Młodzież: legioniści strzelali dla reprezentacji Mazowsza

Raffi - Wiadomość archiwalna

W dniach 5-10 lipca reprezentacje Mazowsza roczników 1996, 1997 i 1999 walczyły o Puchar PZPN w swoich kategoriach wiekowych. W ich składach znalazło się łącznie 16 piłkarzy Legii. Najlepszym zawodnikiem Pucharu Deyny został Grzegorz Tomasiewicz z MW'96, a legioniści zdobyli niemal wszystkie gole dla tej drużyny, która zajęła ostatecznie 3. miejsce. Gracze z rocznika 1999 z 2 legionistami z składzie przegrali w finale po rzutach karnych, z kolei triumf odnieśli piłkarze rocznika 1997 z 5 zawodnikami MW, zaś Mateusz Wieteska został MVP mistrzostw.

W rozgrywkach pucharu Kuchara (rocznik 1998) zawodnicy z Mazowsza odpadli w fazie grupowej i nie awansowali do finałowej ósemki.

Puchar im. Kazimierza Deyny - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (rocznik 1996)

Piłkarze Legii w kadrze: Paweł Radziszewski, Arkadiusz Najemski, Rafał Makowski, Mateusz Baranowski, Michał Suchanek, Grzegorz Tomasiewicz, Robert Bartczak, Damian Szczepański, Kamil Anczewski.

Mazowsze zajęło 3. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Drużyna oparta w dużej mierze na legionistach prezentowała chyba najładniejszy futbol na turnieju, ich bolączką była jednak skuteczność. Mazowsze bardzo dobrze prezentowało się, jeżeli chodzi o rozegranie piłki (dobrze dysponowani Bartczak, Tomasiewicz i Anczewski). Choć spotkanie z Pomorzem udało się wygrać, w meczu z Małopolską, mimo bardzo poważnej przewagi Mazowsza i kilku doskonałych okazji, długo utrzymywał się remis 1-1. Na nieszczęście, w ostatniej akcji meczu Małopolanie przeprowadzili zabójczą kontrę, która dała im zwycięstwo i awans do finału, któremu nie zapobiegła nawet porażka w ostatnim meczu grupowym. Podopieczni Rafała Gębarskiego po wygranej nad Śląskiem walczyli o brązowe medale i udało się je zdobyć, dzięki golom Pawła Radziszewskiego i Roberta Bartczaka. W podstawowym składzie reprezentacji najczęściej wychodzili: Najemski, Tomasiewicz, Anczewski i Bartczak. Sporo minut zaliczyli również Rafał Makowski, Paweł Radziszewski i Mateusz Baranowski. Także Michał Suchanek i Damian Szczepański zaliczyli krótkie występy.

Mazowsze 2-1 Pomorze (Gole: Kamil Anczewski, samobójczy)
Mazowsze 1-2 Małopolska (gol: Grzegorz Tomasiewicz)
Mazowsze 2-0 Śląsk (gole: Kamil Anczewski 2)

Mecz o 3. miejsce:
Mazowsze 3-1 Wielkopolska (gole: samobójczy, Robert Bartczak, Paweł Radziszewski)
Finał:
Warmińsko-Mazurskie 4-1 Małopolska

Król strzelców: Oskar Zawada (Stomil Olsztyn)
Najlepszy zawodnik: Grzegorz Tomasiewicz (Legia Warszawa)

Puchar im. Jerzego Michałowicza (rocznik 1997)

Piłkarze Legii w kadrze: Wojciech Jaroszko, Arkadiusz Górka, Mateusz Wieteska, Konrad Zaradny, Michał Stasz. Na zgrupowanie powołani byli również: Patryk Kostrzanowski, Michał Bartkowiak, Radosław Cieślak, Eryk Więdłocha, ale (głównie z przyczyn zdrowotnych) ostatecznie nie wzięłi udziału w turnieju.

Reprezentacja prowadzona przez Piotra Mosóra przez cały czas trwania turnieju nie straciła ani jednego gola, odniosła komplet zwycięstw i wygrała całą rywalizację. Do czołowych postaci całego turnieju, oprócz Filipa Jagiełły z Zagłębia Lubin, należał Mateusz Wieteska, który bronił, rozgrywał i strzelał bramki (druga pozycja na liście strzelców), i to jemu przypadła nagroda dla najlepszego gracza Pucharu Michałowicza. Sporo minut zaliczyli również: Arek Górka i Konrad Zaradny; Michał Stasz był najczęściej zmiennikiem Adama Ryczkowskiego, zaś Wojciech Jaroszko musiał się najczęściej zadowolić rolą rezerwowego golkipera.

Mazowsze 3-0 Wielkopolska (gole: Adam Ryczkowski, Daniel Choroś, Rafał Pachelski)
Mazowsze 4-0 Lubelskie (gole: Mateusz Wieteska 2, Adam Kucharski, Adam Ryczkowski)
Mazowsze 1-0 Śląsk (gol: Mateusz Wieteska)

Finał: Mazowsze 2-0 Łódzkie (gole: Adam Ryczkowski, Mateusz Wieteska)
Mecz o 3 miejsce: Dolnośląskie 2-1 Śląsk

Król strzelców: Filip Jagiełło (Zagłębie Lubin)
Najlepszy zawodnik: Mateusz Wieteska (Legia Warszawa)

Puchar im. Kazimierza Górskiego (rocznik 1999)

Piłkarze Legii w kadrze: Eryk Agnyziak, Bartłomiej Faliszewski

W turnieju rozgrywanym w Policach udział wzięło dwóch środkowych pomocników Legii'99. Eryk Agnyziak najczęściej wychodził w podstawowym składzie i przebywał na boisku ok. 30-35 minut, zaś Bartek Faliszewski pojawiał się na boisku w 5trakcie drugiej połowy, najczęściej na 15-20 minut. Mazowsze przeszło jak burza fazę grupową. W finale ani regulaminowy czas gry ani dogrywka nie przyniosły goli. Dopiero w ostatniej kolejce rzutów karnych gracz z Miętnego trafił w poprzeczkę i tym samym 5-4 wygrała Łódź.

Mazowsze 2-0 Wielkopolska
Mazowsze 2-1 Świętokrzyskie
Mazowsze 1-0 Śląsk