Old Trafford - fot. Bodziach
REKLAMA

Stadiony: Old Trafford

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W dniu meczu z Aston Villą wybraliśmy się do Manchesteru na zwiedzanie słynnego stadionu Old Trafford. To obiekt, na którym Legia po raz ostatni wystąpiła w półfinale europejskich pucharów - przypomnijmy, że rewanżowy mecz 1/2 finału PZP rozegrany został 24 kwietnia 1991 roku i zakończył się remisem 1-1. Murawa ówczesnego stadionu w Manchesterze nijak się ma do obecnego dywanu, na jakim występują "Czerwone Diabły". A wszystko za sprawą kompleksowej pielęgnacji - na boisku od jesieni do wiosny rozstawione są olbrzymie lampy doświetlające boisko.

Zdjęcia stadionu - 74 zdjęcia Bodziacha

Wycieczki po Old Trafford, stadionie nazywanym "Teatrem Marzeń", odbywają się niemal każdego dnia i trwają po 30 minut. Chętnych na nie nie brakuje. Zobaczyć można zarówno muzeum (obok niego znajduje się klubowy bar), jak i trybuny stadionu, którego pojemność to 74 310 miejsc. Kiedy Legia grała na tym obiekcie, jego pojemność była o kilkanaście tysięcy mniejsza. Dwie trybuny stadionu nazwane zostały nazwiskami największych postaci w historii klubu - Sir Alexa Fergusona i Sir Bobbiego Charltona.

Pojemny jest także sektor gości na stadionie Old Trafford (znajdujący się w narożniku południowo-wschodnim) - konkretne liczby kibiców mogą być przyjmowane na mecze ligowe, europejskich pucharów oraz spotkania charytatywne. Każda z grup może liczyć na co najmniej 3 tysiące wejściówek. Ławki rezerwowych znajdują się na podwyższeniu - na poziomie trybun, nie zaś na płycie boiska. W Anglii zupełnie inaczej wygląda podejście do piłkochwytów - tutaj kibice zasiadający za bramkami muszą zachować czujność przez cały mecz, by nie oberwać futbolówką. Zwiedzający stadion mają możliwość zobaczyć przestronną szatnię gospodarzy, trybunę prasową, a także salę konferencyjną - to właśnie w tej ostatniej przygotowywane są wszystkie wypowiedzi zawodników dotyczące transferów, przedłużenia kontraktów itp. Stali karneciarze, którzy posiadają abonamenty od co najmniej ćwierć wieku, mają swoje imienne tabliczki na plastikowych fotelikach.

Na promenadzie, którą publiczność dostaje się do swoich sektorów, znajdują się liczne kioski gastronomiczne - jest ich na tyle dużo, by fani nie musieli stać w kolejkach. Piwo trzeba wypić, zanim wróci się do oglądania meczu z poziomu trybun. Wrażenie może robić także sklep klubowy - jego powierzchnia jest kilkukrotnie większa w porównaniu z naszym FanStore Ł3, a liczba kas, które uruchamiane są w dni meczowe - ponad 50 - musi robić wrażenie i najlepiej pokazuje, jakie jest zainteresowanie klubowymi pamiątkami Manchesteru.

Ponad godzinna wycieczka po stadionie z przewodnikiem kosztuje 28 funtów. Młodzież może liczyć na zniżki.




fot. Bodziach

Jan Breydel Stadium (Brugia)
Stadio Renato Dall'Ara (2022)
BMO Field (Toronto)
Panathinaikos i Apollon Smyrnis
Estadio do Dragao
Velez Mostar
Imotski, Trogir i Kamen
OFK i Vozdovac Belgrad
Ta' Qali National Stadium (Malta)
FC Santa Claus Rovaniemi
Stadiony w Sofii: Narodowy, CSKA, Levski, Lokomotiv
NK Brotnjo Citluk
Camp Nou
Sligo Rovers
Molde FK
Stadiony: Besiktas Stambuł - İnönü
Stadion Narodowy w Warszawie
Stadio Olimpico i Stadio dei Marmi
Spartak Trnawa
Venlo
Crvena Zvezda i Partizan Belgrad
Manavgat Evrensekispor Kulubu
Evžena Rošického (Praga)
Bloomfield Stadium
Manavgat Belediyespor Kulubu
Problemy z murawą na stadionie narodowym w Bukareszcie
Stadio Pierluigi Penzo
Stadion Viktorii Żiżkov
Stadion im. Ferenca Puskasa
Stadion Olimpijski w Berlinie
Amsterdam ArenA
Rasunda
San Siro
Stadio Renato Dall'Ara
Estadio Hernando Siles
Otwarcie Juventus Arena już za kilka miesięcy
Gradski stadion u Poljudu - obiekt Hajduka
Stadiony MŚ w RPA
Stadiony Euro 2008: St. Jakob-Park
Stadiony Euro 2008: Ernst-Happel Stadion
Stadiony Euro 2008: Klagenfurt


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.