Czesław Michniewicz, Radosław Kucharski i Dariusz Mioduski wkrótce będą decydowali o losie wielu piłkarzy - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Wygasające kontrakty

17 zawodników może odejść z Legii. Co dalej?

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Zbliża się czas, w którym osoby decyzyjne w klubie będą musiały podjąć decyzję co do przyszłości 15 zawodników, którym po sezonie kończą się kontrakty. Wszyscy od stycznia będą mogli podpisywać umowy z dowolnymi klubami. Ponadto dwóch piłkarzy na pewno opuści zespół. W tej 16-osobowej grupie jest czterech zawodników z obecnego podstawowego składu - Boruc, Karbownik, Lewczuk i Wszołek.

Najpóźniej latem Legia pożegna się z Michałem Karbownikiem (19 l.), który jest aktualnie wypożyczony z angielskiego Brighton & Hove Albion. Wiadomo, że zimą Legię opuści Domagoj Antolić (30 l.). Zanim doszło do zmiany trenera, Chorwat był bliski przedłużenia umowy, ale po odpadnięciu z europejskich pucharów i przyjściu Czesława Michniewicza sytuacja uległa zmianie i klub odstąpił od rozmów. Od października "Antola" tylko dwukrotnie wyszedł w podstawowej jedenastce. Ostatni raz miało to miejsce 2 listopada w spotkaniu z Wartą Poznań. Niestety później zawodnik został odizolowany z powodu choroby i tylko raz pojawił się na placu gry w końcówce starcia z Piastem Gliwice. Na ostatni mecz do Krakowa najlepszy zawodnik poprzedniego sezonu w ogóle nie pojechał, choć ciągle jest do dyspozycji sztabu szkoleniowego. W sumie w Legii Antolić wystąpił w 98 spotkaniach i zdobył 4 gole.

Grupa do odstrzału?

W kadrze drużyny jest sporo zawodników, którzy muszą liczyć się z tym, iż stołeczny klub nie będzie zainteresowany przedłużeniem kontraktu. Pierwszy na tej liście jest zdecydowanie William Remy. 29-letni Francuz po raz ostatni na murawie pojawił się w 19 września w przegranym meczu z Górnikiem Zabrze (1-3). U Czesława Michniewicza nie zagrał ani razu. Zasłynął natomiast z wyprawienia imprezy i został przykładnie ukarany przez Komisję Ligi. Od tamtej pory trenuje jedynie indywidualnie i to nie na każdych zajęciach. "Willyboy", który trafił na Łazienkowską zimą 2018 roku, rozegrał w sumie 52 mecze i strzelił 3 bramki. Trzeba jednak dodać, że w tym sezonie na boisku pojawił się tylko 3 razy, a w poprzednim 9 razy. Szkoda, bo na początku swojego pobytu przy Łazienkowskiej pokazał spory potencjał, ale w ostatnich kilkunastu miesiącach coś poszło nie tak i zostanie pożegnany bez żalu, tym bardziej, że nie miał niskiego kontraktu. Legia najchętniej pozbędzie się go już zimą.

Sporym zaskoczeniem byłoby kolejne przedłużenie umowy z Radosławem Cierzniakiem, choć w obecnej umowie jest zapis o jej możliwym przedłużeniu. W kwietniu zawodnik skończy 38 lat, a w obecnym sezonie zagrał tylko raz - w meczu o Superpuchar Polski. Przydał się w końcówce poprzedniego przedłużonego sezonu, gdy z klubu odszedł Radosław Majecki, a miedzy słupkami w meczu decydującym o mistrzostwie Polski wystąpił właśnie Cierzniak. Jego pozycja w drużynie spadła jesienią, gdy na dłuższy czas wypadł z powodu koronawiursa. Swoją szansę wykorzystał 19-letni Cezary Miszta i tym samym pokazał, że klub może na niego liczyć w najbliższej przyszłości. Ponadto jeszcze 2,5 roku kontraktu ma Wojciech Muzyk (22 l.), który jest kontuzjowany, a z zespołem na stałe zaczął trenować Kacper Tobiasz (18 l.).

