fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Zapowiedź meczu

Starcie na dnie

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W niedzielę Ekstraklasa po raz pierwszy w tym roku zawita na Łazienkowską. Na zakończenie tygodnia Legia podejmie Wartę Poznań. Obydwa kluby w tabeli dzieli zaledwie punkt, a gorszy w tym sezonie jest jedynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Legia jest już po pierwszym ligowym meczu w rundzie wiosennej. Przed tygodniem klub ze stolicy odbił się nieco od dna, pokonując na wyjeździe Zagłębie Lubin. Spotkanie, mimo korzystnego wyniku, rozczarowało. Na murawie, podobnie jak przed kilkoma miesiącami, zobaczyliśmy Legię bezzębną, która miała spore problemy z kreowaniem akcji w ofensywie. Na całe szczęście tym razem nie zawiodła skuteczność, a i szczęście było przy piłkarzach Aleksandara Vukovicia. W pierwszej połowie udało się wykorzystać dwie dogodne okazje do pokonania bramkarza rywali i ostatecznie zejść na przerwę z korzystnym dwubramkowym prowadzeniem.

Kadrowe osłabienia

Mecz z Zagłębiem był dla Legii sprawdzianem gry bez jednego z najlepszych zawodników. O Luquinhasie można już w zasadzie mówić jak o byłym graczu warszawskiej drużyny, gdyż od kilkunastu dni jest finalizowany jego transfer do MLS. Niestety, wyrwa powstała w środku pola przez jego absencję była aż nadto widoczna. Brakowało zawodnika, który wziąłby na siebie ciężar gry jeden na jednego czy przyspieszył akcję sunącą środkiem pola. Całe szczęście w pomocy uchował się jeszcze Josué, który doskonałymi podaniami z głębi pola potrafi zaskoczyć defensywę przeciwnika. Niestety na Portugalczyka nie będziemy mogli liczyć w najbliższą niedzielę. W ostatniej kolekcje, podobnie jak Mateusz Wieteska, otrzymał on czwartą żółtą kartkę w tym sezonie przez co zmuszony jest pauzować jedną kolejkę.

fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

Poza wspomnianą dwójką nieobecnych prawdopodobnie nie zagra Mateusz Hołownia, a jeszcze w piątek pod znakiem zapytania stoją występy Rafaela Lopesa i Macieja Rosołka. Do treningu z drużyną wrócili już Artur Jędrzejczyk oraz Joel Abu Hanna, chociaż w ich przypadku potrzeba jeszcze czasu, aby nadrobić zaległości treningowe. Z Wartą będzie już mógł jednak zagrać Filip Mladenović, który przez kartki nie wystąpił w ostatnim meczu przeciwko Zagłębiu.

- Mamy problemy kadrowe, ale też rozwiązania. Na tym się skupiamy. Trener Czerczesow mówi, że nie ma problemów, są tylko rozwiązania. Prawda jest taka, że mamy problemy zarówno jeśli chodzi o kwestię kartek, jak i o kwestie zdrowotne. Są jednak inni, którzy czekają na swoją szansę i którzy są w dobrym momencie, żeby szansę dostać. Z nich będziemy korzystać.
Występ Hołowni, Rosołka i Lopesa stoi pod znakiem zapytania. Jest duże prawdopodobieństwo, że część z nich nie zagra
- powiedział na konferencji prasowej Aleksandar Vuković.

Prawdopodobny skład: Boruc - Johansson, Rose, Nawrocki - Wszołek, Slisz, Sokołowski, Mladenović - Muci, Pekhart, Lopes

Rywalizacja sąsiadów w tabeli

W kończącym się tygodniu było głośno o Warcie Poznań głównie z powodu ciekawego wzmocnienia transferowego. Dosyć niespodziewanie do drużyny dołączył Frank Castaneda, który ma za sobą występy w Lidze Mistrzów w barwach Sheriffa Tiraspol. Jeszcze niedawno wydawało się, że Kolumbijczyk może zasilić Legię, jednak ostatecznie zdecydował się na ofertę mniej utytułowanego polskiego klubu. W całej tej transakcji jeden jeden haczyk - Castaneda już 1 lipca dołączy do Buriram United z Tajlandii. Finalnie jego obecność może jednak pomóc Warcie w tym, co będzie dla niej w tym roku najważniejsze, czyli w utrzymaniu się w Ekstraklasie.

