Małgorzata Karbownik

Pięciobój

Dziesięć medali legionistów na MMP

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W Zielonej Górze odbyły się młodzieżowe mistrzostwa Polski w pięcioboju nowoczesnym, w których zawodnicy Legii zdobyli dziesięć medali. Zawody rozgrywane były w obsadzie międzynarodowej i w większości przypadków czołowe miejsca zajmowali pięcioboiści zza granicy.

Złoty medal w kat. U-22 zdobyła Małgorzata Karbownik, która w klasyfikacji Open ustąpiła tylko Niemce, Annie Waltermann. Legionistka najlepszy wynik uzyskała w pływaniu (2:10.84 min.) i szermierce (21 wygranych). Brąz zdobyła Katarzyna Dębska. W tej samej kategorii wiekowej wicemistrzostwo Polski wywalczył Hubert Skibiak. W kat. U-19 Karbownik zdobyła kolejny złoty krążek, zaś Dębska srebrny, podobnie jak Igor Radomyski, który w U-22 był siódmy.

W rywalizacji mistrzostw Polski juniorów młodszych (U-17), złoty medal zdobyła Hanna Jakubowska, brązowy Aleksandra Kazubska. Wśród chłopców mistrzostwo zdobył Maksymilian Dobosz, a drugi był Antoni Cisek.

Wyniki legionistów w MMP:
U-22: 1. Małgorzata Karbownik, 3. Katarzyna Dębska, 6. Pola Wolska, 7. Michalina Wierzba, 8. Olga Cisek
U-22: 2. Hubert Skibiak, 7. Igor Radomyski, 10. Kacper Klimczak, 11. Łukasz Nowik
U-19: 1. Małgorzata Karbownik, 2. Katarzyna Dębska
U-19: 2. Igor Radomyski
U-17: 1. Hanna Jakubowska, 3. Aleksandra Kazubska, 7. Hanna Matusik, 11. Alicja Dobrzyńska
U-17: 1. Maksymilian Dobosz, 2. Antoni Cisek, 16. Szymon Pawlak, 17. Antoni Ruzik, 18. Dominik Radomyski, 19. Tomasz Wasiuk.