Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Vuković: Motywacja na końcówkę sezonu? Zostawiam to piłkarzom

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Nie wiem jak będzie wyglądała nasza gra i nasza mobilizacja najbliższych dwóch meczach. Zostawiam to piłkarzom, żeby dali sygnał na boisku. Koncepcja jest taka, że będziemy wystawiali najmocniejszy skład w danym momencie. Przed dzisiejszym treningiem już wiemy, że nie da się wystawić najmocniejszego składu - Patryk Sokołowski nie będzie mógł grać. Ponadto jeszcze kilku zawodników jest pod znakiem zapytania - mówi Aleksandar Vuković przed meczem w Białymstoku.

- Jagiellonia będzie zmobilizowana, chociaż moim zdaniem utrzymała się tym wywalczonym punktem w Krakowie. Przegrywając mecz, skomplikowałaby sobie sytuację i miałaby większe ciśnienie niż ma w obecnym momencie. To drużyna z tych, które zawodzą i nie mogą znaleźć rytmu, są poniżej własnych oczekiwań. W pewnym momencie miała 12 punktów więcej od nas. Od tamtego czasu sporo się zmieniło. Jestem pewien, że z ich strony będzie duża mobilizacja, bo potrzebują matematycznego utrzymania. Czekam na naszą reakcję i liczę, że będę przyjemnie zaskoczony postawą naszej drużyny, ale boisko to zweryfikuje.



- Nie ukrywam, że po utrzymaniu się ulżyło nam. Ewentualna przegrana z Górnikiem mogłaby sprawić, że końcówka byłaby nerwowa. Tego chcieliśmy uniknąć, w szczególności jak człowiek wróci pamięcią do początku mojej pracy w Legii, a nawet do meczu z Wartą Poznań. W tamtym momencie każdy z nas z chęcią by przyjął taki scenariusz, gdzie na dwie kolejki do końca mamy sprawę zamkniętą. Dlatego też - ponieważ mam dobrą pamięć i nie zmieniam szybko punktu myślenia, nie zważając na to co było - doceniam to, że mamy taką sytuację i cieszę się z tego powodu.

- Jestem spełniony i mam prawo do subiektywnej oceny. Wiem w jakim momencie trafiłem, co zastałem i jaki trudny to był czas. Podjąłem duże ryzyko, mogłem dużo stracić, jak widać niewiele zyskać. Zyskuję przynajmniej satysfakcję, że na tle tego co było i sytuacji jaką mieliśmy, spokojnie utrzymanie się w lidze jest wynikiem, który daje satysfakcję.

- Trudniej jest utrzymać zespół niż walczyć o mistrzostwo. Jak pociąg ruszy w dół, to nie jest łatwo to zatrzymać. Wisła jest na innym biegunie, jest klubem z mierniejszymi możliwościami, ale nawet przy dobrej grze jak coś nie idzie, to nie jest łatwo to odwrócić. Trzeba dużej siły mentalnej, by z tego wyjść.

Nowe otwarcie, podsumowanie półrocza

- Jestem otwarty na ewentualną rozmowę z nowym trenerem, gdyby zadzwonił. Wiadomo, że trener który będzie tu pracował i asystenci będą dogadywać się w tym samym języku. Jak będzie potrzeba, to mogę się podzielić zdaniem na temat tego co jest w klubie i drużynie. Prawda jest taka, że ja dopiero po pół roku mam dokładniejszy obraz. Każdy trener potrzebuje takie pół roku, by mieć rozeznanie co do składu jakim dysponuje.

- Nowe otwarcie pozwoli drużynie funkcjonować inaczej niż funkcjonowała przez ostatnie pół roku. Na pewno trudniej się wykazać i pokazać pełny potencjał w sytuacji, w której się znaleźliśmy. W Legii grono 12-14 zawodników jest naprawę na wysokim poziomie. Dla nich nowe otwarcie jest szansą, by to potwierdzić i pokazać, że są zawodnikami, których stać na to, by walczyć o wyższe cele niż w tym sezonie. Nie jest tak źle, jak mogłoby się wydawać po wynikach w tym sezonie. Tacy zawodnicy jak Ribeiro czy Kapustka będą do dyspozycji nowego trenera. Dołączą do tych, którzy wystąpili w ostatnim meczu z Górnikiem i jeszcze kilku, których nie było. To całkiem spora grupa jakościowych piłkarzy. Reszta zależy od tego kto zostanie, jakie będą transfery - to będzie ważne. Nie wolno tym momencie tracić tych, którzy robią różnicę i są wiodącymi postaciami, a nie wiadomo jak z tym będzie. Dużo mówi się o odejściu Wszołka czy Josue. Da dwójka robi dużą różnicę w zespole.

