Śląsk Wrocław na meczu z Legią w 2019 roku - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Mobilizacja fanów Śląska na mecz z Legią

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Kibice Śląska Wrocław mobilizują się na ostatnie w tym roku spotkanie swojej drużyny z Legią Warszawa. Mecz z legionistami fani WKS-u nazywają "meczem roku", podczas którego zamierzają świętować 75-lecie swojego klubu.

Od kilku tygodni wśród fanklubów wrocławskiego klubu trwa pełna mobilizacja - te mają zawitać na stadion w najlepszych liczbach. Ultrasi z kolei szykują oprawę z okazji 75-lecia. "Każde osiedle, każdy fan club ma obowiązek stawić się jak najliczniej. To mają być rekordowe liczby! Po prostu to jest jeden z tych meczów na których obecność jest obowiązkowa! Wszyscy na Śląsk!" - apeluje do swoich fanów Stowarzyszenie Wielki Śląsk.

Mecz Śląska z Legią rozegrany zostanie w niedzielę, 13 listopada o 17:30. Do Wrocławia wybiera się około 2-tysięczna grupa fanów z Łazienkowskiej.



W obecnym sezonie najwyższa frekwencja we Wrocławiu miała miejsce na meczu z Widzewem (6 sierpnia), kiedy na stadionie pojawiło się 15 145 widzów. Na pozostałych siedmiu meczach tylko raz udało się przekroczyć barierę 10 tys. kibiców. Niedzielne spotkanie z Legią będzie rekordowe pod względem frekwencji w obecnych rozgrywkach na Arenie Wrocław. Stadion Śląska, wybudowany przed jedenastu laty, może pomieścić 42 771 widzów.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (15)

+dodaj komentarz
mojo jojo - 12.11.2022 / 22:10, *.t-mobile.pl

gts gts gts to wisełka *&^%$ JEST! Tylko Legia!!!

odpowiedz
tratatata - 12.11.2022 / 14:56, *.centertel.pl

Legia Śląsk dwa bratanki i do piłki do szklanki. Pozdrówki Wrocław

odpowiedz
starszy - 11.11.2022 / 18:48, *.plus.pl

Relacje Legii ze Śląskiem zawsze były dobre. Pomimo że oficjalnej zgody już dawno nie ma. Pozdrowienia dla kibiców Śląska z lat 90-tych.

odpowiedz
Sarcastico. - 11.11.2022 / 18:56, *.inetia.pl

@starszy: Dużo Wrocławian pochodzi z Kresów. Legia klub założony na Kresach. Poza tym po wojnie oba WKS-y. Szkoda że nie mamy oficjalnej przyjaźni.

odpowiedz
Miro - 11.11.2022 / 16:17, *.224.161

No i wpie...ol oczywiście
TYLKO LEGIUNIA

odpowiedz
Ding - 11.11.2022 / 11:51, *.chello.pl

O ile im PZPN stadionu nie zamknie za okrzyki z Sandecją

odpowiedz
L - 11.11.2022 / 11:38, *.aster.pl

To juz jest nudne. Co mecz z Legią to mobilizacja miejscowych. 75 lecie swietuja, lol. Za rok pewnie hucznie celebrowane 76 lecie, przypadkowo znowu na meczu z Legią :d

odpowiedz
Alan - 11.11.2022 / 12:51, *.t-mobile.pl

@L:
A My to się na innych nie mobilizujemy ? Fan kluby,dzielnice ,banery czy inne transparenty na wiaduktach....
Ps. Śląsk Wrocław szacun !

odpowiedz
Ja - 11.11.2022 / 14:41, *.vectranet.pl

@Alan: Nie, my się mobilizujemy sami dla siebie, nie na innych, dla nas nie ma znaczenia przeciwnik, czy jest to Real czy Izolator Boguchwała

odpowiedz
Alan - 11.11.2022 / 15:59, *.t-mobile.pl

@Ja:
Tak tak oczywiście.....
Ps. To Ty jeździj na Izolator a Ja poczekam na Real może jeszcze doczekam tego czasu gdy najlepszy klub na świecie przyjedzie grać w poważnych rozgrywka na Ł3 o ile Ci co zawsze tego nie zepsują jak ostatnio gdy przyjechał ten właśnie Real.

odpowiedz
cpjś - 11.11.2022 / 11:26, *.aster.pl

Wielu maliniaków robi w Warszawie, to na trasie się ich spotka.

odpowiedz
Artur,, - 12.11.2022 / 21:26, *.cyfrowypolsat.pl

@cpjś: Chyba coś się tobie pogmatwało,, Wrocławianie nie są,, gasarbaitami,, prędzej z Podlasia czy okolic Łodzi u was charuja

odpowiedz
grzesiek - 11.11.2022 / 11:19, *.centertel.pl

Kiedys była zgoda z Śląskiem , w sumie bardzo szanuję ten klub i kibiców

odpowiedz
CeWuKaeS - 11.11.2022 / 11:17, *.162.151

Kiedy info co do wyjazdu?

odpowiedz
Autor - 11.11.2022 / 14:03, *.aster.pl

@CeWuKaeS: pewnie jutro, zwykle dzień przed wyjazdem jest info

odpowiedz