Właśnie hiszpański zawodnik był najaktywniejszy spośród legionistów pod bramką rywali. Jednak to nie on a Michał Żyro miał najwięcej powodów do zadowolenia. "Żyrko" uderzał na bramkę rywali trzy razy i zdobył dwa gole. Cztery strzały oddał Ismael Blanco, który raz wpisał się na listę strzelców.

Choć legioniści mieli zdecydowaną przewagę, to mecz był dość ostry. Legioniści 18 razy przekraczali przepisy. Ostrzej zagrali gospodarze, którzy zanotowali 21 fauli.

Wśród legionistów najczęściej w nieprzepisowy sposób grał Artur Jędrzejczyk, który przepisy przekraczał sześć razy. Pozostali gracze "wojskowych" faule popełniali zdecydowanie rzadziej.

Na celowniku rywali najczęściej znajdował się Ivica Vrdoljak, którego gospodarze w nieprzepisowy sposób powstrzymywali cztery razy. Dwa razy gracze Gryfa faulowali bramkarza Legii Wojciecha Skabę.

61 odbiorów i 57 strat zanotowali legioniści. Dobrze spisała się linia obrony. Inaki Astiz i Dickson Choto zanotowali po 10 odbiorów. Tyle samo akcji rywali przerwał także Daniel Łukasik.

Młody zawodnik Legii znalazł się także w czołówce klasyfikacji strat. "Bezkonkurencyjny" okazał się w niej jednak nie Łukasik a Michał Żyro, który pikę tracił 13 razy. Dwie akcje mniej zepsuł Ismael Blanco.