Vamara Sanogo podpisał kontrakt z Legią w styczniu 2017 roku. Od tamtej pory wystąpił w... 4 spotkaniach. Francuz ciągle boryka się z poważnymi kontuzjami. Teraz wraca do zdrowia po zerwanym ścięgnie Achillesa, rok wcześniej zerwał więzadła w kolanie. Trener Michniewicz już kilkakrotnie sugerował, że przed zawodnikiem bardzo dużo pracy, by dojść do odpowiedniej formy. Wcześniej Aleksandar Vuković mówił, że to typ zawodnika, który jest bardziej podatny na urazy. Na dziś trudno sobie wyobrazić, by do czerwca zdołał przekonać osoby decyzyjne w klubie, by przedłużać wygasającą w czerwcu umowę.

Od pewnego czasu Inaki Astiz pełni rolę łącznika między pierwszą a drugą drużyną. W obecnym sezonie cały czas znajduje się w kadrze jedynki, ale nie zawsze bierze udział w treningach i gra jedynie w trzecioligowych rezerwach. Niedawno Hiszpan skończył 37 lat, w aktualnych rozgrywkach zagrał tylko raz - 9 października zastąpił kontuzjowanego Mateusza Wieteskę w starciu z Cracovią. Jego umowa także kończy się w czerwcu, niewykluczone, że nadal pozostanie w klubie, ale już raczej w innej roli.

Joel Valencia jest tylko wypożyczony z angielskiego Brentford FC bez opcji pierwokupu. Gra 26-letniego Ekwadorczyka na razie zupełnie nie przekonuje, więc najpóźniej latem pożegna się z klubem. Niewykluczone, że Legia będzie zainteresowana skróceniem wypożyczenia już zimą.

Przedłużać czy nie?

Paweł Stolarski jest w Legii już 2 lata i do tej pory zagrał w 44 meczach. Prawy obrońca w poprzednim sezonie dość często wychodził w pierwszej jedenastce, ale tylko do końca września. Później na długi okres stracił miejsce w składzie na rzecz Marko Vesovicia. Dopiero kontuzja Czarnogórca spowodowała, że ponownie otrzymał szansę gry w końcówce sezonu 2019/20. W obecnych rozgrywkach ma na swoim koncie zaledwie 6 meczów, z czego tylko 3 od pierwszej minuty. Wiosną konkurencja na prawej obronie prawdopodobnie wzrośnie, bo oprócz obecnego pierwszego wyboru trenera, czyli Josipa Juranovicia, treningi wznowi wspomniany wcześniej "Veso". Stolarski, który w styczniu skończy 25 lat, ma opcję przedłużenia umowy z Legią o kolejny rok. Pozostaje pytanie czy obie strony będą zainteresowane dalszą współpracą.

Przyszłość Stolarskiego może być uzależniona od tego, czy nowy kontrakt podpisze Marko Vesović. Czarnogórzec, który ma w styczniu wznowić treningi z drużyną, wiosną do momentu kontuzji był jedną z najjaśniejszych postaci drużyny. Jednocześnie ma jeden z wyższych kontraktów w zespole (ok. 400 tys. euro rocznie), który podpisał gdy dyrektorem sportowym był Ivan Kepcija. Można założyć, że 29-letni zawodnik będzie liczył na długą i wysoką umowę.


"Zadaniowiec" - z taką łatką trafił na Łazienkowską w styczniu 2020 roku Mateusz Cholewiak. 30-letni pomocnik bardzo przydał się wiosną i miał swój udział w wywalczeniu mistrzostwa Polski. W obecnym sezonie nie otrzymał wielu szans na grę. Od pierwszej minuty zagrał tylko w pucharowym meczu z Widzewem i zapewnił "Wojskowym" awans do kolejnej rundy. Na ekstraklasowych boiskach pojawiał się dopiero w końcówkach ostatnich dwóch meczów z Lechią i Wisłą. Obecna umowa z Legią kończy się wraz z końcem sezonu, ale jest w niej zapis o możliwym przedłużeniu o kolejny rok.

