Mateusz Hołownia - fot. Mishka / Legionisci.com

U-18: Włochy 1-2 Polska. Grali legioniści

źródło: Legionisci.com / 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

W meczu towarzyskim rozegranym w Rzymie reprezentacja Polski do lat 18 pokonała swoich rówieśników z Włoch 2-1 (2-1). Mateusz Hołownia pojawił się na boisku w 65. minucie, Bartłomiej Urbański wybiegł w pierwszym składzie i zszedł w 56. minucie, a Adrian Małachowski wszedł na plac gry w 56. minucie. Gola zdobył wypożyczony do Pogoni Siedlce Ernest Dzięcioł.

U-18: Włochy 1-2 (1-2) Polska
0-1 17' (k) Ernest Dzięcioł
1-1 30' Alessandro Bordin
1-2 37' Konrad Handzlik

Włochy: Mattia Del Favero (46' Tommaso Cucchietti) - Niccolò Tofanari (82' Giuseppe Scalera), Marco Iudica (59' Andrea Malberti), Riccardo Marchizza, Federico Giraudo (70' Manuel Nicoletti) - Zakaria Hamadi (46' Luca Matarese), Alessandro Bordin (59' Fabio Castellano), Edoardo Degl'Innocenti (59' Simone Muratore), Daniel Bezziccheri (46' Simone Lo Faso) - Simone Mazzocchi (70' Francesco Di Nolfo), Marco Tumminello

Polska: Leon Jankowski - Jan Andrzejewski, Ernest Dzięcioł (76' Maciej Felsch), Kacper Wojdak, Marcin Pigiel - Konrad Handzlik (65' Mateusz Hołownia), Krystian Bielik, Bartłomiej Urbański (56' Przemysław Mystkowski), Maciej Pałaszewski (65' Mateusz Ostaszewski), Kamil Wojtkowski (56' Adrian Małachowski) - Marcin Listkowski (56' Paweł Kaczmarczyk)

żółte kartki: Tumminello, Degl'Innocenti, Malberti, Castellano - Bielik, Pałaszewski, Wojdak

W 24. minucie Alessandro Bordin nie wykorzystał rzutu karnego - Leon Jankowski obronił.