- Na szybko nie będę dzielił się tym, gdzie Legia potrzebuje wzmocnień. W obronie potrzebne są uzupełnienia, a z przodu trzeba szukać mocniej, jeżeli nie zatrzyma się takich zawodników jak Pekhart, Wszołek czy Verbić.

- Zawsze jest tak, że jest grono zawodników, którzy są bardziej zadowoleni. Nie każdy będzie mnie miło wspominał i nie oczekuję tego. Starałem się stawiać na ludzi, którzy w mojej ocenie na to zasługują. W mojej ocenie wszyscy, na których stawiałem i stawiam regularnie, zasłużyli na uznanie z mojej strony, bo dużo dali drużynie. Nie chcę wymieniać, bo trzeba by wymienić wszystkich. Wspomnę jednak o Lindsayu Rose czy Mattiasie Johanssonie, którzy praktycznie byli wyganiani z tego klubu i robiono z nich grupę bankietową - bez nich nie utrzymalibyśmy się lidze. Bardzo dużo z siebie dawali i okazali się profesjonalistami. Wcześniej wspomniałem o Josue i Wszołku - to dwóch graczy, którzy zrobili różnicę jeśli chodzi o efekt bramkowy. Bez tej dwójki byłoby ciężko cokolwiek osiągnąć. Z kolei Tomas Pekhart zawsze dawał z siebie maksa. Maciej Rosołek kolejny raz mnie nie zawiódł. Ponadto Wieteska, Jędrzejczyk, Celhaka, Slisz, Sokołowski - wymieniłem ludzi, którzy dali dużo. Rafael Lopes potrafił wykorzystać szansę i pomóc drużynie, mimo że mało grał - dał sobie radę w niezwykle trudnych okolicznościach.

- Wymiana 12 zawodników co pół roku to zła droga. W piłce nożnej nie ma to racji bytu, a tu koś myślał, że to będzie działało. Każdy w lidze ma to, na co zapracował. W klubach, gdzie było więcej zawirowań, są większe problemy. Śląsk zmieniał i nic nie pomogło, z kolei w Warcie dużo zyskał trener Szulczyk. Ten młody człowiek zrobił kawał dobrej roboty, zorganizował zespół na tyle, że od tamtego czasu jest inna drużyna. Tabela w wielu przypadkach nie kłamie. Analizując to co było robione w Rakowie, Pogoni czy Lechu to nie ma zaskoczenia, że tam jest lepiej niż w innych drużynach.

WYNIKI SONDYJak oceniasz pracę Aleksandara Vukovicia na stanowisku trenera Legii?
SUMA GŁOSÓW: 40771
START: 16.12.2021 / KONIEC: 25.05.2022

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (33)

+dodaj komentarz
Michał - 13.05.2022 / 21:48, *.play-internet.pl

Zobaczymy w ostatniej kolejce, kogo wystawi w bramce. Jeżeli nie będzie to Boruc, to będzie to znaczyło ni więcej ni mniej, że został potraktowany tak jak na to zasługuje....

odpowiedz
Kibic - 13.05.2022 / 17:40, *.99.7

Ja pierdziele. To jest trener cyt. " Nie wiem jak będzie wyglądała nasza gra i nasza mobilizacja najbliższych dwóch meczach. Zostawiam to piłkarzom, żeby dali sygnał na boisku". PINOKIO Ty nigdy nie wiedziałeś jak będzie wyglądała gra. Zawodnikiem byłeś średnim (dlatego tak bardzo kochasz chyba Slisza, Rosołka i kiedyś Kulenovica- bo oni przypominają jakim ty byłeś zawodnikiem) ale trenerem jesteś kiepskim a mówcą żałosnym. Przez to że kiedyś tu grałeś odejdź i nie wracaj nigdy a najlepiej dzisiaj nie wychodź na mecz bo po co

odpowiedz
FI(L)IP - 13.05.2022 / 18:46, *..

