Mariusz Milewski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Futsal

Legia Warszawa 4-1 Futsal Leszno. Milewski show

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 1. kolejki Futsal Ekstraklasy rozegranym w hali OSiR Włochy Legia Warszawa wygrała z Futsalem Leszno 4-1. Dla Wojskowych było to historyczne pierwsze spotkanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Mecz obserwował szkoleniowiec reprezentacji Polski, Błażej Korczyński. Bohaterem spotkania został kapitan Legii, Mariusz Milewski, który zdobył trzy bramki i zaliczył asystę przy golu Knajdrowskiego.

Fotoreportaż z meczu - 68 zdjęć Woytka

Pierwszą bramkę tuż po przerwie strzałem z dystansu zdobył Mariusz Milewski. Kilka minut później prowadzenie podwyższył Michał Knajdrowski, który wykończył akcję Milewskiego. Na 7 minut przed końcem spotkania po zagraniu ręką jednego z zawodników Legii rzut karny wykonywał Piotr Pietruszko. Na szczęście przestrzelił. W 35. minucie Milewski sprytnie ograł wychodzącego z bramki Noela Charriera i precyzyjnym strzałem z bardzo ostrego kąta umieścił piłkę w pustej bramce. Chwilę później bramkę dla zespołu gości zdobył Jakub Kąkol. Na 3 minuty przed końcem trener zespołu z Leszna zdecydował się na wprowadzenie lotnego bramkarza. Legia wykorzystała to bezlitośnie. Dosłownie chwilę później legioniści odzyskali piłkę w ataku, a Milewski idealnym uderzeniem niemal spod własnej bramki umieścił futbolówkę w siatce, ustalając wynik meczu na 4-1.

Kolejne spotkanie ligowe Legia rozegra za tydzień w niedzielę o godz 19 na wyjeździe z drużyną Dreman Opole Komprachcice.

Ekstraklasa: Legia Warszawa 4-1 (0-0) Futsal Leszno
1-0 20:29 Mariusz Milewski
2-0 26:08 Michał Knajdrowski
3-0 34:17 Mariusz Milewski
3-1 35:25 Jakub Kąkol
4-1 36:57 Mariusz Milewski

Legia: 16. Tomasz Warszawski, 8. Mateusz Gliński, 49. Michał Szymczak, 23. Mateusz Olczak, 81. Mariusz Milewski
Rezerwa: 1. Mateusz Taradejna, 13. Juan Casillas, 9. Paweł Tarnowski, 14. Krzysztof Jarosz, 19. Adam Grzyb, 20. Michał Knajdrowski, 21. Grzegorz Och, 77. Filip Turkowyd, 97. Mateusz Szafrański

Futsal Leszno: 12. Noel Charrier - 88. Dominik Solecki, 70. Rajmund Siecla, 32. Douglas, 3. Mateusz Lisowski
Rezerwa: 2. Orfeusz Jarożek - 4. Adrian Niedźwiedzki, 7. Kacper Konopacki, 8. Piotr Pietruszko, 10. Jakub Molicki, 11. Jakub Kąkol, 25. Sebastian Wojciechowski,89. Hubert Olszak, 99. Fryderyk Maciejewski

żółte kartki: Jarosz, Szafrański - Kąkol, Konopacki, Lisowski

Fotoreportaż z meczu - 68 zdjęć Woytka

fot. Legionisci.comfot. Legionisci.com
fot. Legionisci.comfot. Legionisci.com

Centrum informacji o futsalowej Legii -> legionisci.com/futsal


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

+dodaj komentarz
Kolo - 13.09.2021 / 11:35, *.t-mobile.pl

Dawać go do piłkarskiej Legii

odpowiedz
SF - 11.09.2021 / 17:34, *.tpnet.pl

Tak sie gra jedziemy dalej ostro LEGIO ! Powodzenia !!!

odpowiedz
mart - 11.09.2021 / 17:33, *.chello.pl

Wielkie brawa oraz gratulacje

odpowiedz
Arek - 11.09.2021 / 14:24, *.tpnet.pl

Ja to bym napisał, Milewski i Warszawski show. Pierwszy raz obejrzałem mecz futsalu i muszę powiedzieć, że nasz bramkarz to jest kozak. Słynny Casillas, prędko z ławki nie wstanie:)

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.