REKLAMA

Młodzież: mecze weekendowe (akt.)

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W sobotę rozegrano ostatni ligowy mecz wiosny legijnej młodzieży - Legia Bemowo pokonała w meczu barażowym o Ekstraligę U16 Victorię Sulejówek po golach Kołodziejskiego i Wiśniewskiego; do wygranej 2-1 potrzebna była CWKS aż dogrywka. Z kolei rocznik 2006 Młodych Wilków uczestniczył z powodzeniem w rozgrywanym w Lublinie turnieju Duńczyk Cup. Po rywalizacji legioniści mieli wiele powodów do zadowolenia, jako drużyna jak i indywidualnie - najlepszym bramkarzem turnieju został Olek Mickielewicz.

Najmłodsze grupy (2008-2011) od soboty rywalizowały w "Mini Misrzostwach Świata" organizowanych przez AP Macieja Murawskiego w Zielonej Górze. W tym ostatnim turnieju żadne klasyfikacje oraz bramki nie byłypodawane ani liczone.

Baraż: CWKS Legia Bemowo 03 2-1 p.d. (0-0, 1-1) Victoria Sulejówek 03
Gole:
0-1 42 min. Bartosz Kmiecicki (gł., po rzucie wolnym)
1-1 61 min. Jan Kołodziejski b.a.
2-1 77 min. Mikołaj Wiśniewski (as. Jan Sienicki z rzutu wolnego)

Strzały (celne): CWKS Legia 14 (10) - Victoria 12 (6)

CWKS Legia: Mateusz Zalega - Karol Gozdalik, Mateusz Sidor, Filip Grygorczuk (kont., 28' Jan Sienicki), Marcin Staszyc - Michał Rak, Jan Kołodziejski, Kacper Cetlin (56' Jakub Skwirtniański), Antoni Sidor [04], Mikołaj Wiśniewski, Kornel Przewoźny (43' Filip Wolski)
Rezerwa: Jakub Żołędowski (br), Kacper Kubiszer, Jan Michna, Jakub Wąchocki
Trener: Jan Winek

W rozgrywkach U15 wiosną 2018 r. występowali lub byli zgłoszeni (ale występowali jedynie w lidze U16) również: Stanisław Kucharski (br), Krzysztof Wiater, Igor Trawiński, Alan Długołęcki, Maks Dobosz, Kacper Wypych [04], Bazyli Grabiec [04], Kacper Romanowski, Aleksander Florczuk.
W lidze U16 oraz w turniejach grali z CWKS 2003 także zawodnicy z rocznika starszego: Franciszek Hass, Aleksander Dudzik, Karol Sulkowski, Konrad Kisiel, Rafał Kazała.

Turniej "Duńczyk Cup", rocznik 2006:

Legioniści z rocznika 2006 od soboty rywalizowali w bardzo mocno obsadzonym, międzynarodowym turnieju w Lublinie rozgrywanym na Arenie Lublin. Jako że mecze rozgrywane były w formule "każdy z każdym", dało to każdej drużynie okazję rozegrania łącznie aż 11 meczów.

Przeciwnikami Legii U12 w sobotę były: Motor Lublin, Lechia Gdańsk, Zagłębie Lubin, Karpaty Lwów, BATE Borysow i Dinamo Bukareszt. Z kolei w programie na niedzielę znalazły się następujące mecze:

Legia - Pogoń Szczecin

Legia - Lech Poznań
Strzały (celne): Legia 3 (0) - Lech 7 (1)

Legia - Śląsk Wrocław,
Strzały (celne): Legia 4 (1) - Śląsk 3 (1)

Legia - Jagiellonia Białystok
Strzały (celne): Legia 7(4) - Jagiellonia 4(3)

Legia - Górnik Łęczna
Strzały (celne): Legia 14 (9) - Górnik 2 (1)

Legia U12 zaprezentowała się pierwszego jak i drugiego dnia turnieju z bardzo dobrej strony jeżeli chodzi o zaangażowanie w grę i umiejętności indywidualne. Choć skuteczność, jak również szybkość i płynność gry nie zawsze były perfekcyjne, bardzo dobra gra w defensywie zespołu pozwalała zazwyczaj nie zejść z boiska pokonanym. To ostatnie zostało również docenione przez trenerów innych drużyn, którzy wybrali Aleksandra Mickielewicza najlepszym bramkarzem turnieju.

Skład Legii U12 na turnieju: Aleksander Mickielewicz, Wiktor Ziółkowski, Piotr Kuśmider, Maciej Złotkowski, Rafał Boczoń, Kacper Lepianka, Jakub Chodkowski, Maciej Saletra, Jakub Żewłakow, Jakub Trzaskowski, Jakub Nawrocki [07], 3 gr. testowani i z klubów partnerskich [06/07].
Trener: Mateusz Majewski, II trener: Piotr Chmiel, trener bramkarzy: Michał Kubiak.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.