@Kibic: Nie no, fakt, Vuko nie ma pojęcia o trenowaniu. Za to Czesio miał. A teraz spójrz w tabele każdego z nich w tym sezonie i zobacz, który naprawdę dobrze poprowadził drużynę.

odpowiedz
Kibic - 14.05.2022 / 06:46, *.torun.pl

@FI(L)IP: Najlepiej w ściane mocno głową :D Porównywać czesia do tej miernoty? Można słowika nie lubić ale jedzie na MŚ a ten wylatuje na zawsze z piłki nożnej :D Graliśmy w europie w tym roku? Ograliśmy takie Bodo czy Slavie? a ten z kim wygral? z Łęczną i Lubinem :D Tylko Ty jesteś jego fanem :D bo on nie znajdzie nigdzie pracy jak odejdzie z Legii. Tylko my mamy prezesa, który na piłce się nie zna.

odpowiedz
:o) - 13.05.2022 / 17:15, *.chello.pl

Już nie macie się kogo czepiać na sam koniec tylko Vukovica? Może jeszcze dowhaniowi dokopcie.

odpowiedz
wrt - 13.05.2022 / 16:32, *.vectranet.pl

Będzie feta po cracovii?

odpowiedz
Korkoszewo - 13.05.2022 / 16:16, *.centertel.pl

Na szczęście zostały dwa mecze i nie będę już musiał czytać tych wypocin PINOKIA . ,,Po raz kolejny nie zawisł mnie Rosołek ????nie mam nic do gościa ,ale ten typ jest tak słaby jak sznur od snopowiązałki .
Pozdro Bracia i Siostry

odpowiedz
exsa - 13.05.2022 / 14:12, *.tpnet.pl

To nie jest po sportowemu P.Trenerze czy Panu nie zalezy zeby nasza "LEGIA" zajela wyzsza lokate takze to lepiej dla Pana i LEGII !!!!

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 13.05.2022 / 13:07, *.play-internet.pl

Czyli szkoda czasu na oglądanie meczu.

odpowiedz
lolo - 13.05.2022 / 12:57, *.Gawex.PL

Idź już Vuko i nie wracaj!!!

odpowiedz
Yans - 13.05.2022 / 10:59, *.com.pl

Ktoś szybko zapomniał o debilnej czerwonej kartce Lopesa?! Ale o kartce Boruca, to co chwila przypomina!

odpowiedz
Odp - 13.05.2022 / 12:56, *.plus.pl

@Yans: przypomnę tylko, że Vuković już jako trener, też dostał czerwoną i jakoś nie było z tym problemu

odpowiedz
77/82 - 13.05.2022 / 14:29, *.warszawa.pl

@Yans: Lopes nie obraził się na cały świat za to, że dostał kartkę, nie popychał pracowników obsługi schodząc z boiska i nie płakał na twitterze z tego powodu.

odpowiedz
jarekk - 13.05.2022 / 09:15, *.metrointernet.pl

Z tego tlumaczenia wynika ze wszyscy sa swietni, potrzebni druzynie i daja z siebie wszystko na boisku. Trenerze, czy ty sam siebie slyszysz?

odpowiedz
Arek - 12.05.2022 / 23:23, *.tpnet.pl

Fajnie by było to wygrać. Tym bardziej że, Jagi nikt nie lubi i Jaga nie ma zgód.

odpowiedz
VUKO ODPUŚCIŁ I MU WISI JUŻ, PYTANIE CZEMU JUŻ TERAZ NIE PRZYJDZIE NOWY TRENER... - 12.05.2022 / 22:54, *.120.119

JAGIELONIA WYGRA BO ROK TEMU DZIĘKI NIEJ ZDOBYLIŚMY MISTRZA, POPROSTU NIE ODPUŚCIŁA GOŚCIOM Z CZĘSTOCHOWY A PRZEDEWSZYSTKIM BRAMKARZ JADŻKI BRONIŁ MECZ ŻYCIA, WIĘC POWINNIŚMY ZAGRAĆ NOWĄ LEGIĄ STRZALEK Z WŁODAREM W ATKAU GRUDŻIŃSKI WSZOLEK JOSUE I INNI TYLKO NIE SLISZE LOPESY I TOMASY PROSZE A I WITESKA NIECH JEDZIE JUŻ NA WAKACJE,,,....

odpowiedz
77/82 - 13.05.2022 / 14:32, *.warszawa.pl

@VUKO ODPUŚCIŁ I MU WISI JUŻ, PYTANIE CZEMU JUŻ TERAZ NIE PRZYJDZIE NOWY TRENER...: tak, niech teraz przyjdzie nowy trener. Koniecznie trzeba go podpisać jeszcze dzisiaj przed 18. Najlepiej znowu Gołębiewski, tym razem na pewno się uda. Po co dać sobie czas i wybrać kogoś sensownego?

odpowiedz
WSL - 12.05.2022 / 20:31, *.tpnet.pl

Tak sie nie podchdzi P.Trenerze pomimo ze to 2 ostatnie mecze tego sezonu i mamy utrzymanie za co Panu dziekujemy to KIBICOM cos sie nalezy na zakonczenie od Pana i Pilkarzy oczywiste jest ze chodzi o zwyciestwa bo miejsce w tabeli tez jest wazne ! Powodzenia LEGIO - Jagiellonia 1-2 LEGIA !!!

