fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Z obozu rywala

Górnik przed meczem z Legią. Koniec passy

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W piątek o godzinie 20:30 legioniści w Łęcznej zmierzą się z Górnikiem, którego w zeszłym tygodniu ograli w Pucharze Polski 2-0. Zapraszamy do relacji z obozu rywala.

Jeszcze do pucharowej rywalizacji Górnika z Legią mogliśmy mówić o zespole Kamila Kieresia jako o pozytywnym zaskoczeniu. Łęcznianie byli niepokonani od ośmiu spotkań, jednak porażka 0-2 z Legią spowodowała zakończenie tej serii. Górnik w Warszawie stworzył sobie kilka sytuacji, jednak to legioniści pewnie awansowali do następnej rundy Pucharu Polski.W lidze Górnik wciąż mógł się szczycić mianem bycia niepokonanym od siedmiu meczów, jednak ich dobra passa zakończyła się w miniony weekend, kiedy to przegrali 1-3 z Wisłą Płock. Łęcznianie zaprezentowali się słabo. W obronie popełniali proste błędy i łatwo byli ogrywani przez płocczan. Kozłem ofiarnym stał się 32-letni Bartosz Rymaniak, który zupełnie pogubił się przy trzech trafieniach rywali. W ofensywie Górnik nie istniał. Poza ładną akcją bramkową Janusza Gola i Damiana Gąski, nie mieli zbyt wielu sytuacji. Porażka spowodowała, że beniaminek znalazł się w strefie spadkowej. Aktualnie zespół trenera Kieresia zajmuje 16. miejsce w tabeli, jednak ostatni Bruk-Bet Nieciecza traci do łęcznian zaledwie dwa oczka. Straty do klubów wyżej w tabeli Górnik nie ma dużych, gdyż do 12. Śląska Wrocław tracą dwa punkty, a do Legii zaledwie punkt.

Po więcej informacji z obozu naszego najbliższego rywala możecie zajrzeć do artykułu Górnik przed meczem z Legią. Królowie końcówek.


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.