trener: Jacek Łączyński
Sędzia główny

1-0 dla Turowa

Koszykówka: Turów 101-78 Legia
Dziś odbyło się pierwsze spotkanie play-off koszykarskiej I ligi. W tej rundzie legioniści trafili na lidera rozgrywek Turów Zgorzelec. Niestety nie mamy dla Was dobrych wiadomości. Legia przegrała w Zgorzelcu z Turowem 101-77. Zdecydowaną przewagę przez pierwszą część spotkania miał Turów. Przy komplecie publiczności po pierwszych pięciu minutach gospodarze wygrywali 10-4. Po pierwszej kwarcie na tablicy widniał 25-18. Druga kwarta do wejście Czubka i Stokłosy, ale przez cały czas utrzymywała się dziesięciopunktowa przewaga Turowa. Legioniści popełniali sporo fauli. Krzysztof Dryja szybko złapał 4 przewinienia i usiadł na ławce rezerwowych, w pewnym momencie gospodarze prowadzili aż 20 punktami. Na przerwę podopieczni Łączyńskiego schodzili przegrywając 58-37.
Druga część wcale nie była lepsza. Na początku gospodarze systematycznie powiększali swoje prowadzenie. 67-41 po czterech minutach trzeciej kwarty. Kliku legionistów już dawno na koncie miało po 3 faule. Dwie minuty przed końcem trzeciej odsłony, parkiet za piąty faul musiał opuścić Krzysztof Dryja (zdobył 9 punktów). Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 76-56. W zespole Legii wyróżnił się Dominik Czubek, zdobywca największej liczby punktów. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 101-77 dla Turowa. Jutro kolejne spotkanie w tej samej hali.

Autor: Justyna i Szamo