fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Polska na Euro 2020 bez legionistów

Woytek - Wiadomość archiwalna

Selekcjoner reprezentacji Polski ogłosił listę zawodników powołanych na mistrzostwa Europy, które odbędą się w czerwcu. Wśród 27 powołanychnazwisk nie znalazł się żaden zawodnik Legii Warszawa.

Kadra Polski na Euro 2020

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Radosław Majecki, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Paweł Dawidowicz, Kamil Glik, Michał Helik, Tomasz Kędziora, Kamil Piątkowski, Tymoteusz Puchacz, Maciej Rybus

Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Kamil Jóźwiak, Mateusz Klich, Kacper Kozłowski, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Jakub Moder, Przemysław Płacheta, Piotr Zieliński

Napastnicy: Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Karol Świderski, Jakub Świerczok

Lista rezerwowa: Rafał Augustyniak, Kamil Grosicki, Robert Gumny, Sebastian Szymański

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (76)

+dodaj komentarz
olew - 19.05.2021 / 16:16, *.vectranet.pl

Będę kibicował Chorwacji.

odpowiedz
Jaro - 18.05.2021 / 15:44, *.centertel.pl

Co tam robi w ogóle robi Dawid Kownacki ?!
Szymański został wybrany do 11 sezonu w Rosji, jest tylko na liście rezerwowej ?
Myślę że dla Slisza czy Kapiego mogło by się znaleźć miejsce.

odpowiedz
L56 - 18.05.2021 / 11:52, *.t-mobile.pl

I bardzo dobrze, że bez aktualnych legionistów.Może uda się przygotować jakoś na puchary.Kadra i tak dostanie łomot.Szkoda nerwów.
Lepiej się cieszyć, że Juranovic jest kadrze - oni na pewno coś ugrają, jak zwykle.
Byłych "L" i tak jest w kadrze pięciu.

odpowiedz
Halo Adaś, jest taka sprawa.. - 18.05.2021 / 10:33, *.chello.pl

Szczęsny znowu coś odwali w pierwszym meczu. Słowacja będzie niespodzianka grupy. Strzelimy dwie bramki, z czego jedna do własnej bramki.

odpowiedz
MS(L) - 18.05.2021 / 09:01, *.cyfrowypolsat.pl

k...a znowu będzie lipa na turnieju jak zwykle, a ponoć mamy takich piłkarzy, że od lat 70-tych takich nie było.
Trener portugal chyba się za bardzo nie orientuję .
Szymański i Grosik pewnie nie pojadą chyba że któraś nowa gwiazdeczka wyłapie kontuzję. Dla mnie to będzie H.. D..a i kamieni kupa

odpowiedz
Adam - 17.05.2021 / 23:59, *.chello.pl

Fajnie, że docenili Świerczoka, ale samo branie pod uwagę grosickiego jest napluciem w twarz piłkarzom, którzy mają jakiekolwiek ambicje sportowe.

odpowiedz
oLaf - 17.05.2021 / 20:37, *.vectranet.pl

cóż - taka jest "jakość" zespołu. Może to i lepiej - nie będą się zasłąniać zmęczeniem na ME...

odpowiedz
RIkki - 17.05.2021 / 19:27, *.net.pl

Koleżka Sa Pinto odegrał się na Legii za jego "krzywdy" , oby jak on nie skończył zbyt wcześnie !!!

odpowiedz
Adi - 17.05.2021 / 19:19, *.play-internet.pl

Sousa skonczy jak każdy portugalec

odpowiedz
Hateley - 17.05.2021 / 19:18, *.chello.pl

wliczając wielkie turnieje piłkarskie - Mistrzostwa Świata
Mistrzostwa Europy, Igrzyska Olimpijskie
pierwszy taki przypadek od 1938 roku

odpowiedz
Elquatro - 17.05.2021 / 18:29, *.chello.pl

Jeszcze Lewandowski musi zatwierdzić

odpowiedz
Adam - 17.05.2021 / 17:19, *.centertel.pl

Przepraszam co w tej kadrze robią Milik i Linetty ??? za Linettego powinien być np.Kapustka!

odpowiedz
z przymróżeniem koka - 17.05.2021 / 16:52, *.chello.pl

Trzymamy kciuki!!!!

odpowiedz
Sen o - 17.05.2021 / 16:32, *.play-internet.pl

Nie wiem co wy widzicie w Kapustce czy Wszolku goście próbują ale nie wychodzi dobiegają do 16 i glupieja co zrobić z piłką. Strzał czy podanie słabo. Slisz z racji wieku ma perspektywę ale chyba ten sam problem. Spójrzcie na Juranovica wojownik.

