Legia 2008 - fot. Legionisci.com

Młodzież: mecze weekendowe

Juniorzy starsi pokonali 2-1 Lecha Poznań po 2 golach Wiktora Kamińskiego. Zespół U17 wygrał 3-0 w Łodzi z UKS SMS i dalej prowadzi w tabeli CLJ z 5 pkt. przewagi nad Jagiellonią. Legia U16 po ciężkim spotkaniu zremisowała 1-1 z Escola Varsovia i utrzymała 7-punktowe prowadzenie w tabeli. Legia U15 również zremisowała na wyjeździe 1-1 z Escolą Varsovia. Zespół U14 wygrał 5-0 z SEMP Pogoń Siedlce 2008, a drużyna LSS tego rocznika pokonała 12-0 Progres Garwolin, zachowując tym samym samodzielne prowadzenie w tabeli. Legia U12 bardzo dobrze zaprezentowała się w meczu towarzyskim ze Śląskiem Wrocław i lgiowym z Pogonią Grodzisk. Mecze ligowe rozegrały także najmłodsze drużyny Akademii i Legia Soccer Schools.

CLJ U18: Lech Poznań 1-2 (1-1) Legia Warszawa
0-1 20 min. Wiktor Kamiński (as. Jakub Kwiatkowski)
1-1 24 min. Kacper Sommerfeld
1-2 70 min. Wiktor Kamiński (as. Dawid Kiedrowicz)

Legia: Jakub Kowynia – Patryk Winiarski (46' Dawid Kiedrowicz), Szymon Bednarz, Kacper Wnorowski, Miłosz Pacek (Kpt) – Kacper Knera, Patryk Bek (80' Sebastian Kieraś) – Jakub Kwiatkowski, Igor Strzałek (71' Jordan Majchrzak), Maciej Bochniak [05](46' Dawid Niedźwiedzki) – Wiktor Kamiński (84' Bartosz Wicenciak)
Trener: Grzegorz Szoka, II trener: Norbert Misiak

CLJ U17: UKS SMS Łódź 05 0-3 (0-2) Legia Warszawa U17
0-1 20 min. Jakub Jędrasik b.a.
0-2 25 min. Jakub Jędrasik (as. Maksymilian Stangret)
0-3 67 min. Jakub Kowalski (dob. strzału Jakuba Jędrasika)

Legia: Jan Sobczuk - Franciszek Saganowski [06], Bartosz Płocki, Dominik Szala [06](75' Hubert Dorczyk), Igor Skrobała [06](66' Fryderyk Misztal [06]) - Bartosz Mikołajczyk, Filip Rejczyk [06], Oskar Lachowicz (60' Roman Zhuk [06]) - Jakub Jędrasik, Maksymilian Stangret (60' Tomasz Rojkowski [06]), Jakub Kowalski [06] (75' Filip Borowski)
Trener: Rafał Gębarski, II trener: Tomasz Bąbel

Udane spotkanie juniorów młodszych w Łodzi. Pewna gra w obronie pozwalała na długie okresy odpoczynku Janowi Sobczakowi, który musiał poważnie interweniować jedynie po wrzutkach w pole karne. W 20. minucie po zagraniu Stangreta przeciętym przez jednego z obrońców, do piłki dopadł ostatecznie Jakub Jędrasik i zdobył prowadzenie dla Legii. Pięć minut później, szybkie wyjście Legii i akcja dwójkowa Stangreta i Jędrasika zakończyła się kolejnym trafieniem gracza, który do Legii trafił latem właśnie z SMS. Po przerwie Legia zagrała jeszcze lepiej, kontrolując sytuacjęna boisku, jednak długo pozostawała nieskuteczna. W 67. minucie skuteczną dobitką popisał się jednak Kuba Kowalski, który ustalił wynik spotkańa na 0-3. Legia prowadzi w tabeli grupy A CLJ U17, z 5 "oczkami" przewagi nad Jagiellonią Białystok.

Ekstraliga U16: Escola Varsovia 06 1-1 (1-0) Legia Warszawa U16
1-0 30 min. Mateusz Malec (głową)
1-1 62 min. Bartosz Dembek (głową, as. Jakub Adkonis z wolnego)

Strzały (celne)[II połowa]: Escola 11 (4) - Legia 4 (1)

Legia: Aleksander Mickielewicz - Mikołaj Kotarba [07], Bartosz Dembek, Rafał Boczoń, Jakub Błażejczyk [07](46' Jakub Adkonis [07]) - Maciej Saletra (Kpt), Oskar Melich, Jakub Żewłakow - Mateusz Szczepaniak [07], Przemysław Mizera, Mateusz Gierałtowski (59' Piotr Zieliński)
Trener: Filip Raczkowski, II trener: Radosław Pruchnik

CLJ U15: Escola Varsovia 07 1-1 (0-0) Legia U15
0-1 55 min. Igor Busz (as. Miłosz Kaczmarek)
1-1 57 min.