W czerwcu umowa kończy się także Arturowi Borucowi. Lider obecnej drużyny w lutym będzie miał na karku 41 lat, jego kontrakt niski nie jest, ale jednocześnie jesteśmy świadkami bardzo fajnej historii powrotu legionisty do domu na koniec kariery. Nie widzimy przeszkód, by ten serial trwał dłużej, jeżeli zawodnik nie podejmie decyzji o zakończeniu kariery.

Klub musi myśleć o uzupełnieniach na pozycji stoperów. Artur Jędrzejczyk (33 l.) niedawno podpisał kontrakt do czerwca 2023 roku, więc najpewniej zostanie w Legii, ale nie wiadomo jaka przyszłość czeka jego 2,5 roku starszego kolegę z obrony. Igor Lewczuk (35 l.) wystąpił w 12 z 20 spotkań tego sezonu i aktualnie jest pierwszym wyborem sztabu szkoleniowego. W lutym 2020 roku obrońca podpisał umowę do czerwca 2021 roku i znajduje się tam opcja przedłużenia o kolejny rok.

Walerian Gwilia miał bardzo udane wejście do drużyny w sezonie 2019/20, wygrał klasyfikację kanadyjską z 11 golami i 8 asystami. W aktualnych rozgrywkach nie radzi już sobie tak dobrze - ma tylko 2 asysty. Jego kontrakt kończy się w czerwcu, ale w umowie zawarta jest opcja przedłużenia o kolejny rok.

Ciekawym przypadkiem jest Paweł Wszołek - od razu gdy trafił do Legii, zaczęto się zastanawiać, jak szybko odejdzie do lepszej ligi i wróci do reprezentacji. Sezon 2019/20 miał udany - 29 meczów, 7 goli, 9 asyst. W aktualnie trwającym zagrał w 15 spotkaniach, strzelił 3 gole i zanotował 3 asysty. Wydaje się, że obu stronom powinno zależeć na przedłużeniu współpracy na kolejne sezony.

Dotychczasowy pobyt Jose Kante przy Łazienkowskiej jest bardzo zawiły. Trafił do klubu w lipcu 2018 roku i rozpoczął sezon od strzelenia 5 goli, ale gdy trenerem został Ricardo Sa Pinto, jego sytuacja w zespole uległa pogorszeniu i skończyło się na zesłaniu na wypożyczenie wiosną 2019 roku. Kolejny szkoleniowiec postawił sobie za cel odbudowanie Gwinejczyka i ten odpłacił mu się fantastyczną formą jesienią 2019 roku (27 meczów, 13 goli). Nic dziwnego, że na początku 2020 roku nikt nie wyobrażał sobie innej opcji jak przedłużenia kontraktu o kolejny sezon (do czerwca 2021). Tak się stało, a Kante w lutym rozpoczął dalsze strzelanie (4 gole w 3 meczach) i wydawało się, że nic go nie zatrzyma. Tymczasem od marca do teraz strzelił tylko jedną bramkę. W obecnym sezonie zaledwie 3 razy wybiegł na boisko w podstawowej jedenastce i ciągle boryka się z różnymi urazami, które skutecznie uniemożliwiają mu pełny udział w treningach, a tym bardziej w meczach. Ostatni raz widzieliśmy go na murawie 24 września.

W lipcu Legia zdecydowała się na podpisanie nowej rocznej umowy z Luisem Rochą z opcją przedłużenia o kolejny rok. Po transferze Filipa Mladenovicia nie ma zbyt wielu okazji do gry - 4 razy pojawił się na boisku. Ostatnio łapał minuty w trzecioligowych rezerwach.