odpowiedz
Real deal - 17.05.2021 / 16:01, *.virginm.net

Jak Legia grala ostatnie pare meczy,takie powolania .Kapustka pewnie I tak by nie zagral( zmiana moze).Co do reszty Trener ma swoj pomysl na gre I tak powolal.To on traci robote po porazkach i powinien miec w nosie opinie dziennikarzy czy interenetowych gosci.Wedlug mnie Kownacki na wyrost,reszta to co najlepsze na dzien dzisiejszy.Trzeba im kibicowac I tyle w temacie.POLSKA GOLA

odpowiedz
Po(L)ubiony - 17.05.2021 / 15:13, *.chello.pl

Kapustka i Ślisz powinni znaleźć się w kadrze. Cebula z Rakowa, też. Drągowski również. Co robią w kadrze piłkarze, którzy w swoich klubach kibicują z ławki? To ma sens?

odpowiedz
Sobo(L)ew - 17.05.2021 / 14:40, *.255.243

Jaki selekcjoner takie powołania (czyli do dupy).

odpowiedz
tekken (L) - 17.05.2021 / 14:28, *.230.80

W reprezentacji potrzebny jest charakter i walka. Powinni wziąć Jędze (może grac dodatkowo na każdej pozycji w obronie), Slisza (przyszłosc repry), Kapustkę i przede wszystkim Wszołka (na prawym skrzydle to najlepszy polski piłkarz obecnie).

odpowiedz
RAFAL - 17.05.2021 / 14:26, *.vectranet.pl

Szkoda .Tylko po co powołał Puchacza jak on nic nie gra.Szymanskiego brak to jest zaskoczenie.A Grosickiego też nie powołał trochę dziwne.Zobaczymy to ugrają.Zeby znów nie było kompromitacji i zmiany trenera kadry.To wybieral prezes a nie trener.Pozdrawiam

odpowiedz
Jak to Misiu ??! - 17.05.2021 / 14:25, *.tpnet.pl

Licząc naszych za granicą to sześciu nas jest + Grosz i Szyman z listy rezerwowej - to ośmiu . Mimo to jest to ciężki skandal i nienormalna sytuacja , że Trener Sousa nie powołał nikogo z drużyny Mistrza Polski , nikogo z Nas ( L ) ... A powołał takich przecięniaków jak : Helik , Klich , Kownacki . Bednarek jest za wolny i robi odpały , Puchacz bardzo obniżył loty i jest zaspany jak Sowa , Dawidowicz to chyba jakiś eksperyment , Zieliński to albo mu się będzie chciało , albo nie ( zdolny leń ) , a Świderski to znak zapytania , ryzykowna decyzja ( jak większość Pawła Souzy aktualnie ) . Powinni grać : JĘDZA , WIETES , KAPUSTKA i obaj nasi KACPRY , chociaż jeszcze niedoświadczeni , serio , dali by radę . I KUCHY , przecież zrobił trzecie miejsce dla Pogoni ( chyba ze dwa złote gole dla nich strzelił ) . Chyba Trener Sousa za bardzo zaufał swoim ( głupim ) doradcom . Legia mistrz !

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 17.05.2021 / 13:44, *.chello.pl

Kapustka jest o niebo lepszy,od Linettego.

odpowiedz
Carlos - 17.05.2021 / 13:37, *.chello.pl

Kadrę wybierał rudy z PZPN, a Sousa dostał tylko kartkę do odczytania.

odpowiedz
Kibi..... - 17.05.2021 / 13:24, *.orange.pl

Nie ma ani jednego piłkarza z Legii ? Bo zostali sprzedani: Fabiański i Majecki, Bereszyński i Rybus i na liście rezerwowej Szymański. Bramkarze, obrońcy i pomocnik. Być może, gdyby grali do dziś w Legii, nie rozwinęliby się na tyle by grać w reprezentacji ale oni są z Legii. Tylko taką mamy w klubie politykę transferową i finansową że tak jak ktoś napisał mistrzostwo zapewnili obcokrajowcy. I jak tu ugryźć ten problem ?

odpowiedz
Autor - 17.05.2021 / 13:23, *.virginm.net

Kolejny dumny wyczyn prezesa wlasciciela :) Zadnego polaka na poziomie reprezentacji hehe dobre

odpowiedz
To były czasy - 17.05.2021 / 12:58, *.chello.pl

Ale że Dudka nie powołał?

