fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Legia odpowiedziała Bońkowi

źródło: przegladsportowy.pl - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa odpowiedziała na łamach Przeglądu Sportowego na zarzuty Zbigniewa Bońka, który sugerował, że całą winę za odwołanie meczu o Superpuchar Polski ponosi stołeczny klub.



"Chcemy jednoznacznie podkreślić, że twierdzenia, że Legia chciała „ukryć chorego” jest nieprawdziwe. W Polsce obowiązuje procedura, w ramach której o wszystkich pozytywnych wynikach informowane są organy sanitarne. Bezpodstawne oskarżanie Legii uderza w jej wizerunek w oczach opinii publicznej oraz naszych partnerów i sponsorów dlatego oczekujemy sprostowania tej wypowiedzi i przeprosin, czego jesteśmy gotowi dochodzić na drodze prawnej. (...) "Całkowicie nieprawdziwa jest również wypowiedź Prezesa Bońka, o próbie zatajenia jakiejkolwiek informacji przed Prezesem Dariuszem Mioduskim." - pisze Legia.

"PZPN w związku z Superpucharem nie wydał dyspozycji, zaleceń, ani nie wprowadził żadnej procedury związanej z COVID-19 wobec drużyn biorących w nim udział. Informacja i stanowisko Zespołu Medycznego przesłane klubom 5 sierpnia dotyczyły rozgrywek PKO BP Ekstraklasy i Pucharu Polski i nic nie mówiły o Superpucharze. Związek nie zlecił też żadnych testów, ani nie oczekiwał ich od klubów. Legia Warszawa nie otrzymała także od PZPN Regulaminu meczu o Superpuchar Polski, który określa zasady organizacji meczu w tych specyficznych warunkach. Legia Warszawa na dzień przed meczem, posiadała pełne testy całej drużyny i sztabu ze wszystkim wynikami negatywnymi. Nie wiemy, czy takie aktualne wyniki posiadała drużyna Cracovii. Prezes PZPN nie miał żadnych podstaw prawnych, aby odwoływać odpowiedni mecz, na drużynę i sztab, które miały brać udział w meczu nie zostały nałożone żadne obostrzenia, które uniemożliwiałby rozegranie spotkania.

My jako Legia popełniliśmy błąd, który polegał na nieodczytaniu wiadomości z laboratorium, zanim otrzymaliśmy informację od Inspektoratu Sanitarnego. To błąd ludzki, który nie powinien się zdarzyć. Wyciągnęliśmy konsekwencje personalne oraz wdrożyliśmy dodatkowe procedury, aby uniemożliwić powtórzenie się takiego zdarzenia w przyszłości."

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (46)

+dodaj komentarz
CWKS - 15.08.2020 / 10:23, *.chello.pl

Murzyn znowu wydziwia. Jak tam po wyborach Zbyniu?

odpowiedz
Alex Bielany - 14.08.2020 / 07:21, *.centertel.pl

U mnie w pracy jest jeszcze wiekszy cyrk, od marca pracowaliśmy z domu aż do teraz- gdy nie było ani jednego przypadku z covid wsrod pracowników, teraz są dwa, a pracodawca zarządził powrót do biura wszystkich od 1 września ....

odpowiedz
orti - 13.08.2020 / 14:49, *.tpnet.pl

Co sądzimy o PZPN-ie każdy wie a spytajcie co sądzi o prezesie Bońku Pan Andrzej Szarmach.

odpowiedz
Manekin - 13.08.2020 / 08:01, *.play-internet.pl

Na 10 rudych ? 11 fałszywych !

odpowiedz
Marcel - 13.08.2020 / 03:10, *.t-mobile.pl

Podobno Mioduski tak się wkurzył na Bońka, że zaproponował mu walkę na najbliższej gali Fame MMA :-D

odpowiedz
Bufet (L) - 12.08.2020 / 23:03, *.orange.pl

Pan Bóg stworzył rudego i kazał uważać na niego ...

odpowiedz
MAKEN - 12.08.2020 / 19:49, *.151.165

Kłaniam się.