Na koniec jeszcze słowo o Arielu Mosórze, z którym wielu kibiców wiąże spore nadzieje. Syn byłego piłkarza Legii zadebiutował w pierwszej drużynie w ostatnich dwóch meczach sezonu 2019/20, ale rundę jesienną obecnego spędził w trzecioligowych rezerwach i tylko czasami trenował z "jedynką" (z różnych powodów). Umowa z Legią kończy mu się w czerwcu, a ojciec Piotr chciałby, by dostał szansę gry na wyższym poziomie. Jeżeli nie będzie mu to dane w stolicy, to niewykluczone, że poszuka innych rozwiązań. W lutym młody Mosór skończy 18 lat.

Odejdzie w grudniu 2020:
Domagoj Antolić - koniec kontraktu

Kontrakty kończące się w czerwcu 2021:
Inaki Astiz
Artur Boruc
Mateusz Cholewiak *
Radosław Cierzniak *
Walerian Gwilia *
Jose Kante
Michał Karbownik (koniec wypożyczenia)
Igor Lewczuk *
Luis Rocha *
Ariel Mosór
William Remy
Vamara Sanogo
Paweł Stolarski *
Joel Valencia (koniec wypożyczenia)
Marko Vesović
Paweł Wszołek

* - w umowie opcja przedłużenia o rok

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (74)

+dodaj komentarz
xxx - 20.12.2020 / 18:55, *.master.pl

tu macie grajka który jest wolnym zawodnikiem
Jozo Simunovic

zajebisty ŚO gram dobrze głową no i super wślizgi
a nie Jedza który po podpisanu nowego kontrakty gra jak ostatni debil przez co my tacimy punkty

https://www.transfermarkt.pl/jozo-simunovic/profil/spieler/131327

odpowiedz
jayjayPL - 18.12.2020 / 05:36, *.inetia.pl

Trzeba myśleć perspektywicznie takze sprowadzenie za 5 mln euro obronce nie powinno nikogo dziwic.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 17.12.2020 / 20:29, *.orange.pl

Można zatrzymać Cholewiaka, Gwilię, Kante, Mosóra, Vesovicia i Wszołka, z czego jedynie Wszołek, Mosór i Vesović to piłkarze, których trzeba zatrzymać za wszelką cenę. .

odpowiedz
atmosferic - 17.12.2020 / 16:04, *.orange.pl

Lyon zrobil czystki i ma obecnie kadre 23 osobowa i jest w czubie tabeli. Czasem trzeba robic porzadki i odpalic najslabsze ogniwa. Pytanie tylko czy bedzie hajs na zakup 4/5 pilkarzy.
Zastanowilbym sie nad : Vesoviciem i Wszolkiem. Reszta jakos strata by mnie nie bolala.
Legia tez powinna miec szersza kadre - zwykle to pomagalo zdobywac tytuly nie przeszkadzalo.

odpowiedz
Matt - 16.12.2020 / 22:02, *.tpnet.pl

Za kim tu płakać? Można się cieszyć, że miotła dokładniej posprząta.

odpowiedz
Oszczędzać i ściągnąć latem Grosickiego, i Żurkowskiego. - 16.12.2020 / 18:48, *.t-mobile.pl

Tylko Artur Boruc i Paweł Wszołek. Reszcie panów dziękujemy.

odpowiedz
Miro - 16.12.2020 / 14:48, *.com.pl

Z tej 17 zostawiłbym: młodego Mosóra, Gvilię. Wszołka, Lewczuka, Kante, Boruca i Vesovicia. Zostawiłbym także jako ewentualnych szkoleniowców dla młodzieży lub skautów Cierzniaka i Astiza. A pozostałym już w styczniu 2021 dałbym wolna rękę - niech odejdą nawet za darmo, bo jeśli ich się pozostawi do czerwca 2021r. to będą siali ferment lub niedaj Boże dywersje sabotaż, psując atmosferę w drużynie, szatni itd, a wtedy to możemy sobie pomarzyć o mistrzostwie czy też Pucharze Polski. jeszcze wspomnicie moje słowa, czego oczywiście nam prawdziwym Legionistom nie zyczę

odpowiedz
Hw - 16.12.2020 / 14:47, *.orange.pl

Karbo szkoda

odpowiedz
SF - 16.12.2020 / 12:26, *.tpnet.pl

Luguinhas musi zostac !!!!