Warta w tabeli zajmuje przedostatnie miejsce, mając na koncie zaledwie siedemnaście zdobytych punktów. Drużyna z Poznania jest więcej jedno "oczko" za "Wojskowymi". Przed tygodniem poznaniacy wywalczyli remis na swoim stadionie w rywalizacji z Górnikiem Łęczna. Gola na wagę punktu strzelił w doliczonym czasie gry bramkarz Warty - Adrian Lis. Warta jest jedyną drużyną w lidze, która wygrała więcej meczów na wyjeździe niż u siebie, co powinno być lekką przestrogą dla Legii. W Grodzisku Wielkopolskim podopieczni Dawida Szulczka notują bilans 1-6-4, natomiast na obiektach rywali 2-2-5.

Gdzie oglądać?

Spotkanie Legii z Wartą Poznań rozpocznie się w niedzielę o godzinie 17:30. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania będzie można zobaczyć na Canal+ Premium, Canal+ Sport 3 i Canal+ 4K Ultra HD . Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także do czytania wszystkich materiałów pomeczowych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

+dodaj komentarz
ZenekL3 - 13.02.2022 / 15:53, *.chello.pl

Mecz sezonu przed nami będzie rąbanka jak w rzeźni.

odpowiedz
Pab(L)o - 13.02.2022 / 15:27, *.t-mobile.pl

Zwycięstwo może nam dać tak wiele, ehhh tak jak pisze większość nie spodziewałem się, że będziemy się emocjonować takimi meczami, tylko 3pkt

odpowiedz
Optymista - 13.02.2022 / 15:20, *.centertel.pl

Wygramy i mamy 13 miejsce, wszystko układa się jak zawsze pod nas tylko wygrać i..tu zaczynają się schody xd 2:0 dla nas tylko L!

odpowiedz
Filipek z konopi - 13.02.2022 / 14:43, *.play-internet.pl

Zawsze coś nowego walka o utrzymanie wow i nadal walka o bycie najlepszym z drużyną z poznania i to prawdziwa a nie z amica Wronki haha

odpowiedz
Salazar - 13.02.2022 / 14:28, *.play-internet.pl

Nie sądziłem,że nadejdzie taki czas jak teraz iż będziemy się emocjonować tym co się dzieje na dnie tabeli, że LEGIA będzie musiała drżeć o wynik z takimi tuzami naszej polskiej kopanej eklapy. Jeszcze jakoś czas temu nie do pomyślenia było czytać artykuł opatrzony takim tytułem. miodek (specjalnie z małej ) jest na dobrej drodze do tego, aby w historii LEGII zostały zapisane, tak bardzo krzywdzące każdego wiernego i oddanego kibica LEGII fakty. Niech ten parch juz da sobie spokoj i niech przekaże klub w kompetentne ręce .

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 13.02.2022 / 14:08, *.btcentralplus.com

Z Mioduskim to w przyszlym sezonie bedzie tytul 'Starcie o awans'.

odpowiedz
Wolfik - 13.02.2022 / 13:18, *.mm.pl

Patrząc na prawdopodobne zestawienie naszej obrony trudno się nie martwić. To rzeczywiscie jest mecz o 6ptk. jak napisał Kolega MarioL niżej....