Legia: Michał Bobier - Dawid Foks, Kacper Potulski, Antoni Wasiak-Libiszowski, Maksymilian Michałowski - Jan Leszczyński (70' Szymon Chojecki), Aleksander Iwańczyk (Kpt), Kuba Solecki (50' Miłosz Kaczmarek) - Alex Cetnar (55' Stanisław Gieroba), Igor Busz, Konrad Kraska. Rezerwa: Konrad Kassyanowicz, Aleks Płoszka, Michał Korba
Trener: Dariusz Rolak, II trener: Maciej Pietraszko

Ekstraliga U14: Legia U14 5-0 (1-0) SEMP Pogoń Siedlce
1-0 11 min. Mikołaj Jasiński (as. Bartłomiej Leszczyński)
2-0 50 min. Antoni Sobolewski (z dystansu)
3-0 56 min. Mikołaj Jasiński (dob. strzału Pascala Mozie)
4-0 58 min. Daniel Wyrozumski (dobitka strzału Bartłomieja Leszczyńskiego)
5-0 73 min. Juliusz Rafalski (as. Bartłomiej Leszczyński)

Strzały (celne)[20-80']: Legia 21 (12) - SEMP Pogoń 3 (2)

Legia: Marcel Grzejda, Jan Bienduga – Maciej Chojnowski, Marceli Żek, Oliwier Puto, Filip Nieckarz, Pascal Mozie, Daniel Foks, Mikołaj Jasiński, Juliusz Rafalski, Artur Sikorski, Bartłomiej Leszczyński, Daniel Wyrozumski, Antoni Sobolewski, Patryk Mackiewicz, Piotr Bzducha
Trener: Jakub Renosik, II trener: Tomasz Kycko

I liga warszawska U14: Legia LSS U14 (08) 12-0 (3-0) Progres Garwolin 08
1-0 15 min. Jakub Drzazga (as. Lucjan Napieralski)
2-0 22 min. Adam Kulicki (as. Norbert Augustyniak)
3-0 32 min. Jakub Drzazga (as. Norbert Augustyniak)
4-0 43 min. Jakub Drzazga (as. Adam Kulicki)
5-0 50 min. Adam Tołwiński (as. Jakub Drzazga)
6-0 51 min. Kacper Krajewski (as. Jakub Kuciński)
7-0 53 min. Kacper Krajewski (as. Jakub Kuciński)
8-0 58 min. Jakub Drzazga (as. Adam Kulicki)
9-0 73 min. Jakub Kuciński (as. Kacper Krajewski)
10-0 74 min. Jakub Kuciński (dob. strzału Kacpra Krajewskiego)
11-0 75 min. Lucjan Napieralski (as. Franciszek Skorżyński)
12-0 79 min. Kacper Krajewski b.a. (po podaniu Patryka Ciborowskiego)

Strzały (celne): LSS 37 (23) - Progres 3 (1)

Legia: Filip Bonk - Kacper Jasiński, Patryk Ciborowski, Kosma Sekuła, Oskar Kurc - Adam Kulicki, Maciej Suwik, Norbert Augustyniak, Lucjan Napieralski, Franciszek Skorżyński, Jakub Drzazga oraz: Fabian Radziński, Alessandro Tarnicki, Kacper Krajewski, Kuba Kuciński, Adam Tołwiński
Trener: Rafał Wajman, II trener: Robert Kurasiewicz

Legioniści pozostają na zwycięskim kursie. Choć w pierwszych minutach zawodnicy z Garwolina próbowali się przeciwstawić i rozgrywać piłkę, z minuty na minutę ciężar gry przenosił się pod bramkę gości. Po przerwie mający większy zasób sił podopieczni Rafała Wajmana dominowali już bardzo zdecydowanie; za tym poszły kolejne, liczniejsze sytuacje, a co za tym idzie - trafienia. Legia Soccer Schools prowadzi z dorobkiem 31 punktów w 11 meczach, ale nie można wykluczyć, że o awansie zadecyduje dopiero mecz 14. kolejki - z wiceliderem, Promykiem Nowa Sucha. Wcześniej jednak, mecze z drużynami środka tabeli, ale potrafiącymi zagrozić i urwać punkty - SEMPem II Ursynów i FC Lesznowola.