odpowiedz
Adson 78 - 16.12.2020 / 12:04, *.plus.pl

Ja bym przedłużył kontrakty następująco : A.Boruc - 1 sezon , M.Vesivic - 2 sezony , P.Wszołek - 3 sezony , J.Kante - 1 sezon , a reszta won ! trzeba nam 2 stoperów , prawy i lewy pomocnik , Srodkowy pomocnik i napastnik !

odpowiedz
tomaszek67 - 16.12.2020 / 11:32, *.t-mobile.pl

Shinji Kagawa blisko Legii! to będzie najlepsze okienko transferowe od lat, nareszcie są pieniądze na transfery. Zapowiada się mega paka.

odpowiedz
Franco - 16.12.2020 / 10:28, *.plus.pl

Zaplacic po poł dniówki i won.

odpowiedz
bep - 16.12.2020 / 09:51, *.230.191

Do nowego stricte włoskiego stylu gry, potrzebujemy od nowa zbudowania całej defensywy. Włoski trener już jest, tylko wykonawców potrzeba. No i napastnik konieczny, bo jak nasza "czeska torpeda" złapie kontuzje, to aż strach pomysleć kim go Czesław zastąpi...

odpowiedz
czesio... z włatcy móch - 15.12.2020 / 22:51, *.vectranet.pl

odejscia nie są zmartwieniem. wieksze są w transferach do klubu. obawiam sie, że skoro kasa pusta to raczej nie ma sie co szału spodziewać

jedynie pozycja bramkarza nie wymaga wzmocnien. Boruca zostawiłbym w klubie, ale jako trenera w akademii (lub w takiej roli jaka obecnie pełni Astiz).

skład jedynki na nastepny sezon widze tak jak ponizej (w miejsce ??? konieczny transfer do klubu) (byłaby to całkiem fajna mieszanka doswiadczenia i mlodosci, i... chyba nie az tak kosztowna - co obecnie ma znaczenie). I to nie czekac do czerwca ale juz tej zimy niektórych naszych "miszczow" pozegnac by zejsc z pensji, a w to miejsce sprawdzić kilku mlodych, czy dadza rade by odpowiednio przygotowac sie do czerwcowego okienka...

br: Boruc, Miszta, Muzyk, Kochalski
śob: Jędrzejczyk, ???, Wieteska, Mosór,
lob: Mladenovic, Matuszewski
pob: Juranovic, Niski
środek pomocy: Martins, Ślisz, Gvilia, Cielemęcki
ofensywny pomocnik: Kapustka, ???, Warchoł (warto dać mu szanse)
skrzydłowi: (lewy): Luquinhas, ???, (prawy): Wszołek, Vesovic, Skibicki
napastnik: Pekhart, ???, Włodarczyk, Kostorz

a w zimowym okienku zamiast leniuchow typu Valencia, moze warto usmiechnac sie do Grosickiego? Chlopak na pewno chciałby byc w rytmie meczowym, by dobrze sie zaprezentowac na Euro...

odpowiedz
(L)Łomża(L) - 15.12.2020 / 22:30, *.vectranet.pl

Boruc, Gwilia, Kante, Vesović, Wszołek powinni zostać, Mosór na wypożyczenie, Antolić i Karbownik wiadomo, reszcie dziękujemy.