odpowiedz
Ja85 - 17.05.2021 / 12:56, *.vectranet.pl

Prawda jest taka, że nikt kto w wieku 21-22 lat dalej gra w Ekstraklasie nie zasługuje na powołanie do reprezentacji. Gdyby prezentował odpowiedni poziom to by już został sprzedany do silniejszej ligi. Z całej ligi z Polaków chyba jedyny Świerczok prezentuje poziom reprezentacji. Piątkowski to już piłkarz Salzburga, kupiony przecież z Rakowa zimą, Puchacz i tak odpadnie jako najsłabszy obrońca (z resztą odchodzi do Niemiec więc też już w lidze nie zagra) a Kozłowski to jest w kadrze trochę na zachętę jako 17-latek (z resztą czy pojedzie na Euro czy nie to i tak latem pewnie pójdzie do mocniejszego klubu za kilka milionów euro). A Bogiem a prawdą to mistrzostwo Legia wygrała obcokrajowcami. Król strzelców Czech Pekhart, najlepszy pomocnik Brazylijczyk Luqi, dwóch najlepszych asystentów w kadrze to Serb Mladenović i Chorwat Juranović. Polacy w Legii odpowiadają głównie za obronę (bramka, obrońcy, defensywny pomocnik) a szczerze to tytuł wygraliśmy atakiem a nie obroną.

odpowiedz
ang - 17.05.2021 / 12:54, *.t-mobile.pl

Bardzo dobrze!Żałuję,że kilku naszych zawodników będzie grało w innych reprezentacjach-beda narzekać,że nie mieli odpoczynku!
Nasza reprezentacja szybko przegra,co ma przegrać...jakoś mnie nowy trener nie przekonał swoimi pomysłami!

odpowiedz
L - 17.05.2021 / 12:54, *.tpnet.pl

To ze nie jedzie Kapustka albo Slisz to nic dziwnego bo rywalizacja w środku pola jest spora. Dla mnie jakąś totalną kpiną jest brak powołania dla Seby Szymańskiego który ma niezły sezon w tym Dynamie. Że niby Frankowski lepszy??!

odpowiedz
Ktoś - 17.05.2021 / 12:54, *.ncs2012.pl

Dlaczego nie ma Drągowskiego? I po co ten Kownacki? To jakis zart

odpowiedz
Sprawiedliwy - 17.05.2021 / 12:41, *.t-mobile.pl

A kogo mieli wziąć? Jak są ciency jak kabanosy. Wieteskę, Jędrzejczyka?

odpowiedz
pozdrowieniec - 17.05.2021 / 12:39, *.t-mobile.pl

Świat stanął na głowie. W reprezentacji kraju nie zagra ani jeden piłkarz, który zdobył Mistrzostwo owego kraju. Paradoks czterdziestomilionowego, europejskiego państwa.

odpowiedz
Farme(L) - 17.05.2021 / 12:39, *.02.net

I bardzo dobrze. Chłopaki pojadą na urlop wrócą i będą wypoczęci na puchary ;)

odpowiedz
Alan - 17.05.2021 / 12:38, *.t-mobile.pl

Dla Mnie jedynie Kapustka mógłby zostać powołany choc patrząc na innych pomocników to i tak miałby marne szanse na występ.

odpowiedz
Tomi - 17.05.2021 / 12:32, *.centertel.pl

Z taką ilością zawodników z DNA przegrywów to nawet na drugi mecz nie będzie po co wychodzić na boisko

odpowiedz
1938 - 17.05.2021 / 12:27, *.chello.pl

To chyba pierwszy przypadek imprezy tej rangi (Igrzyska też wliczam) od MŚ 1938, że w reprze nie ma nikogo z Legii...

odpowiedz
MAKEN - 17.05.2021 / 12:24, *.t-mobile.pl

ALE grandy to jeszcze nie było. Żeby nie powołać żadnego piłkarza z Drużyny Mistrzów Polski na EURO. To skandal i kpiny z zawodników i kibiców.

odpowiedz
M. - 17.05.2021 / 12:23, *.com.pl

Na tym oknie wystawowym zarobimy na Juranovicu, może na Mladenovicu.
I tyle, skromnie :(

odpowiedz
Kacperek - 17.05.2021 / 12:18, *.chello.pl

Przynajmniej sobie odpoczna :) , i tak na tym turnieju beda 3 mecz...

odpowiedz