Legia Warszawa - Stal Ostrów Wielkopolski - fot. Michał Wyszyński

Legia Warszawa 68-77 Stal Ostrów Wielkopolski

Woytek, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 2. kolejki PLK koszykarze Legii przegrali ze Stalą Ostrów Wielkopolski 68-77. Wyniki poszczególnych kwart: 19-16, 13-14, 18-29, 18-18. 20 października o godzinie 19:00 legioniści zmierzą się na wyjeździe z Arką Gdynia.

Fotoreportaż z meczu - 40 zdjęć Michała Wyszyńskiego

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana - do 20 minuty wynik oscylował w granicach remisu lub minimalnego prowadzenia Legii. Do szatni legioniści schodzili prowadząc dwoma punktami (32-30).

Po powrocie na parkiet podopiecznym Tane Spaseva udało się odskoczyć na 6 punktów, ale od połowy trzeciej kwarty rozpoczął się koszmar. W 4 minuty goście odrobili straty z nawiązką 10 punktów. Sytuacja pogorszyła się jeszcze na początku ostatniej odsłony meczu - Stal osiągnęła 17-punktowe prowadzenie i próby odrobienia tej straty nie mogły skończyć się powodzeniem. Dwie minuty przed końcową syreną "Zieloni Kanonierzy" zbliżyli się nawet na 7 oczek, ale nie wystarczyło sił i skuteczności, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

PLK: Legia Warszawa 68-77 Stal Ostrów Wielkopolski
Kwarty: 19-16, 13-14, 18-29, 18-18

Legia Warszawa: [pierwsza piątka, punkty, (trójki)]