odpowiedz
L56 - 15.12.2020 / 21:52, *.t-mobile.pl

Koniec marzeń.U Vuko liczyło się zaangażowanie.Tak jak w ub.sezonie teraz L nie zagrała ani razu.Teraz sprowadzą znowu "gwiazdorów", którzy uważają, że mecze się wygrywa przez
samo wyjście na boisko.
Jeżeli Boruc zostanie to młodzi może dadzą radę dorosnąć.
Vesowic już nigdy nie będzie grał jak przed kontuzją - sprzedawać
Lewczuk też już lepszy nie będzie - koniec
Antolic, Gvillia, Mosor - powinni zostać.
Sanogo niech zostanie - leczyliśmy go tyle lat to chyba nie ma już co się zepsuć.

odpowiedz
SEBO(L) - 15.12.2020 / 21:41, *.chello.pl

Nie wiem dlaczego chcecie "uszczęśliwić" Boruca na siłę jakąś robotą trenerską? On kiedyś powiedział, że piłka nożna poza boiskiem go nie interesuje,nie śledzi nazwisk i tego,kto i gdzie gra. Ma to w ch.ju . Kończy trening,wraca do domu i nie zabiera pracy do domu. Może mu się odmieniło,ale szczerze wątpię. Prędzej ogarnie jakiś biznes sobie.

odpowiedz
Mr T - 15.12.2020 / 21:31, *.mm.pl

Przedluzamy kontrakt z: Boruc, Mosor, Vesovic, Gwilia, Wszolek, Kante
Zegnamy sie z: Cierzniak, Lewczuk, Astiz, Remy, Stolarski, Rocha, Cholewiak, Valencia, Sanogo
Sprowadzamy: srodkowego obronce, lewego obronce lub pomocnika, lewego pomocnika, srodkowego pomocnika.

odpowiedz
Świstak666 - 15.12.2020 / 20:59, *.chello.pl

Przedłużać tylko z Vesoviciem, Gvilią, Mosórem i Wszołkiem, resztę popędzić.

odpowiedz
Chris - 15.12.2020 / 20:48, *.lycamobile.pl

Dlaczego Mosor nie jest czwartym stoperem. Baboli jak Wieteska czy Lewczuk więcej by nie popełnił.

odpowiedz
Jaro - 15.12.2020 / 20:20, *.tpnet.pl

Miodek ma plan i wie co robi, trzeba mu zaufać, uczy się na błędach i ich nie pawtarza... A nie zaraz to jest zupełnie odwrotnie, ten człowiek w środowisku piłkarskim działa jak ślepiec we mgle...

odpowiedz
Witam - 15.12.2020 / 20:03, *.com.pl

Mosór, Vesović, Wszołek zostają.
Boruc na rezerwę aby się Miszta uczył.

Resztę pożegnać.
Większość bez żalu.

odpowiedz
bronek49 - 15.12.2020 / 18:30, *.chello.pl

POWINIEN ZOSTAC MOSÓR, VESOWIC WSZOŁEK STOLARSKI? CHOLEWIAK? A BORUC I ASTIZ DO SKŁADU SZKOLENIOWEGO RESZTA AUT A W ICH MIEJSCE WPROWADZAĆ MŁODYCH WYCHOWANKÓW

odpowiedz
Sebo(L) - 15.12.2020 / 18:28, *.master.pl

Co do bramkarzy to Boruc raczej na ławkę trenerską.Nie dziwię się,że zeszły sezon całkowicie przesiedział na ławce w Bornemouth.Z dawnego Boruca to zostały już tylko...tatuaże. Sylwetka to raczej taka na IV ligę,może okręgówkę,zagrania nogą niestety może poziom wyższy.Cierzniak to już też raczej bramkarz na 1,2 ligę.Muzyk to nie oszukujmy się nie poziom Legii.Z Miszty może "wyjdą ludzie" bo jest jeszcze młody i po nabraniu doświadczenia może być mocnym punktem Legii.Póki co należy poszukać bramkarza 24-26 letniego,doświadczonego,ogranego w poważniejszej lidze niż Polska .