Bardzo przepraszam, jednak moim zdaniem, My Kibice Legii, powinniśmy świecić przykładem. Legia to wielokrotny Mistrz Polski, uczestnik w Europejskich Pucharów, zdobywca Pucharów Polski, Klub licznych reprezentantów, wreszcie Drużyna, która posiada Najbardziej Znakomitych Kibiców w futbolowym świecie.
Używanie przezwisk oraz obelg - przy biernej akceptacji Włodarzy Prortalu Legioniści.com - nie godzi się i nie licuje z Wielkością,Honorem Legii oraz cywilizowanego Człowieka.
Ludzie nie dzielą się na rudych, wrednych, grubych, łysych, tylko na mądrych i głupich. Więc, kolor włosów oraz wygląd zewnętrzny nie mają nic wspólnego z naszym postępowaniem.
Jako kibic Legii od lat 70 - tych XXI wieku, przepraszam Prezesa Zbigniewa Bońka za obelgi związane z kolorem włosów. Jednocześnie nie godzę się, żeby Szef PZPN bezpostawnie pomawiał Mój Ukochany Klub Legię Warszawa.
Serdecznie pozdrawiam.
Marek Makenb

odpowiedz
Zu(L)us - 12.08.2020 / 18:14, *.centertel.pl

Kiedyś z Krytej krzyczalem rudy do budy. Później byłem za nim żeby odszedł lato. Ale teraz chyba zacznę znowu krzyknąć rudy do budy..Przykro mi bo dpowiadal mi jako prezes.Niezalezny finansowo .Glowa na karku.Lato zaczął kadencję od podwyżki dla siebie do 50 tyś.Szkoda ale napewno krzykne rudy do budy.Pozdrawiam

odpowiedz
StefQ - 12.08.2020 / 11:37, *.orange.pl

Nie bardzo rozumiem. To ten masażysta ma COVID czy nie? Z jednej strony twierdzimy że wyniki wszystkich są negatywne, a jednocześnie ktoś niedotyczał maila o wyniku pozytywnym. Jedno przeczy drugiemu.

odpowiedz
Peter - 12.08.2020 / 10:27, *.mgk.pl

Rudy zawsze wredny był

odpowiedz
Jimmy L - 12.08.2020 / 09:37, *.t-ipconnect.de

Panie Boniek w jakim miejscu znajduje sie nasza Liga.Prezes to praca i odpowiedzialnosc i tych cech Panu brakuje. Boniek to znakomity pilkarz i tylko to potrafi jesli chodzi o futbol.

odpowiedz
Kajtek - 12.08.2020 / 07:49, *.orange.pl

Boniek do Zielonki- tam będą wiedzieli co z nim zrobić

odpowiedz
Okok - 12.08.2020 / 04:56, *.co.nz

Po co tak sie unosic w polsce wszyscy tacy przewrazliwieni i od razu by chcieli pozywac. Ludzie wyluzujcie

odpowiedz
Jerz z Potoku (mocno pod......ny) - 12.08.2020 / 01:39, *.chello.pl

Wszystko pięknie legijni pijarowcy, tylko dlaczego przez dziesięć dni (licząc od 30 lipca br.) nie byliście łaskawi opublikować to, co teraz czynicie. Dlaczego tak się dzieje, że prezes PZPN posiada większą siłę sprawczą od waszej klubowej "odpowiedzialności"? Czy naprawdę sądzicie, że ktoś rozumny "kupi" wasze korporacyjne krętactwa? Lekarz nadzorujący zwolniony, a co z masażystą, który ponoć przez 8 dni nie był łaskaw odczytać e-maila zaadresowanego do niego. Prawdopodobnie otrzymał polecenie "z góry", aby nie upubliczniać istotnej informacji z SANEPiD-u.
Moje pytanie brzmi: jak władze UEFA potraktowały by podobną ściemę naszego klubu w trakcie fazy eliminacyjnej LM ew. LE?! Sądzę, że drużyna Legii została by wyrzucona z rzeczonych rozgrywek na przysłowiowy zbity pysk, z opcją przedłużenia kary (dolegliwości) na 2-3 najbliższe sezony.
Moje ostatnie pytanie, tym razem do prezesa dekady, brzmi: czy zwolnienie lekarza nadzorującego "słynnego" masażystę jest adekwatne do rozmiaru winy i szkód wizerunkowych jakie ponosi klub obecnie?
Sorry Koledzy, ale ten "decyzyjny przypał" nie kwalifikuje się na jakiekolwiek serdeczności, czyli na te złe i te jeszcze gorsze...

