Maciej Rosołek - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Rosołek: Jestem pełen optymizmu

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Zarówno podczas pierwszego, jak i drugiego wypożyczenia do Arki złapałem dużo minut, dużo doświadczenia. Na pewno czuję się inaczej niż wcześniej, kiedy nie łapałem dużej liczby minut i regularnej gry. Można więc powiedzieć, że wracam do Legii jako nowy zawodnik - mówi napastnik Legii Warszawa Maciej Rosołek.

- Regularność pozwoliła mi złapać schematy zachowań na pozycji napastnika i można powiedzieć, że okrzepłem. Kiedy młodzi zawodnicy wchodzą do zespołu, widać, że brakuje im takiej krzepy.

- W trakcie drugiego wypożyczenia Arka zmieniła trenera, ale nam jako drużynie ogólnie szło gorzej. Miałem gorący okres, bo nie miałem obozu przygotowawczego ani w Arce, ani w Legii, bo późno skończyłem ligę przez baraże, które graliśmy. Jak wróciłem do Legii, chłopaki byli już po obozie i po pierwszym meczu z Bodo/Glimt. Przede wszystkim ciężko czułem się fizycznie, po 5 meczach wróciłem do lepszej formy fizycznej, ale dalej to nie było to samo.

- Chciałem zostać w Legii, głośno o tym mówiłem. Wiedziałem jednak, że o w miarę regularną grę będzie ciężko, bo trener nie chciał na mnie stawiać. Nie chciałem stracić tego pół roku. Liczyłem na regularną grę. Nawet jak grałem w Arce, i tak było średnio, więc bez tego byłoby jeszcze gorzej. A prawdopodobnie nie miałbym tu w Legii regularnej gry. Czy teraz będę grał? Zobaczymy. Jestem pełen optymizmu, staram się dawać z siebie wszystko na tym zgrupowaniu. Trener Vuković wprowadził mnie do poważnego grania, wiem, że jest sprawiedliwy. Jeśli ktoś pokazuje na treningach, że walczy i ma odpowiednią jakość, to nieważne czy ma 30 lat, czy 15, na pewno otrzyma swoją szansę. Ja na to liczę. Wiadomo, że jeśli dostanę szanse i będę grał słabo, to kolejnych nie będzie. Jeśli jednak na treningach będę potwierdzał gotowość do gry, a tym bardziej w sparingach, to będę występował regularnie.

- Dużo osób myśli, że mój powrót to zasługa Aleksandara Vukovicia. Mogę jednak zdradzić, że wiedziałem o swoim powrocie zanim zmienił się trener.

PRZYGOTOWANIA DZIEŃ PO DNIU
TRENINGI SPARINGI FOTO VIDEO

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

+dodaj komentarz
L - 10.01.2022 / 17:47, *.tpnet.pl

Jak już wrócił to niech dostanie normalnie szansę a nie tak jak to u nas bywało 3 razy wpuszczą młodego na 10 min i potem gadanie, że się nie sprawdził.

odpowiedz
Zdzicho - 10.01.2022 / 09:25, *.tpnet.pl

Przy vuko bedzie gral tylko zeby nie bylo jak z kulenowiciem. Rosolek raczej nie odpali

odpowiedz
c u L t WARsaw - 10.01.2022 / 03:06, *.120.57

A JA WIERZE! ŻE ODPALISZ PRZY VUKO!

odpowiedz
AAA - 09.01.2022 / 22:11, *.chello.pl

Nie wiem czy nie lepszy chory Kostorz niż zdrowy Rosołek...a tak serio to piłkarsko Kacper o wiele lepszy od Rosołka.
Obym się mylił że z tej mąki chleb będzie.... już w arce mocno zakalcem pachniało.

odpowiedz
Krzysztof1x2 - 09.01.2022 / 13:36, *.vectranet.pl

Oby odpalił ja swego czasu Niezgoda.

odpowiedz
tomciob - 09.01.2022 / 13:10, *.vectranet.pl

Bez optymizmu, wiary we własne siły, determinacji i ciężkiej pracy trudno coś osiągnąć. Wierzę w Ciebie i trzymam kciuki aby udało Ci się wkomponować do zespołu grającego dobrą i skuteczną piłkę na wiosnę. Tego jako kibic oczekuję. Wiary w zwycięstwa, umiejętności, ciężkiej pracy i mega zaangażowania. Powodzenia, pozdrawiam

odpowiedz
Wawa - 09.01.2022 / 12:50, *.chello.pl

Panie Rosolek trzeba mieżyc siły na zamiary
w arce która gra w 1 lidze nic nie pokazałeś
A nagle w Legii odpalisz ,twój poziom to max 1 liga..

odpowiedz
Tommy - 09.01.2022 / 15:08, *.toneticgroup.pl

@Wawa: ty tego nie zrobiłeś i napisałeś post w którym gramatyka cię przerosła

odpowiedz
Arek - 09.01.2022 / 15:16, *.tpnet.pl

@Wawa: trzeba mierzyć siły na zamiary. Czas wrócić z wagarów do szkoły.

odpowiedz
Miasto Rafałka - 09.01.2022 / 12:46, *.play-internet.pl

Jak ustrzelisz 3 bramki w rundzie wiosennej będziesz królem

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 09.01.2022 / 12:20, *.centertel.pl

rosolek wiem ze to cztasz jestes beznadziejny w miesiac czasu mozna zrobic z ciebie napattnika lepszego niz lewandowski tylko checi i ciezka praca niech ktos wrzuca ci pilki a ty z kazdej pily jaka dostajesz napier.... w bramke tysiace strzalow ustawia ci noge niema innej drogi po beznadziejnym treningu wal dodatkowe lekcje i ksztalc swoja osobe nie nauczysz sie gry na ps musisz po treningech ksztalcic noge i miliony razy strzelac na bramke bo w meczu musisz wykorzystywac to co z gry przychodzi akademia was osz czedza i jestescie lamusami teraz jako profesionalista musisz doksztalcic swoje umiejetnosci

odpowiedz
jot - 10.01.2022 / 11:41, *.sekocin.pl

@kami(L)PRAGA: Naucz się korzystać z polskich liter oraz używać znaków interpunkcyjnych. Wówczas twój bełkot może ktoś będzie w stanie zrozumieć.

odpowiedz
Źródełko - 09.01.2022 / 09:54, *.plus.pl

Sorry, ale zostawić Rosołka a oddać Kostorza... Będziemy tego ruchu żałować.

odpowiedz
chrisSiekierki - 09.01.2022 / 10:32, *.vectranet.pl

@Źródełko : Całkowicie się zgadzam. Według mnie Kostorz jest dużo lepszym piłkarzem od Rosołka. Tylko że Rosołka nikt inny nie chciał a Kostorza tak, to chyba potwierdza kto jest bardziej pożądanym piłkarzem na rynku.

odpowiedz
hajdukL - 09.01.2022 / 16:32, *.77.242

@chrisSiekierki:
Wydawać by się mogło, że Kostorz lepiej rokuje niż Rosołek tylko moim zdaniem jest jedno ale. Do wyczynowego sportu potrzebne jest przede wszystkim zdrowie, a co do Kacpra to ja mam wątpliwości jak to u niego z nim jest. Co nie zmienia faktu, że ja mu życzę powodzenia w nowym klubie i obym się mylił i kontuzje go omijały.

odpowiedz
chrisSiekierki - 09.01.2022 / 19:04, *.vectranet.pl

@hajdukL: Jeśli chodzi o zdrowie to masz rację, ma chłopak pecha.

odpowiedz