odpowiedz
markus - 15.12.2020 / 16:50, *.t-mobile.pl

Potrzeby duże, a kasy zero KAŻDĄ FORMACJĘ należy wzmocnić nie uzupełnić, pozbyć się zbędnego balastu a jest kogo , nie bazować na osobach z kartą w ręku a zainwestować kto nie INWESTUJE stoi w miejscu , a nawet się cofa PORA do Europy 4 LATA stagnacji wystarczy

odpowiedz
Zu(L)us - 15.12.2020 / 16:40, *.centertel.pl

Wszyscy narzekacie na Miodka . On nas wybronił z 3 ligi !!! Robi dobrze robi źle ale robi.Bylyby derby w 4 lidze.Kto nic nie robi nie robi błędów. Skończcie z tym licznikiem . Walicie jak Achilles .Szkoda słów. Jestem zawsze za LEGIA ale pewne postawy mi nie odpowiadają. Będę zawsze ich krytykował .

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 15.12.2020 / 16:39, *.btcentralplus.com

Dariusz 'Nieudacznik' Mioduski - pożegnanie

odpowiedz
Szacunek - 15.12.2020 / 16:38, *.235.166

Cunt'e won z Legii!!!

odpowiedz
Adam - 15.12.2020 / 16:19, *.play-internet.pl

Wg. loczka jest w porządku, mamy wielu piłkarzy, myszą tylko dojść do formy. Chciałbym się mylić, ale obawiam się, że najbliższe okienko to pewnie tylko wyprzedaż, a o ŚO możemy pomarzyć. Po sezonie znowu część poodchodzi za darmo i tyle ze wspaniałej polityki transferowej klubu.

odpowiedz
Wolfik - 15.12.2020 / 15:33, *.mm.pl

Nazwisk sporo, niestety większośc z nich albo jest myślami gdzie indziej (Remy, Kante), albo nie gwarantuje odpowiedniej jakości (Rocha, Valencja, Lewczuk) albo są szklani (Sanogo). Michał Karbownik nie jest piłkarzem Legii, Cierzniak to bardziej opcja awaryjna, podobnie jak Astiz.

Z pewnością kontrakt należy przedłużyć z Arielem Mosórem który albo powinien zacząć grać albo iść na wypożyczenie bez opcji pierwokupu.

Zostają Wszołek, Vesović, Cholewiak, Gwilia, Boruc i Paweł Stolarski. Z tym, że w chwili obecnej Paweł ma nikłe szanse na wygranie rywalizacji z Juranoviciem, a Artur Boruc to raczej kwestie pozostania w klubie w nieco innej roli. Czyli z 17-stu nazwisk głębiej można się pochylić nad 5-ma. Żadnej tragedii tutaj nie widzę.

odpowiedz
trollu - 15.12.2020 / 15:24, *.vectranet.pl

Mysląc tylko o naszej wątpliwej jakości lidze to można się zastanawiać czy zostawić Stolarskiego,Gwilę,Wszołka,Lewczuka, Vesowića czy nawet Cholewiaka ale jak chcemy coś osiągnąć w Europie to zostawiłbym tylko Vesovicia pod warunkiem żeby wrócił do swojej formy sprzed kontuzji a to jest mało prawdopodobne,strasznie marnych mamy tych piłkarzy. ps Boruc pewnie i tak będzie chciał zakończyć karierę.

odpowiedz
dino - 15.12.2020 / 15:09, *.vtelecom.pl

Dla Kante zrobić pożegnanie i wręczyć koszulkę pamiątkową

odpowiedz
Bajabongo - 15.12.2020 / 14:57, *.orange.pl

Powinni zostać: Gvilia, Kante, Mosór, Vesović, Wszołek.

odpowiedz
oLaf - 15.12.2020 / 14:22, *.vectranet.pl

zostawić Wszołka, Stolarskiego, Lewczuka ... pozostałej reszcie podziękować za branie kasy z Legii i zamiast 14 pacjentów ze szpitala Legii zatrudnić 4-ch ale k,,,, DOBRYCH graczy!!!!!