odpowiedz
abc - 11.08.2020 / 23:23, *.cyfrowypolsat.pl

Jak zwykle przerzucanie odpowiedzialności i umywanie rąk czyli nikt się nie przyzna i wszystko się rozejdzie, a winnych pewnie brak - nosz ku....a patologia...

odpowiedz
Władeczek - 11.08.2020 / 23:22, *.vectranet.pl

Dobrze rudemu tak faken. A co to ryży myślał, że Legia to jakiś klub ze wsi, co podwinie ogon i mu nie odpowie? A masz ty rudy faryzeuszu jeden!

odpowiedz
Jacek - 11.08.2020 / 23:21, *.telefonica.de

dla mnie Boniek to jest sabotażysta, jako Prezes wybrał na Selekcjonera Nawalke a teraz Brzeczek,Jak by zatrudnił Normalnego selekcjonera a nie kumpla to byśmy byli mistrzami Europy, Piłkarze klasa światowa, trener I prezes szkoda gadać.

odpowiedz
Bimberek - 11.08.2020 / 23:02, *.chello.pl

Miodulski się kompromituje zadzierając z legendą polskiej piłki w dodatku w sprawie, w której zawinił jeden z jego nieudacznych pomagierów. Przy okazji szkodzi naszej Legiuni. Dość i wypad nieudaczniku!

odpowiedz
Grapcio - 11.08.2020 / 22:50, *.centertel.pl

Sorry że nie w temacie, ale mam dwie uwagi do fotografii Mishka. Primo: mina Wojtali bezcenna - chyba słyszy co pitolą prezesi. Secundo: zastanawiam się co to za gość w prawym, dolnym rogu. Młody Dziurowicz? Co on robił na meczu Legii?

odpowiedz
Legia sk-ce - 11.08.2020 / 22:44, *.vectranet.pl

Czyli jednak kir..boniek .ma racje..wiec nadajecie sie organizacyjnie do b klasy

odpowiedz
Arek - 11.08.2020 / 22:22, *.tpnet.pl

Wina jest, bo jakiś jełop nie dopełnił obowiązku. Jednak rudy przegiął z tą wypowiedzią i tyle. Bo ciekaw jestem, czy ma dowody, że Legia chciała ukryć chorego. Przecież lada dzień zaczynamy europejskie puchary, więc jak dla mnie wypowiedź z dupy. A teraz pewnie znając życie na twitterku coś wysmaruje, albo łeb w piach schowa, jak przy Ostródzie. Że gamoń nie przeczytał maila, to fakt. Ale, że zrobił to specjalnie, ja nie wierzę. I jeszcze jakieś głupie wycieczki, że jak coś się w Legii dzieje to winni są wszyscy inni. Zwykły pajac i tyle.

odpowiedz
jo - 11.08.2020 / 21:08, *.centertel.pl

Z bońka to ani trener, ani selekcjoner, ani prezes. Po prostu umiał kopać piłkę. A poza tym to kupa.***** reszta *****.

odpowiedz
lob - 11.08.2020 / 20:54, *.chello.pl

Panie Prezesie... na drugi raz niech Pan uważa koło kogo Pan staje, bo ktoś zawsze może cyknąć fotkę, a za chwilę niesmak pozostanie.......Nie stawać nigdy koło rudych......od dawien dawna mówili, że rudzi to wredni ludzie........

odpowiedz
Jaca - 11.08.2020 / 20:38, *.centertel.pl

Jak zwykle nieporozumienia na szczycie. A kto dostaje w d...ę. Przerzucanie odpowiedzialności. Jak w rządzie. Niedobrze się robi. A ja bym chciał wiedzieć co z kasą za bilety.

odpowiedz
DanieLo - 11.08.2020 / 20:29, *.233.178

I bardzo dobrze. Jak maja dowody, to niech walcza. Bardzo pana Bonka lubie, ale nie zmienia to faktu ze PZPN to nadal duzo chaosu i niedociagniec. Jest dobrze, ale musi byc lepiej. Zobaczymy kto teraz sie przyzna do bledu.

A co do samej wypowiedzi - troche niewypada robic tego na takim stanowisku. Zaczyna sie robic My przeciw Oni.

odpowiedz