Legia U13 - KS Ursus 09

Strzały (celne): Legia 28(15)- Ursus 11(5)

Legia: Denys Stoliarenko - Piotr Bartnicki, Ksawery Kopeć, Jan Rodak, Edouard Von Brandt-Etchemendigaray, Aleksander Badowski, Oskar Maj, Wojciech Paczosa, Mateusz Strzelecki, Norbert Merchel
Trener: Rafał Klimkowski, II trener: Mateusz Gut

Goście z Ursusa nieco zaskoczyli w pierwszej połowie grając aktywnie i oddając niemało strzałów. Legia miała przewagę, ale tworzyła sobie korzystne sytuacje tylko od czasu do czasu. Okazało się jednak, że gdy po przerwie zawodnicy z Łazienkowskiej, mimo nieco zawężonego kontuzjami skłądu, podkręcili jeszcze tempo, zawodnicy goście mie zdołali choćby utrzymać poziomu z pierwszej połowy.

Juventus Soccer School Warszawa 09 - Legia LSS U13 09

Sparing: Legia U12 - Śląsk Wrocław 2010

Legia: Olaf Szczęsny, Franciszek Golański - Kacper Jaczewski, Oskar Putrzyński, Tymon Płoszka, Xawery Eichler, Aleksander Badowski, Dawid Rodak, Krzysztof Krzemiński, Mateusz Pawłowski, Antoni Błoński + gracze testowani
Trener: Jakub Zapaśnik, II trener: Artur Dworczyński

Bardzo udany sparing młodych legionistów z mocnym przeciwnikiem, z którym nieraz się mierzyli w przeszłości. Choć wrocławianie parokrotnie mocno się odgryźli, piłka i inicjatywa przez większość czasu były po stronie podopiecznych Jakuba Zapaśnika.

I liga warszawska U12: Legia U12 - Pogoń Grodzisk 2010

Strzały (celne)[15-60']: Legia 40 (25) - Pogoń 1(0)

Legia: Olaf Szczęsny, Franciszek Golański - Kacper Jaczewski, Oskar Putrzyński, Tymon Płoszka, Xawery Eichler, Stefan Podgórski, Dawid Rodak, Krzysztof Krzemiński, Mateusz Pawłowski, Antoni Błoński

UKS GKS Osieck 12 - Legia LSS U10B

Udane spotkanie młodych legionistów, którym udawało się kontrolować mecz niemal przez pełne 60 minut.

Legia LSS U8 - KS AP Diamonds U9

Legia: Jan Bujko, Michał Jankowski, Aleksander Majewski, Jan Grunas, Ksawery Szwajca

Legioniści z rocznika 2014 rozegrali mecz ligowy z dziewczętami z AP Diamonds. Choć zespół gości zaprezentował się lepiej niż w pierwszym pojedynku obu tych drużyn, także i legioniści zrobili widoczne postępy. Dzięki temu spotkanie oglądało się jeszcze lepiej, a goli dla obydwu zespołów nie zabrakło.

11-1 90+2 min. Adrian Ciecierski

UWKS Legia: Mateusz Zalega - Konrad Kisiel, Kacper Romanowski (65' Bartosz Gibała), Karol Sulkowski, Mirosław Tymczyszyn - Sławomir Tymczyszyn (55' Kacper Kubiszer), Kacper Cetlin (70' Adrian Ciecierski), Antoni Sidor (70' Szymon Lisiecki) - Jae Shin (65' Maksymilian Dobosz), Michał Rak (46' Arkadiusz Waszak), Mikołaj Wiśniewski (55' Maksymilian Walter).
Trener: Łukasz Winek

Pauzujący w ten weekend w lidze U19 legioniści zagrali stosunkowo mocnym składem w meczu B-klasy. Szybko okazało się, że "wojskowo" nie zamierzają pozostawiać niczego przypadkowi będą próbowali rozstrzygnąć spotkanie stosunkowo szybko. Po pierwszych golach nie zwolnili zaś tempa. Hat tricki uzyskali: Antoni Sidor i Arkadiusz Waszak. Dzięki wygranej i korzystnym wynikom reszty czołówki, UWKS awansował na 2. ("biorące") miejsce w tabeli.