odpowiedz
jo - 15.12.2020 / 13:49, *.sekocin.pl

Raczej nie spadniemy więc plan minimum według autorskiego pomysłu miodka wydaje się być ok. A tak na poważnie to jeśli klub chce zagrać w pucharach a nie popatrzeć jak grają inni to teraz, w zimie trzeba zrobić zakupy i dać te kilka miesięcy na zgranie się zespołu. Sprzedać też teraz tych, na których można jeszcze cokolwiek zarobić i przy okazji zmniejszyć wydatki na pensje tych, na których stawiał trener nie będzie. Czas pokaże czy tak duże wietrzenie jest dobre. Jedno pewne - nie ma na co czekać.

odpowiedz
Laguna - 15.12.2020 / 13:03, *.139.126

Solidne opracowanie.

odpowiedz
do redakcji - 15.12.2020 / 12:12, *.251.8

Sporym zaskoczeniem było by kolejne przedłużenie umowy z Radosławem Cierzniakiem,

byłoby piszemy łącznie ;)

odpowiedz
wawa - 15.12.2020 / 12:08, *.chello.pl

przeciez tak zajeb.... graja to po co sprzedawac? ekipa na miano LM, LE razem z Czeslawem

odpowiedz
Pawełek - 15.12.2020 / 11:31, *.netfala.pl

Trzeba wywalić darmozjadów i zostawić dobrych piłkarzy. Takie jest moje konkretne zdanie.

odpowiedz
WarszawskaOchota - 15.12.2020 / 11:26, *.orange.pl

Moje zdanie co do piłkarzy którym kończą się kontrakty.
Jedyny znak zapytania wg mnie to Paweł Wszołek, ale mimo wszystko postawiłbym na przedłużenie kontraktu.

Inaki Astiz - pożegnanie
Artur Boruc - pożegnanie
Mateusz Cholewiak - pożegnanie
Radosław Cierzniak - pożegnanie
Walerian Gwilia - pożegnanie
Jose Kante - pożegnanie
Michał Karbownik - pożegnanie
Igor Lewczuk - pożegnanie
Ariel Mosór - nowy kontrakt
William Rem - pożegnanie
Vamara Sanogo - pożegnanie
Paweł Stolarski - pożegnanie
Joel Valencia - pożegnanie
Marko Vesović - nowy kontrakt
Paweł Wszołek - nowy kontrakt

odpowiedz
SEBO(L) - 15.12.2020 / 11:22, *.chello.pl

Może i ktoś uzna ,że jestem monotematyczny,ale... uprawianie futbolu w naszym klubie przez Jose Kante skończyło się wraz zamknięciem okna transferowego,tj. 5.X.2020. . Jeśli to nie jest tajemnicą (hahaha) klubu i niewygodnym tematem,niech ktoś podrąży temat tych "różnych kontuzji",co to za dolegliwości, czy zdiadnozowane przez lekarzy klubowych, czy jednak przez samego zawodnika - na czuja. Raz łydka,raz kostka,raz plecy,raz kolano,innym razem ścięgno,potem pachwina - to moje "diagnozy". Nie ma co się opieprzać z symulantem i naciągaczem. Zdemaskujcie,o ile macie chęć i odwagę, postępowanie "zawodnika" wobec klubu,i klubu wobec kibiców w jego sprawie. Innymi słowy: gdyby oficjalnie wyszło na jaw,jakie są fakty w tej sprawie, grono potencjalnych nabywców jego karty mocno by się skurczyło...
PS. Do nieprzekonanych: ostatni raz Kante zagrał 2 miesiące i 3 tygodnie temu. Od tamtej pory nie wiadomo, co mu "dolega". Czy to jest normalne, ciekawe,czy dziwne???

odpowiedz
singspiel - 15.12.2020 / 11:07, *.centertel.pl

na tej liście brakuje Luisa Rochy, który ma kontrakt do 30 czerwca 2021

odpowiedz
Aaaaa - 15.12.2020 / 11:05, *.wifimax.pl

Jędza czerwiec 2023 ????

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.