odpowiedz
gazza - 12.05.2022 / 19:49, *.inetia.pl

Vuko gra nie tylko dla Legi ale i o stołek - jak wygra z Jagą to być może będzie w sztabie trenerskim Runajca ! trzymam kciuki za wygraną !

odpowiedz
Arek - 12.05.2022 / 23:20, *.tpnet.pl

@gazza: nie będzie w sztabie Runjaicia. Masz jak w banku.

odpowiedz
jo - 12.05.2022 / 19:07, *.tpnet.pl

Twarz Vuko, te emocje bijące ze zdjęcia obrazują obraz nędzy i rozpaczy w korpo klubie made in miodek...

odpowiedz
Kamuflaż - 12.05.2022 / 18:48, *.tpnet.pl

Jagiellonii do utrzymania wystarcza remis, więc pewnie ten remis będzie, albo nawet i wygra. Żadna to nowość, że potem w przyszłym sezonie trzeba oddać. Mój typ 3:2.

odpowiedz
Matt - 12.05.2022 / 18:13, *.132.229

Vuko zasłużył sobie na komfortową sytuację w dniu dzisiejszym. Zgłosił się na ochotnika, zadanie wykonał - nikt nie może mieć do niego jakichkolwiek pretensji. Z drugiej strony, jego następca jest już w drodze - Vuko może mieć więc wszystko w poważaniu, nawet piłkarzy i ostatnie 2 mecze. Tak też odczuwam to z powyższych wypowiedzi. Nie ma się o co starać, ani o tytuły, ani o angaż, a i z wyrazami wdzięczności ciężko nawet wśród nas, kibiców.

odpowiedz
hajdukL - 12.05.2022 / 22:49, *.ar-network.pl

@Matt:
Dobrze to podsumowałeś, podobnie zresztą jak pod artykułem "Swojak". Ja podobnie jak Ty, szanuję to, że dźwignął tą beznadziejną sytuację jaką zastał po powrocie. Uważam jednak, iż do ostatniego swojego dnia w Legii powinien pracować z pełnym zaangażowaniem i choć nie chcę posądzać i twierdzić, że tak nie jest to...od meczu pucharowego z Rakowem to już nie jest ten sam Vuko. Czy jednak można się temu dziwić...

odpowiedz
autor - 13.05.2022 / 00:05, *.vectranet.pl

@Matt: nie opowiadaj bredni, nie zglosil sie a zostal wezwany do stawienia sie w robocie, zwyczajnie wykonywal swoje obowiazki,a i to srednio dobrze

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 13.05.2022 / 13:23, *.play-internet.pl

@hajdukL:Ludzie,włączcie myślenie.Papszun do Legii nie przyszedł,bo zna swoją wartość na rynku piłkarskim,a w Legii by był tylko *pracownikiem działu promocji",a jego rola ograniczała by się do "słupa",bo wszystkie decyzje personalne podejmuje Mioduski.Vukovič wpisał się w tą rolę i to jest powód jego powrotu do Legii.A to,że się utrzymaliśmy,to jest "zasługą" słabości naszej ek.sra.klasy

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 13.05.2022 / 13:27, *.play-internet.pl

@FOREVER LEGIA : bo pokażcie mi ligę,gdzie zespół mając 17 porażek na koncie ma na 4 kolejki przed końcem sezonu szansę na europuchary?.Cudem jest spaść z ligi,a nie w niej się utrzymać.

odpowiedz
AAA - 12.05.2022 / 17:34, *.chello.pl

do LLL-wszystko

odpowiedz
LLL - 12.05.2022 / 17:02, *..

Wiadomo coś o jutrzejszym pociagu?

odpowiedz
JEDZIEM!NA!WSCHÓD! - 12.05.2022 / 22:58, *.120.119

@LLL: BĄDŻ O 14STEJ NA WSCHODNIM DWORCU, POWRÓT KOŁO 3 NAD RANEM, I NA CZARNO...

odpowiedz
Darek - 12.05.2022 / 16:40, *.chello.pl

Piłkarze Legii i motywacja to dwie różne rzeczy.Czyli jeszcze dwie porażki i kończymy sezon.

odpowiedz
z(L)y - 12.05.2022 / 15:24, *.vectranet.pl

Bo jagi nikt nie lubiiiii... Legio jazda z k...mi!

odpowiedz
exsa - 12.05.2022 / 13:35, *.tpnet.pl

LEGIO pelna motywacja i przywozimy 3pkt. bo miejsce ostateczne w tabeli jest tez bardzo wazne !!!!

odpowiedz