Wszystko trzeba przeżyć, nawet taki sezon.

odpowiedz
oLaf - 13.02.2022 / 12:54, *.vectranet.pl

o kunta, ale tytuł "Starcie na dnie" - myślałem, że nigdy tego nie dożyję, ale MIodek sprawia cuda ; P

odpowiedz
Michał - 13.02.2022 / 12:54, *.plus.pl

Jazda panowie na pełnej k z tą Wartą. Jazda po zwycięstwo dzisiaj. Do boju Legio Warszawa. Tylko zwycięstwo hej LEGIA tylko zwycięstwo! Pozdrawiam wszystkich Legionistów i Legionistki.

odpowiedz
L - 13.02.2022 / 12:20, *.tpnet.pl

Jeśli będzie zaangażowanie naszych piłkarzy to powinnismy spokojnie wygrać. Dawać na stadion!!!

odpowiedz
Darek - 13.02.2022 / 12:20, *.chello.pl

Porównajmy ten skład z tym z przed kilku lat z ligi mistrzów i widzimy jak drużyna jest zarządzana.Upadek nie powinien nikogo dziwić.
Widmo spadku zagląda nam w oczy a dyrektor sportowy czeka aż zamknie się okienko transferowe. Później obudzi się z ręką w nocniku.

odpowiedz
Adam - 13.02.2022 / 14:55, *.chello.pl

@Darek : A ludzie wierzyli, że Vuko zgodnie ze swoimi marzeniami dostanie nowych graczy przed, ewentualnie w trakcie przygotowania xD

odpowiedz
:o) - 13.02.2022 / 11:43, *.chello.pl

Wszystkich miłośników pięknego stylu zachęcam do oglądania łyżwiarstwa figurowego. Mnie wystarczy kolejne marne i rozczarowujące 3:1.

odpowiedz
Jan Kornas - 13.02.2022 / 12:05, *.t-mobile.pl

@:o): O proszę. W końcu ktoś normalny ;)

odpowiedz
MarioL - 13.02.2022 / 10:56, *.wanadoo.fr

Mecz o 6 pkt.

odpowiedz
Tylko (L)epiej - 13.02.2022 / 09:03, *.jmdi.pl

Dziś 17 30 Jazda z k...mi...!

odpowiedz
Licznik punktujący - 13.02.2022 / 08:11, *.plus.pl

Warta radzi sobie lepiej na wyjazdach niż w meczach domowych?
Ciekawe: u siebie zdobyli 9 pkt, na wyjeździe 8. W gościach umoczyli 5 razy, u siebie mają jedną przegraną mniej.
Chyba coś nie teges ????????????
Legia grać! K-M!

odpowiedz
(L) - 13.02.2022 / 07:48, *.t-mobile.pl

Jeśli chodzi o dziś to moją nadzieją jest Mladen i jego wrzutki na pekharta, wiadomo że Tomas tylko tak potrafi strzelać, a sparing z Radomiakiem to był właśnie popis takich wrzutek Mladena, ojjj bardzo by się dziś przydały 3pkt

odpowiedz
Gość niedzielny - 13.02.2022 / 07:12, *.tpnet.pl

A my nie mogliśmy wziąć tego gościa na pół roku żeby nam pomógł się odbić od strefy spadkowej?Gość za darmo za minimalną stawkę. Podobno nie mamy kasy na innych to co tu wybrzydzać?Liczy się tu j teraz liga bo ten skład i tak nie gwarantuje gry w pucharach!!!

odpowiedz
Sobo(L)ew. - 13.02.2022 / 08:03, *.plus.pl

@Gość niedzielny : Poszedł to poszedł tam o koniec kropka. Następny klub też fenomenalny jak i liga w tajladii ????????????????????????. Coraz bardziej gówno jest wart i coraz bardziej się cofa sportowo.

odpowiedz
SiriumTM - 13.02.2022 / 11:30, *.debacom.pl

@Gość niedzielny : Tylko że gościu jest bez treningu od dwóch miesięcy, więc pewnie dopiero na przełomie marca/kwietnia będzie zdolny do gry.

odpowiedz
Adam - 13.02.2022 / 15:03, *.chello.pl

@Sobo(L)ew. : O proszę jaki ekspert. Widziałeś jego statystyki?

odpowiedz