Ilona Zaishliuk (z lewej) i Tamara Czumer-Iwin (z prawej)
REKLAMA

Rugby kobiet

Czumer i Zaishliuk ze złotymi medalami mistrzostw Europy!

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Dwie rugbistki Legii Warszawa zdobyły historyczny, bo pierwszy w historii złoty medal Mistrzostw Europy w rugby 7. Złote medale wywalczyły Tamara Czumer-Iwin i Ilona Zaishliuk z sekcji rugby naszego klubu. Polki w Krakowie złoty medal zapewniły sobie po wygranej w półfinale ze Szkocją. Przed tygodniem Polki wygrały turniej w Lizbonie. Nie można zapomnieć również o Marcie Nowosz, która przez prawie cały rok była ważną częścią tej drużyny.Po sobotnich meczach, reprezentacja Polski kobiet jednego z medali była już pewna, jednak otwarta pozostawała kwestia jakiego będzie koloru. W meczu ze Szkocją, nasza reprezentacja zagrała bardzo mądrze i pewnie zwyciężyła 14-0. Oba przyłożenia zdobyły zawodniczki Biało-Zielonych Ladies Gdańsk - Sylwia Witkowska i Karolina Jaszczyszyn. W finale nasz zespół przegrał z Irlandią 17-21, która w półfinale pokonała 26-0 Hiszpanię. Bez względu na wynik tego spotkania, złote medale miały już zapewnione reprezentantki Polski, które w Krakowie występowały w składzie: Julia Druzgała, Karolina Jaszczyszyn, Anna Klichowska, Sandra Kłak, Małgorzata Kołdej, Hanna Maliszewska, Marta Morus, Natalia Pamięta, Julia Schuster, Martyna Wardaszka, Sylwia Witkowska. Trenerem drużyny jest Janusz Urbanowicz.

W drodze do finału, podczas turnieju na stadionie Wisły Kraków, reprezentacja Polski pokonała Rumunię 45-5 i Niemcy 43-0, następnie przegrała z Irlandią 0-21 oraz pokonała Czechy 43-0.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw Europy Polki zdobyły 38 punktów i wyprzedziły reprezentację Irlandii, która zakończyła zmagania z dorobkiem 34 punktów.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

+dodaj komentarz
Joker - 04.07.2022 / 09:42, *.108.134

Jakie to Polki?

odpowiedz
Yo - 04.07.2022 / 06:20, *.233.39

Polki.... Ta

odpowiedz
Wołomin NR - 04.07.2022 / 05:43, *.play-internet.pl

Dziewczyny jak malyny (-:

odpowiedz
Sxc - 03.07.2022 / 21:21, *.125.98

Brawa dla dziewczyn za walkę.
Piłkarze mogą brać przykład jak się reprezentuję klub,miasto,Polskę.
Gratuluję.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.