fot. Jakub Wydra / legia.com
REKLAMA

Sparing: Legia Warszawa 3-0 Stal Rzeszów

Mikołaj Ciura i Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W sparingu rozegranym w ośrodku treningowym Legia Warszawa wygrała 3-0 ze Stalą Rzeszów. Bbramki dla legionistów zdobyli Ernest Muci, Makana Baku i Maik Nawrocki.

W sparingu trener Kosta Runjaić nie mógł skorzystać z powołanych do reprezentacji Kacpra Tobiasza i Filipa Mladenovicia. W wyjściowym składzie zabrakło miejsca dla Josue, który z powodu czterech żółtych kartek nie wystąpi w Poznaniu. W tej sytuacji sztab zdecydował się na sprawdzenie formacji z dwoma defensywnymi graczami w środku pola, czyli duetu Rafał Augustyniak i Bartosz Slisz. Niewykluczone, że taki manewr zastosuje w Poznaniu. Na środku obrony zagrał duet Artur Jędrzejczyk i Maik Nawrocki, a na bokach zobaczyliśmy Mattiasa Johanssona i Yuriego Ribeiro. Na skrzydłach wystąpili natomiast Makana Baku i Robert Pich, za plecami Carlitosa grał Ernest Muci.Legioniści objęli prowadzenie już w 6. minucie. Wówczas Rafał Augustyniak podał prostopadle do Ernesta Muciego, który oddał strzał po ziemi i piłka od słupka znalazła drogę do bramki. Pozycja numer "10" mocno służy Albańczykowi, bo w sparingu był bardzo aktywny. W międzyczasie Stal także nie próżnowała. W 30. minucie piłka znalazła się w bramce "Wojskowych", ale sędziowie dopatrzyli się spalonego. Legioniści często stosowali wysoki pressing i z minuty na minutę osiągali coraz większą przewagę. Dogodne sytuacje miał Makana Baku - raz został zablokowany przez obrońcę, raz trafił w słupek, a w 38. minucie po podaniu Carlitosa wpadł w pole karne i z bliska uderzył celnie obok interweniującego bramkarza i zrobiło się 2-0. Chwilę później szczęścia zza pola karnego szukał Augustyniak, jednak bramkarz zdołał na raty obronić strzał zawodnika Legii. Tuż przed przerwą odważnie w polu karnym interweniował Cezary Miszta i wydawało się, że może być jedenastka dla Stali, ale sędziowie nie przerwali gry.


Na drugą połowę wybiegło tylko czterech graczy z wyjściowej jedenastki - Johanson, Nawrocki, Baku i Ribeiro. W bramce zobaczyliśmy Dominika Hładuna, drugim stoperem został Lindsay Rose, a na skrzydło wszedł Maciej Rosołek. Ponadto w środku pola szansę otrzymali Bartosz Kapustka, Patryk Sokołowski i Josue, w ataku Carlitosa zastąpił Blaz Kramer.

Legia przez zdecydowaną większość spotkania posiadała przewagę. Stal skupiała się jedynie na kontrach. Po godzinie gry na boisko weszło trzech ostatnich zawodników z ławki rezerwowych. Na bokach obrony Johanssona i Ribeiro zastąpili Jurgen Celhaka i Paweł Wszołek, a za Baku wszedł Igor Strzałek. W 65. minucie Josue zagrał w pole karne do Patryka Sokołowskiego, ale w sytuacji sam na sam trafił prosto w bramkarza. Strzały na bramkę stali oddawali też Josue, Strzałek, ale bez efektu. Kilka razy na spalonym dał się złapać Blaz Kramer. W ostatnim kwadransie częściej atakowali goście, ale byli nieskuteczni.

Minutę przed końcem Igor Strzałek wstrzelił piłkę w pole karne, a akcję wślizgiem wykończył Maik Nawrocki i ustalił wynik meczu na 3-0 dla Legii Warszawa.


Sparing
mecz towarzyski
#LEGSTR
bez udziału publiczności
Urszulin
22.09.2022
17:00
Legia Warszawa
Stal Rzeszów
Legia Warszawa
3-0
Stal Rzeszów
6' Muci
38' Baku
89' Nawrocki
(2-0)
31 Cezary Miszta 46'
6 Mattias Johansson 62'
17 Maik Nawrocki
55 Artur Jędrzejczyk 46'
5 Yuri Ribeiro 62'
11 Robert Pich 46'
99 Bartosz Slisz 46'
8 Rafał Augustyniak 46'
20 Ernest Muci 46'
28 Makana Baku 62'
19 Carlitos 46'
30 Dominik Hładun 46'
27 Josue 46'
86 Igor Strzałek 62'
39 Maciej Rosołek 46'
67 Bartosz Kapustka 46'
18 Patryk Sokołowski 46'
13 Paweł Wszołek 62'
9 Blaz Kramer 46'
16 Jurgen Celhaka 62'
29 Lindsay Rose 46'
Przemysław Pęksa 1
Franciszek Polowiec 43
Krystian Wrona 26
Kamil Pijanowski 91
Piotr Głowacki 37
Bartłomiej Poczobut 10
Bartosz Wolski 68
22' Damian Michalik 69
Dawid Olejarka 80
Kacper Piątek 20
Andreja Prokić 11
Wiktor Kaczorowski 39
Łukasz Góra 26
Kacper Paśko 96
Igor Ławrynowicz 82
Ramil Mustafajew 6
22' Wiktor Kłos 9
Patryk Małecki 19
Kacper Sadłocha 17
Krzysztof Danielewicz 7
Jakub Szczypek 22
Benedykt Piotrowski 44
Trener: Kosta Runjaić
Trener: Daniel Myśliwiec

przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.