Rafał Maciejewski i Kacper Wnorowski - fot. Woytek / Legionisci.com

Rezerwy

III liga: Legionovia Legionowo 3-1 Legia II Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com

W meczu 33. kolejki III ligi Legia II Warszawa przegrała na wyjeździe z Legionovią Legionowo 1-3. Legioniści wystąpili w mocno eksperymentalnym składzie. Gospodarze objęli prowadzenie już w 5. minucie za sprawą Bartosza Mroczka. Kwadrans później ten sam zawodnik podwyższył na 2-0, a w 25. minucie Patryk Koziara zdobył trzecią bramkę dla Legionovii. Jeszcze przed przerwą boisko z powodu urazu kostki musiał opuścić kapitan Legii Aleksander Waniek.

Po kilku roszadach w składzie (dopiero w 46' na boisku pojawiło się 3 graczy występujących zazwyczaj w podstawowej "11"; warto też zaznaczyć, że zupełnie odpoczywali dziś kolejni, tym Możdżeń i Dzięgielewski) i taktyce, po przerwie legioniści zagrali o wiele lepiej. W 76. minucie honorowe trafienie dla Wojskowych zanotował Rafał Maciejewski, który wykorzystał podanie Szymona Grączewskiego. Mimo niezłych okazji Krajewskiego i Lachowicza (obie po podaniach Konika), reszty strat nie udało się nadrobić.

Ostatnia kolejka sezonu odbędzie się w sobotę, 17 czerwca. Legia II zmierzy się w LTC z Jagiellonią II Białystok, a początek meczu zaplanowano na godzinę 17. Wstęp wolny.

III liga: Legionovia Legionowo 3-1 (3-0) Legia II Warszawa
1-0 - 5' Bartosz Mroczek
2-0 - 20' Bartosz Mroczek
3-0 - 25' Patryk Koziara
3-1 - 76' Rafał Maciejewski (as. Szymon Grączewski)

Strzały (celne) - II połowa: Legionovia 5 (5) - Legia II 13 (6)

Legia II: Szajewski – Pacek (46' Krajewski), Wnorowski, Brodziński, Konik – Waniek (34' Tadrowski), Kieraś (46' Korczakowski), Grączewski – Puciłowski (46' Maciejewski), Stangret (76' Lachowicz), Kiedrowicz
Rezerwa: Banasik (br), Gładysz