Mateusz Kania (z przodu) i Marek Kania - fot. Dariusz Kania
REKLAMA

Wrotkarstwo

Bracia Kania blisko podium w PE w Austrii

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W austriackiej miejscowości Worgl odbyły się kolejne zawody Pucharu Europy w jeździe szybkiej na rolkach. W rywalizacji na 500 metrów, Mateusz Kania awansował do finałowej czwórki, ale w decydującym wyścigu zaliczył upadek i zakończył zawody bez medalu (czas 1:20.570 min.). Marek Kania na 500 metrów był bliski miejsca w finale (czas 43.469s), ale ostatecznie zakończył rywalizację na miejscu piątym. Zwyciężył Kolumbijczyk, Camilo Acosta z czasem 43.317 sekundy.

W wyścigu na 1000 metrów obaj legioniści awansowali do półfinałów i na tym etapie zakończyli rywalizację. W ćwierćfinałach Mateusz Kania uzyskał wynik 1:30.118 min., Marek Kania 1:30.203 min. W półfinałach Marek Kania miał czas 1:29.189 min. i został sklasyfikowany na miejscu 10., Mateusz Kania z czasem 1:31.384 min. był 15. Zwyciężył Szwajcar, Livio Wenger (1:22.145 min.).

Legioniści nie startowali w wyścigach na dłuższych dystansach, w związku z czym, w klasyfikacji wielobojowej zostali sklasyfikowani w drugiej dziesiątce - Marek Kania na miejscu 12., Mateusz na pozycji 16. Zwyciężył Camilo Acosta

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.