Foto + video

Trening: Środowe gierki

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Środowy trening pierwszej drużyny był bardzo intensywny. Po 25-minutowej rozgrzewce pod okiem Łukasza Bortnika zawodnicy pracowali wyłącznie z piłkami. W zajęciach uczestniczyło 15 zawodników z pola i 4 bramkarzy. Inaki Astiz, Mateusz Wieteska, Mateusz Cholewiak i Kacper Kostorz ćwiczyli indywidualnie pod okiem trenerów przygotowania fizycznego.

Fotoreportaż z treningu - 34 zdjęcia Woytka

Nieobecni na treningu: Luis Rocha, William Remy, Bartosz Kapustka, Rafael Lopes, Wojciech Muzyk, Mateusz Hołownia, Vamara Sanogo, Marko Vesović i Luquinhas. Ten ostatni przebywa na izolacji w związku z zakażeniem koronawirusem. Po rozgrzewce trening zakończył Andre Martins, który jest przeziębiony. Z kolei William Remy został odsunięty od drużyny i skierowany na kwarantannę - o szczegółach informowaliśmy tutaj.

Zajęcia z piłkami zaczęły się od gry w dziadka, ale w innym niż zwykle wydaniu. Sztab szkoleniowy przygotował dwa pola gry, a na końcach ustawił po dwie mini bramki. Na jednym boisku zawodnicy byli podzieleni na trzy pary + jeden gracz neutralny. Podczas wymiany podań na jeden kontakt musieli doprowadzać do sytuacji, by zagrać na wolną połówkę i zadaniem atakującego było skierować piłkę do siatki. Przykładową gierkę możecie obejrzeć na poniższym filmie.

Następnie odbyła się większa gierka bez bramek w innej części boiska. Ostatnim elementem była seria gier na duże bramki z udziałem bramkarzy. W kilkuminutowych interwałach trzech zawodników "żółtych" rywalizowało z czterema "różowymi". Potem następowała zmiana i czwórka "żółtych" grała przeciwko trójce "różowych". Takie rozwiązanie wymuszało na osłabionej drużynie grę na utrzymanie, a na przeważających zdobycie jak największej liczby bramek. Trener Michniewicz notował wszystkie trafienia i ostatecznie z tej batalii zwycięsko wyszli "żółci".

Po ok. 100 minutach trening zakończył się, ale spora grupa zawodników została jeszcze na boisku przez ok 20 minut i doskonaliła strzały. Michniewicz wystawiał zawodnikom piłkę a ich zadaniem było celowanie w konkretne punkty bramki.

Kolejną jednostkę treningową legioniści mają zaplanowaną na czwartek na godz. 11:00.